fit.pl mobile logo

Wyjść poza schemat

Lato... czas urlopów, ale i jeden z niewielu momentów w roku, gdy wiele par wreszcie może mieć czas dla siebie. Spożytkować go zarówno w celu odpoczynku i naładowania akumulatorów, jak i nadrobienia zaległości w sprawach intymnych, do czego przecież w zapełnionym obowiązkami życiu często brakuje czasu. I właśnie do tego ostatniego zachęcamy.

Różnorodność i fantazje są zdrowe

Większość seksuologów przyznaje, że jeśli chodzi o utrzymanie zdrowej relacji intymnej w związku, to rozszerzanie spektrum aktywności gra dużą rolę. Mówiąc prościej chodzi o to, by próbować jak największej liczby różnych rzeczy, które można zrobić we dwoje (a czasem i solo). Dzięki temu w strefę łóżkową nie wkradnie się rutyna, nie znudzicie się, nie zamkniecie w schemacie jednakowych zachowań, powtarzalnych w takiej samej scenerii i okolicznościach nieraz przez całe lata. Aż w końcu przychodzi moment, że wszystko jest tak znane i „oklepane”, że przestaje się na to mieć ochotę...

Z analogicznego stanowiska wychodzi wiele edukatorek i edukatorów seksualnych, temat poruszany jest w czasie warsztatów intymności, podnoszony na blogach o intymności, jak Strefa Namiętności, a także na terapiach dla par, na które często trafiają te właśnie, które odczuwają spadek pożądania w stosunku do osoby partnerującej i chcą to zmienić.

Dodajmy od razu, że istnieje różnica między próbowaniem czegoś, a uczynieniem z tego stałej pozycji w miłosnym menu. Jeśli czegoś spróbujecie, ale zupełnie wam się nie podoba, to naprawdę nie ma przymusu, by podchodzić do tego ponownie. Każdy element relacji w związku oparty powinien być na konsensusie i dotyczy to również sfer intymnych. Niektóre z naszych propozycji idą w stronę tzw. kinku, czyli rzeczy nietypowych i praktykowanych jedynie przez część par. Nie dlatego, że nie są emocjonujące czy przyjemne, ale ponieważ pary krępują się o nich rozmawiać i próbować.

Czego można spróbować?

Rozmowa o pragnieniach i fantazjach – to bardzo ważny element związku, często jednak nieistniejący. Nie umiemy rozmawiać o intymnej stronie relacji, a przez to sami siebie i osobą partnerującą ograniczamy. Pomyślcie, na co zawsze mieliście ochotę, ale krępowaliście się zaproponować jej czy jemu. I jednak to zróbcie. W sposób delikatny, uświadamiający, że chodzi wam o wzbogacenie relacji, ale też że zrozumiecie, jeśli ona/on nie będą mieli na to ochoty.

Wizyta w sklepie erotycznym – mnogość gadżetów, jakie na was czeka, potrafi zaskoczyć. Jednakże wszystkie mają na celu zwiększenie waszej przyjemności (lub możliwości) w łóżku. Jedne pieszczą ciało, inne zmysły, a jeszcze inne mogą, cóż, zaboleć...

BDSM – to właśnie taki przykład, gdzie przyjemność może mieszać się z bólem. Nie musi, bo równie dobrze możecie zostać przy waniliowej stronie tych praktyk, a te ograniczają się do niewinnych kajdanek, małego pejcza, lekkich klapsów. Dominacja i uległość, charakterystyczna dla BDSM, może być wykorzystana też inaczej.
Zamiana ról – jeśli to jedno z was jest zwykle dominujące, to może – z ciekawości i dla zabawy – zaproponujecie odmianę. Niech teraz to drugie „rządzi”, mówi czego oczekuje i robi to, na co ma ochotę (w ramach zgody drugiej strony). To ciekawe urozmaicenie – tym bardziej, że prawie w każdym drzemie zarówno strona uległa, jak i dominująca.

Zmiana wejścia – seks „od drugiej strony” był do niedawna tabu, ale obecnie przyznaje się do niego coraz więcej par. Urozmaicające anal zabawki, jak przeróżne korki czy masażery, dostępne są w niezliczonej liczbie modeli. A mało kto zdaje sobie sprawę, że wcale nie są wyłącznie dla kobiet. Hetero panowie mogą mieć z nich więcej przyjemności, niż sami przypuszczają.

Zmiana stroju – a może wykorzystać ten czas na małe odświeżenie garderoby? Zmysłowa bielizna, którą będzie można nie tylko założyć do łóżka, ale też powitać w niej dzień, jak prześwitujące haleczki i peniuary. Może również i coś dla niego, podkreślające męskość i sprawiające, że będzie wyglądał bardziej smakowicie? A może zupełna odmiana i zakup strojów i przebrań erotycznych? Wolicie słodkie króliczki, uległe kelnerki, posłuszne pokojówki czy dominy, policjantki i dzikie kocice?

Zmiana miejsca – zwykle sfera intymna ogranicza się do zacisza domowej sypialni. Zerwijcie z tym schematem. W domu są jeszcze inne pomieszczenia, z których można z powodzeniem korzystać. Łazienka z wanną czy prysznicem? Kuchnia z blatem czy stołem? Salon z sofą czy podłogą? Zresztą mamy lato – możecie przecież wyjść na zewnątrz. Nadal są miejsca odludne, gdzie można urządzić sobie zmysłowy piknik we dwoje, wskoczyć nago do jeziora, baraszkować na plaży czy w środku leśnych ostępów. Ot tak, dla zabawy i urozmaicenia, by móc co później wspominać, gdy czas urlopu już minie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl