fit.pl mobile logo

Lampa Bioptron, czyli terapia światłem w nowoczesnym wydaniu

Światło jest życiodajną energią, która jest ceniona od zarania dziejów. Z jego „magicznych” właściwości doskonale zdawali sobie sprawę już starożytni Egipcjanie, którzy praktykowali terapię światłem w celach leczniczych. Wraz z postępem technologicznym, leczenie za pomocą światła zyskało nowocześniejszy wymiar, którego namacalnym efektem są lampy Bioptron marki Zepter. Czym są te urządzenia i kiedy warto skorzystać z oferowanych przez nie możliwości leczniczych?

Lampa Bioptron i jej unikalne właściwości lecznicze

Bioptron jest nazwą stworzoną przez szwajcarską markę Zepter, która odnosi się zarówno do produkowanych przez nią lamp do terapii światłem, jak i nowoczesnej metody leczenia chorób skórnych za pomocą spolaryzowanego światła. Za pomocą urządzeń Bioptron możliwe jest skuteczne leczenie takich powszechnie występujących dolegliwości, jak m. in. ran i chorobowych zmian skóry, bólów stawów, urazów powstałych w wyniku uprawiania sportu i wielu innych schorzeń.

Lampa Bioptron to nowoczesne urządzenie terapeutyczne, które emituje połączoną wiązkę spolaryzowanego światła posiadającego właściwości zbliżone do promieni lasera, światła podczerwonego oraz widma światła widzialnego. Zastosowanie specjalnego filtra pozwoliło na całkowite wyeliminowanie promieniowania UV i podniesienie poziomu bezpieczeństwa lamp.

Takie połączenie sprawia, że lampa Bioptron doskonale sprawdza się do prowadzenia terapii światłem, która jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych metod leczniczych różnych schorzeń skórnych. Lampy występują w zróżnicowanych kształtach i rozmiarach i mogą być wykorzystywane zarówno w profesjonalnych ośrodkach leczniczych, jak i w prywatnych domach osób, które poszukują skutecznego wspomagania leczenia.

Lampa Bioptron i jej praktyczne zastosowanie

Nowoczesne lampy Bioptron marki Zepter posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Ich podstawowym zadaniem jest leczenie chorób lub uszkodzeń skórnych. Korzystanie z lamp Bioptron w celach terapeutycznych polega na naświetlaniu światłem miejsc chorobowo zmienionych. Urządzenie doskonale sprawdza się do leczenia ran skóry wywołanych różnymi czynnikami, w tym otarć, rozcięć, a także oparzeń II i III stopnia. Lampa Bioptron przyspiesza gojenie się ran oraz minimalizuje ryzyko powstania nieestetycznych blizn.

Lampy marki Zepter są polecane do wspomagania leczenia zmian skórnych wywoływanych przez wirusy. Należy do nich chociażby wrzody i owrzodzenia skóry, dziąseł, warg itp. Bioptron jest często wykorzystywana także u pacjentów cierpiących na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry (AZS), opryszczkę wirusową, czy nawet popularny trądzik. Urządzenie działa zarówno przeciwbólowo, jak i przeciwzapalnie, a wywołane przez nie pobudzenie układu immunologicznego sprzyja uruchomieniu w organizmie naturalnych procesów odpowiedzialnych za gojenie.

Do innych zastosowań lamp Bioptron należy także wspomaganie rehabilitacji. Za pomocą tego urządzenia możliwe jest leczenie zespołów bólowych, chorób zwyrodnieniowych neurologicznych, reumatyzmu, a nawet nadciśnienia tętniczego. Terapia światłem za pomocą innowacyjnych lamp leczniczych marki Zepter sprawdza się ponadto do niwelowania objawów depresji sezonowej, czyli Sezonowych Zaburzeń Afektywnych (SAD).

Partnerem materiału jest Zepter Sklep - Twoja lampa Bioptron.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl