fit.pl mobile logo

Nie daj się jesieni, czyli jak nie ulec nałogom w depresyjnym czasie?

Długie noce, krótkie dni – to nie działa zbyt dobrze na naszą psychikę. Towarzyszy nam często obniżony nastrój, a to może popychać w stronę używek… Lampka wina, chwilowa ulga, potem kolejna i jeszcze jedna… I niby jest lepiej, piękniej, bardziej kolorowo, ale następnego dnia budzimy się z ogromnym kacem. I tak co weekend…

Brzmi znajomo? Czy usprawiedliwiasz się kiepską aurą za oknem? Problemami w pracy? Niechęcią do życia podczas ponurych dni? Czy szukasz wymówek? Usprawiedliwień na to, że sobie szkodzisz? Czy czujesz się przez to lepiej, czy gorzej? Może skończ z tym właśnie teraz. Może to ten moment, żeby powiedzieć sobie stop
i wreszcie przestać się zatruwać?

Wybierz zdrowie

Co pozwoli nam uniknąć „jesiennego doła” i jednocześnie nie stoczy nas na manowce? Odpowiedź na to pytanie zna Mariusz Budrowski, który od kilku lat jest chodzącym przykładem na to, że możliwe jest nie tylko życie bez używek typu alkohol, papierosy czy kawa, ale też odrzucenie innych nawyków tzw. tradycyjnego podejścia do odżywiania, które nam szkodzą – z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Mariusz codziennie udowadnia milionom ludzi, że zdrowy styl życia służy nam niezależnie od pory roku i każdy, absolutnie każdy może go stosować.

Od sześciu lat odżywiam się tylko i wyłącznie na surowo – nie jem mięsa, nie piję alkoholu, nie używam narkotyków, nie palę papierosów, nie gotuję. Zrezygnowałem z tego wszystkiego świadomie i teraz, poprzez wywiady, których udzielam, książki i artykuły, które piszę oraz filmy, które nagrywam na kanale Odmładzanie na Surowo. dzielę się z innymi moimi doświadczeniami oraz wiedzą, jaką zdobyłem w zakresie witarianizmu – mówi Mariusz Budrowski. Każdego dnia coraz więcej osób chce mnie słuchać, bo każdy prędzej czy później rozumie, że najważniejsze jest to, by być po prostu zdrowym, nie chorować, nie biegać po lekarzach. Zamiast tego każdy woli skupić się na swoich pasjach, rozwoju i chce zwyczajnie jak najdłużej żyć. Styl życia, który przetestowałem na sobie i swojej rodzinie daje gwarancję świetnego samopoczucia i dostarcza energię, potrzebną na co dzień. Witarinie zapominają o chorowaniu, nie wiedzą, co to kac czy głód nikotynowy – te sprawy już nas nie dotyczą.
Jeśli chcesz być jak Mariusz, obserwuj jego kanał www.odmladzanienasuro.pl, uczestnicz w organizowanych przez niego wyzwaniach i czytaj jego książki – np. bestseller „Surowe Zdrowie”, czy „Moje 90. dni – Nowy ja, nowa ty w 90 dni!” I uświadom sobie, że możesz zacząć wprowadzanie zmian w każdym momencie. Spróbuj już tej jesieni!

Zacznij od małych kroków

Możesz oczywiście wprowadzić natychmiastową rewolucję w swoim trybie życia, ale to nie jest rada dla każdego – mówi Mariusz Budrowski. Aby wrócić do zdrowia, proponuję, by nie rzucać wszystkiego naraz, lecz zacząć od rezygnacji z jednego nałogu. Rzuć palenie i celebruj zwycięstwo nad pokonaniem swojego pierwszego wroga, który cię zatruwał. Potem zajmij się kolejnym uciążliwym nawykiem. Wyznaczaj sobie krótkoterminowe cele, znajdź grupę wspierających osób, czytaj o zdrowiu, które chcesz odzyskać. Możesz to zrobić w każdej chwili – również jesienią. Zamiast wpadać w październikową depresję, zawalcz o siebie!

Myśląc o wyeliminowaniu uzależnień, nie zapominajmy o cukrze – to z niego może być najtrudniej zrezygnować. Cukier uzależnia najmocniej i jest wszędzie, w niemalże każdym przetworzonym produkcie, który kupujemy
w sklepie. I on nas właśnie wykańcza – nie tylko tzw. twarde używki, o których każdy wie, że są szkodliwe – stwierdza ekspert.

I choć na początku rezygnacja z wszędobylskiego truciciela może wydawać się niemożliwa – wystarczy tak naprawdę zamienić słodycze na owoce, jeść więcej warzyw i zastosować sokoterapię – nasze organizmy szybko nam podziękują za tę cudowną odmianę.

Rytm – podstawą do zmian

Przede wszystkim pragniemy nauczyć cię rytmu, który będziesz potrzebował dopasować do swoich codziennych obowiązków i planu dnia – pisze Mariusz Budrowski w najnowszej książce, której jest współautorem wraz
z Agnieszką Juncewicz pt. „Moje 90. Dni – Nowy ja, nowa ty w 90 dni!”. W rytmie wyzwania „Moje 90. Dni”, nie ma miejsca na używki. Obierając sobie za cel odzyskanie zdrowia – wytrwamy i pokonamy pokusy powrotu do tego, co nam nie służy.

W książce znajdziemy nie tylko mnóstwo fantastycznych przepisów, które raz a dobrze uwolnią nas od niezdrowego jedzenia, ale też otrzymamy wskazówki, jak odzyskać spokój, nauczymy się wdzięczności, czerpania radości z każdego dnia oraz radzenia sobie z negatywnymi uczuciami i sytuacjami, które do tej pory stanowiły dla nas źródło stresu.

Czy jesteś w stanie zainwestować w swoje zdrowi i raz na zawsze pozbyć się wszystkich problemów? –zapyta nas Mariusz Budrowski w swoim przewodniku do zdrowia. To jest proste. Dlaczego więc tyle osób umiera? Ponieważ to, co jest proste, nie zostało nam przekazane, a nawet jeśli ktoś powie, że trzeba wprowadzić te zmiany, to my wracamy do starych nawyków. Dlaczego? Jedno życie – czy nie lepiej jest przeżyć je pięknie bez żadnych chorób?”
Żeby pokazać, że to JEST MOŻLIWE, promotor zdrowego stylu życia prowadzi kampanię ŻYJ BEZ UŻYWEK, w czasie której przekonuje, że życie bez nałogów jest możliwe. Potwierdzają to członkowie społeczności Odmładzanie na Surowo, którzy codziennie w swoich środowiskach dają świadectwo tego, że można nie tylko zdrowo się odżywiać, ale też zmienić cały swój styl życia i po prostu zrezygnować z używek. TO SIĘ DA ZROBIĆ!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl