fit.pl mobile logo

Seks bez zobowiązań czy w związku? Największa satysfakcja

Seks to ważny element w życiu każdego - poprawia samopoczucie, pozwala poznać i zaakceptować własne ciało, wzmacnia więź z drugim człowiekiem, reguluje napięcie i stres. Nic w tym dziwnego, że każdy, nawet nie będąc w związku, chce czuć satysfakcję z życia erotycznego. Seks bez zobowiązań, czy seks w związku - jaka forma zbliżenia daje większą satysfakcję?

Seks w związku to normalny element relacji, który nikogo nie dziwi. Z kolei seks bez zobowiązań, mimo tego, że staje się coraz bardziej popularny, niegdyś budził i niekiedy wciąż budzi sporo kontrowersji. Bez względu na to, jaką formę doznań preferujemy, w każdym zbliżeniu chodzi o satysfakcję. Istnieją głosy na temat tego, że seks bez zobowiązań dostarcza dużo więcej wrażeń niż ten z osobą, z którą dzielimy życie. Jak jest naprawdę i od czego zależy poziom odczuwanej satysfakcji?

Seks bez zobowiązań - czy warto?

Seks bez zobowiązań wciąż budzi wiele kontrowersji. Jedni uważają, że to niemoralne, inni z kolei traktują taką formę zbliżeń jak gwarancję niezapomnianych wrażeń, na które w związku nie można liczyć. Skąd takie przekonanie? Pozornie to seks w związku daje gwarancję większej swobody. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że to właśnie w związku spędzamy więcej czasu na analizowaniu, co wypada, a czego nie należy proponować partnerowi, aby nie zostać źle odebranym. Decydując się na seks bez zobowiązań, nie mamy tego typu rozterek, zwłaszcza jeśli taką formę zbliżenia traktujemy krótkofalowo. To z kolei przekłada się na kierowanie się emocjami i pozwalanie sobie na większe szaleństwo. Zazwyczaj osoby decydujące się na seks bez zobowiązań wychodzą z założenia, że skoro głębsza relacja emocjonalna nie istnieje, to nie ma się nic do stracenia - tym samym pozwalamy sobie na spełnianie fantazji, o których w związku często wstydzimy się mówić głośno. Seks bez zobowiązań to też niewątpliwa przygoda, której towarzyszy szereg intensywnych emocji. Ekscytacja, adrenalina - wszystko to potęguje doznania, które przekładają się na satysfakcję seksualną. Wiele osób nie czuje się też gotowymi na związek. Nie ma w tym nic złego - warto pamiętać, że wchodząc w relację z drugą osobą, bierzemy za nią odpowiedzialność, również w sferze emocjonalnej. Jeśli zatem nie czujemy się gotowi na współdzielenie z kimś życia, jednak pragniemy bliskości, seks bez zobowiązań jest dobrą opcją. Pamiętajmy jednak o tym, aby już na początku tego typu układu jasno postawić sprawę, przedstawiając swoje stanowisko i oczekiwania - to pozwoli uniknąć ewentualnego zaangażowania, czy rozczarowań w przyszłości.

 

Seks w związku - jak zwiększyć doznania?

Seks bez zobowiązań jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują chwilowych wrażeń. Jeśli jednak jesteś typem osoby, dla której zbliżenie jest nie tylko elementem fizycznego spełnienia, ale również wiąże się z emocjonalną więzią, seks w związku bez wątpienia dostarczy większej ilości wrażeń. O ile seks bez zobowiązań może zapewnić nam możliwość większej beztroski i swobody w działaniu, o tyle zbliżenie z partnerem, którego dobrze znamy, gwarantuje nam pełne poczucie bezpieczeństwa. To szalenie ważne, chociażby podczas testowania nowych form pieszczot. Chcesz spróbować stymulacji analnej? Tego typu pieszczoty, zwłaszcza na początku wymagają delikatności. Ważna jest zatem wzajemna znajomość ciał i preferencji. Kulki analne to częsty element tego typu zabaw. Stymulacja z ich wykorzystaniem przez partnera, którego dobrze znamy, z pewnością będzie mniej stresujące niż w sytuacji, gdyby w tego typu pieszczoty wprowadzała nas osoba, której nie znamy zbyt dobrze. Marzysz o mocniejszych doznaniach? Co powiesz na zestaw BDSM? W przypadku takich zabaw ważne jest pełne zaufanie do partnera. Seks bez zobowiązań z wykorzystaniem zabawek BDSM może być dość ryzykowny, zwłaszcza jeśli nie znamy upodobań drugiej strony i nie wiemy, czego się spodziewać. Jeśli zatem jesteś typem osoby, która lubi próbować nowych rzeczy, jednak równocześnie ważna jest dla niej więź emocjonalna i poczucie bezpieczeństwa, seks w związku z pewnością dostarczy więcej możliwości i wrażeń.

 

Bliskość fizyczna to ważny aspekt. Bez względu na to, czy decydujemy się na seks bez zobowiązań, czy na seks w związku, pamiętajmy, że do osiągnięcia pełni satysfakcji niezbędne jest zadowolenie i komfort obu stron.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl