fit.pl mobile logo

Lubisz opalać się topless, a może chciałbyś zacząć, ale nie wiesz jak?

Wakacje w pełni - wielu z nas jest aktualnie w rozjazdach, bądź zaplanowany urlop ma dopiero przed sobą. Dla poszukiwaczy nowych doświadczeń, a także zwolenników kąpieli słonecznych top less Kiwi.com przygotowała kilka podpowiedzi, dokąd udać się w Europie, by “w nagiej” przestrzeni publicznej poczuć się komfortowo i atrakcyjnie w swoim ciele, pozbyć zahamowań i nabrać pewności siebie, której czasami nam brakuje. Kąpiele słoneczne top less są legalne w około 39 krajach, w samej Portugalii średnio co 12 kilometrów wzdłuż wybrzeża znajduje się plaża dla nudystów. Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia - Kiwi.com podpowiada, które lokalne plaże dla nudystów warto odwiedzić. Zanim się jednak rozbierzesz, poznaj zasady etykiety i wskazówki, jak (nie) zachowywać się na plaży nudystów.

1. Hiszpania

W Hiszpanii, która od lat króluje w zestawieniach najpopularniejszych destynacji wśród polskich turystów, nie tylko opalanie top less jest w pełni legalne, ale w ogóle noszenie się bez okrycia, zupełnie nago w przestrzeni publicznej również, i to od 1988 roku. Teoretycznie można to robić wszędzie bez groźby kary finansowej czy interwencji służb porządkowych. Kiwi.com przypomina jednak, że w Barcelonie i Valladolid wprowadzono bardziej restrykcyjne zasady, które ograniczają wolność naturystów. Nie obejmują one jednak obszarów do plażowania.

Najlepsze plaże dla nudystów, które warto zobaczyć będąc w Hiszpanii to:
• Playa de Maspalomas — Gran Canaria, Las Palmas
• Playa de Cantarriján — La Herradura, Grenada
• Playa de Bolonia — Bolonia, Kadyks
• Playa de Es Trenc — Majorka, Baleary
• Playa de Vera — Vera, Almería

Sprawdź aktualne ceny biletów do Hiszpanii na Kiwi.com. Z Krakowa do Barcelony za lot zapłacisz od 232 zł.

2. Chorwacja

W Chorwacji, opalanie się topless jest niezwykle powszechne — widok nawet zupełnie nagich ludzi nikogo tam nie dziwi - można ich spotkać na większości plaż, niezależnie od tego, czy są one oznaczone, jako miejsca dla nudystów czy nie. Z uwagi na fakt, że Chorwacja od lat jest tłumnie odwiedzana przez turystów z całego świata, w tym m.in. z Polski, lokalne plaże mogą być bardzo zatłoczone. Kiwi.com podpowiada, które z nich znajdują się bardziej na uboczu i oferują nieco bardziej kameralną atmosferę.

Najlepsze plaże dla nudystów
• Plaża Stiniva — Vis, Split-Dalmacja
• Plaża Kandalora — Rab, Primorsko-Gorski Kotar
• Wyspa Jerolim — Hvar, Split-Dalmacja
• Plaża Sveta Marina — Sveta Marina, Istria

Jak najtaniej dostać się do Chorwacji? Z Katowic do Splitu za lot zapłacisz już od 173 zł. Szczegóły sprawdź na Kiwi.com.

3. Włochy

W słonecznej Italii zniesienie surowych przepisów, zabraniających opalania się nago w miejscach publicznych zajęło dużo czasu. To dlatego, że pochodziły one z czasów, kiedy nagość była uważana za haniebną i bulwersującą niemalże w każdych okolicznościach. W 2006 roku restrykcyjne przepisy zostały zniesione, a naturyści mogli legalnie cieszyć się wolnością i swobodą na włoskich plażach. Obecnie we Włoszech jest około 17 oficjalnych plaż dla nudystów - wiele z nich znajduje się w Toskanii i na Sardynii.

• Spiaggia Nido Dell’Aquila — San Vincenzo, Tuscany
• Spiaggia di Acquarilli — Elba, Tuscany
• Spiaggia di Is Benas — San Vero Milis, Sardinia
• Spiaggia di Piscinas — Magazzini, Sardinia
• Spiaggia del Troncone — Marina di Camerota, Campania

4. Portugalia

W Portugalii jest dziewięć oficjalnych plaż dla nudystów, ale naturyzm jest praktykowany na ponad 50 innych. Oznacza to, że średnio co 12 kilometrów wzdłuż portugalskiego wybrzeża znajduje się jedna plaża dla nudystów! Wygląda na to, że Portugalia to prawdziwy raj dla naturystów.

Najlepsze plaże dla nudystów w Portugalii to:
• Praia da Bela Vista — Costa da Caparica, Lizbona
• Praia do Salto — Porto Covo, Alentejo
• Praia da Barreta — Ilha Deserta, Algarve
• Praia do Homem Nu — Tavira, Algarve Praia do Meco — Sesimbra, Lizbona


Co robić i czego nie robić na plaży nudystów?

Gdziekolwiek wybierasz się na wakacje, zanim się rozbierzesz i dołączysz do grona nudystów, zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które Kiwi.com przygotowała.

Co robić:
• jeśli korzystasz z leżaka, rozłóż na nim ręcznik, nim z niego skorzystasz
• pamiętaj, żeby zakryć się ponownie, jeśli zdecydujesz się opuścić plażę
• nie działaj pod presją, lecz w zgodzie ze sobą - jeśli nie czujesz się gotowy, by w pełni rozebrać się jak inni, nie rób tego
• pamiętaj o solidnej i mocnej ochronie przeciwsłonecznej
• szanuj przestrzeń innych plażowiczów i zachowaj zdrowy i rozsądny dystans, zostawiając tak dużo miejsca, jak to tylko możliwe, między sobą a sąsiadującym plażowiczem.
Czego nie robić:
• nie wpatruj się w innych - może to zostać źle odebrane

• nie fotografuj pozostałych plażowiczów
• jeśli wybierasz się na plażę nudystów ze swoją drugą połówką, pamiętaj, że naturyzm nie jest praktyką seksualną ani nawet zmysłową i należy to uszanować.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl