fit.pl mobile logo

Dobry materac to podstawa komfortowego snu. Jaki rozmiar materaca wybrać, aby rano obudzić się wypoczętym?

Jeśli chcesz być zawsze dobrze wypoczęty, szczęśliwy i gotowy do działania – wybierz odpowiedni materac!

Poznaj znaczenie niezwykłego procesu, jakim jest sen

Sen powinien być najprzyjemniejszą chwilą relaksu, czasem idealnego odpoczynku i okazją na „zresetowanie się” przed kolejnym dniem. Skuteczność tego kluczowego dla naszego organizmu procesu jest jednak często zakłócona. Śpimy za krótko, niewygodnie, w niezbyt adekwatnych do tego porach. Często sen jest ostatnim, co wpisujemy na naszą listę priorytetów. To spory błąd.

Sen jest dla nas świetną okazją do regeneracji, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Jest także korzystny dla wielu biologicznych mechanizmów pracujących w organizmie. To właśnie podczas spania odbywają się bardzo ważne procesy, takie jak konsolidacja pamięci. Sen jest także najważniejszym czynnikiem w regulacji gospodarki hormonalnej. Aby zadbać o dobrą jakość nocnego wypoczynku, musimy zadbać o odpowiednią podstawę, jaką jest dobrze dobrany materac. Przedstawiamy podstawowe zasady, jakimi warto kierować się przy wyborze produktu dla siebie.

Do wybrania odpowiedniego materaca niewiele potrzeba

Spora część ludzi twierdzi, że materace to proste produkty, które są tworzone seryjnie w fabrykach, korzystając z nieskomplikowanych procesów. To jednak zaawansowane konstrukcje, którymi zajmują się inżynierowie oraz laboratoria pełne naukowców. To konieczne, aby dostosować materac do unikatowych potrzeb każdego użytkownika.

Wybór odpowiedniego materaca jest możliwy tylko wtedy, kiedy dobrze rozumiemy swój organizm, ważność snu i swoje własne oczekiwania. Opis producenta zazwyczaj zawiera wszystkie potrzebne informacje – dla kogo przeznaczony jest dany materac, jaki jest jego typ i jak przedstawiają się jego parametry.

Materace możemy podzielić na dwie główne grupy – sprężynowe i piankowe. Te pierwsze są wytrzymałe, wygodne i tanie. Za produkty z tej drugiej kategorii zapłacimy więcej, jednak zapewniają o wiele wyższy poziom komfortu. Ostateczna decyzja o wyborze materaca będzie uwarunkowana naszymi indywidualnymi preferencjami. Warto jednak zawsze wybrać produkt od sprawdzonej, renomowanej firmy, dzięki czemu mamy pewność o jego wysokiej jakości.

Jak wybrać odpowiednią wielkość materaca?

Wybór materaca wymaga nie tylko zwrócenia uwagi na nasze własne potrzeby, ale także na możliwości naszej sypialni. Jeśli dysponujemy przestronnym pomieszczeniem, bez wahania możemy celować w materac 200x200. Taki rozmiar zapewni wysoki stopień wygody i świetnie sprawdzi się w łóżku dla dwóch osób.

Znacznie częściej modele od topowych producentów są jednak nieco mniejsze. Materac 180x200 to optymalna wielkość, niestety czasem trzeba zejść do mniejszego rozmiaru. Najmniejszy rozmiar materaców dwuosobowych to 140x200, jednak często lepiej kupić materac 160x200 – 20 centymetrów różnicy to nieporównywalnie większy komfort.

jak-wybrac-odpowiednia-wielkosc-materaca

Jakiego producenta materacy wybrać?

Materac będzie towarzyszyć nam każdej nocy i w dużej mierze to od niego zależy jakość snu. Warto zatem postawić na najlepsze rozwiązania. Z materacem marki Hilding możesz liczyć na długi czas gwarancji, nieodkształcanie się sprężyn i konstrukcji piankowych, wysoki wskaźnik higieny i najnowsze rozwiązania.

Materace Hilding służą poprawie komfortu osobom z 60 państw. Misją firmy jest zapewnienie doskonałego snu całemu światu. Hilding na naszym rynku przyjęty został szczególnie ciepło – Polacy lubią szwedzkie podejście do wnętrz! Topowe modele marki dysponują certyfikacją medyczną i nieporównywalnie wysoką jakością przy jednocześnie niezwykle konkurencyjnych cenach.

___________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl