fit.pl mobile logo

Masaż Kobido UP stymuluje punkty odpowiedzialne za przepływ energii życiowej „ki”

Masaż Kobido UP wykorzystuje techniki manualne, które są doskonałym sposobem na profilaktykę starzenia się skóry. Cechą wspólną jest zawsze praca z muskulaturą podskórną, powięziami i głębokimi tkankami, a także stymulacja punktów odpowiedzialnych za przepływ „ki” – energii życiowej.

Japońskie masaże twarzy bazują na zdecydowanych ruchach, które są w stanie dotrzeć do głębokich tkanek. To właśnie dlatego są tak popularne w anti-aging. Masaż twarzy niezwykle skutecznie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny i pobudza komórki naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji, dlatego mówi się o nim „lifting bez skalpela”. Usprawnia on funkcjonowanie układów krwionośnego i limfatycznego, które są odpowiedzialne za prawidłowe odżywianie tkanek, ich regenerację i odbudowę. Masaż ten niweluje obrzęki i opuchliznę pod oczami oraz polepsza koloryt skóry. Działa na głęboko położone mięśnie twarzy poprawiając owal, podnosząc opadające policzki i powieki, zmniejszając widoczność bruzd i zmarszczek mimicznych

Nasz autorski zabieg Kobido UP inspirowany starym japońskim rytuałem składa się z kilku etapów, których efektem jest natychmiastowe rozluźnienie mięśni i wygładzenie niewielkich zmarszczek mimicznych. Dodatkowo wzbogacony jest o masaż interbukalny oraz kinesiotaping. - wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Pierwszym japońskim masażem twarzy odnotowanym w źródłach historycznych był Anma. Zabieg, którego nazwa pochodzi od słów naciskanie (An – 按) i pocieranie (Ma – 摩), pojawił się w XIV wieku, jednak podwaliny do tej starej techniki dużo wcześniej stworzyli już Chińczycy. Wiedza o uzdrawiających właściwościach terapii manualnej miała dotrzeć do Kraju Kwitnącej Wiśni wraz z przybyciem buddyjskich mnichów. Początkowo, masaż był zarezerwowany tylko dla wyższych sfer, jednak z czasem powstawało coraz więcej szkół, które doskonaliły terapeutów. To właśnie masaż Anma, połączenie metod akupresury i refleksologii, dał początek wszystkim japońskim masażom twarzy.

Najpopularniejsze zabiegi to:

  • - japoński masaż twarzy Shiatsu – nazywany jest „akupunkturą bez igieł”. Jego nazwa oznacza dokładnie „metoda ucisku palcami”, a sam zabieg jest skierowany na pobudzenie krwi i limfy w skórze,
  • - japoński, liftingujący masaż twarzy – jest to prawdopodobnie najstarszy, a już na pewno najbardziej skomplikowany japoński masaż twarzy. Jest oparty na 48 starożytnych technikach stymulacji mięśni. Historia powstania tego masażu nie jest jasna, jednak według podań miał on być skonstruowany specjalnie na potrzeby ówczesnej cesarzowej. Jest to bardzo instensywny masaż, który skupia się na stymulacji mięśni mimicznych. Ruchy terapeuty, czyli głównie ucisk, oklepywanie, a nawet szczypanie, są zdecydowane, czasem mogą nawet powodować lekki dyskomfort. Masaż ten jest przede wszystkim sposobem na wygładzenie i ujędrnienie cery – nazywany jest nawet „liftingiem bez skalpela”.
  • - japoński automasaż twarzy Tanaka – współczesny wynalazek, umożliwiający wykonywanie masażu podczas czynności pielęgnacyjnych.

Japończycy wyodrębnili również własną sztukę masażu z pomocą kamieni naturalnych. Odpowiednik chińskiego Gua Sha to masaż Kassaji. Służy do niego specjalnego kształtu kamień wulkaniczny, a sam masaż stanowi formę drenażu limfatycznego.  

Kobido Up to autorska wersja intensywnego masażu japońskiego. Metoda hołduje podejściu, w którym kluczowy jest szacunek do ludzkiego ciała i naturalnych procesów starzeniowych. Masaż obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Tak naprawdę jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy. Te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego. Cały zabieg składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się od intensywnego masażu tkanek głębokich, którego celem jest zniwelowanie napięć mięśniowych, co pozwala wygładzić drobne zmarszczki. Następnie przechodzi się do masażu relaksacyjnego, po którym z kolei można przejść do drenażu limfatycznego i masażu liftingującego. Całość kończy się akupresurą. Uciskanie odpowiednich punktów ma usprawnić usuwanie nie tylko toksyn, ale również ubocznych produktów przemiany materii. Japoński masaż twarzy Kobido Up uaktywnia nerwy twarzy i tym samym powoduje zwiększenie przepływu Qi (energii) na twarzy. To z kolei zapewnia naturalny efekt liftingu. Kobido Up jest masażem w pełni bezpiecznym i bezinwazyjnym.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl