fit.pl mobile logo

Zdradzamy ślubne triki gwiazd - jak dobrze wyglądać, szybko schudnąć i nie tylko!

Okres letni to niewątpliwie najpopularniejszy czas na ślub i wesele. Planując uroczystość pragniemy dokładnie dopracować wszystkie szczegóły – od wystroju sali, najlepsze menu, po fotografa i kamerzystę. Największą uwagę poświęcamy jednak swojemu wyglądowi i temu, jak się zaprezentujemy. Wiele kobiet miesiącami śledzi portale internetowe w poszukiwaniu inspiracji na fryzurę, paznokcie czy makijaż. Także wybór sukni ślubnej często spędza przyszłej pani młodej sen z powiek, a do tego dochodzi jeszcze cała masa dodatków. Zdarza się, że w tym całym zamieszaniu brakuje czasu by zadbać o kondycję i pielęgnację swojego ciała. Co zatem zrobić, by olśnić gości swoim wyglądem? Zdradzamy triki gwiazd!

Metamorfoza ciała – czy można schudnąć szybko i bezpiecznie?

Niewątpliwie jednym z największych marzeń przyszłych panien młodych jest idealnie zgrabna sylwetka, którą dodatkowo podkreśli fason wyśnionej sukni ślubnej. Jej osiągnięcie nie jest jednak kwestią kilku dni, gdyż nawet najbardziej spektakularne diety nie są dietami cud – warto też pamiętać, że drastyczna, szybka utrata wagi, jest niebezpieczna dla zdrowia. Czy istnieją więc jakieś „magiczne” sposoby czy lepiej postawić na zaplanowaną i przemyślaną strategię?

Niegdysiejsza idolka nastolatek, Hilary Duff, przed swoim pierwszym ślubem, czyli w 2010 r., chciała zrzucić kilka zbędnych kilogramów. W tym celu wprowadziła do swojej diety dwie rzeczy, którymi „ratowała się”, gdy nachodziła ją ochota na niezdrowe przekąski. Były to chipsy jabłkowe oraz groszek cukrowy, które dzięki swojej chrupiącej konsystencji pozwalałaby jej zaspokoić potrzebę podjadania zwykłych chipsów. – Rezygnacja ze słodyczy przed ślubem jest najlepszą i najszybszą metodą eliminacji zbędnych kalorii w diecie. Suszone owoce i warzywa to genialna alternatywa dla chipsów. To na co warto zwrócić uwagę, to ilość cukru – czy nie był dodawany do przekąsek. – komentuje Roksana Środa dietetyczka i założycielka edukacyjnej platformy zdrowego odżywiania MajAcademy.

Miłość uskrzydla nie tylko kobiety. Przykładem mężczyzny, który niebawem weźmie ślub i chce być w tym dniu w najlepszej formie, jest Krzysztof Skiba, wokalista grupy Big Cyc. Muzyk podszedł do tematu poważnie i swoją metamorfozę rozłożył w czasie, tak by móc się cieszyć z efektów dłużej, zamiast doświadczyć efektu jojo. W osiągnięciu celu wspierają go profesjonaliści, którzy stworzyli dla niego indywidualny plan diety i ćwiczeń. – indywidualna opieka dietetyczna to najlepsza i najbezpieczniejsza forma zadbania o zdrową wagę przed ślubem. W ramach projektów MajAcademy i MajDiet często spotykam się z pytaniem „jak szybko” – to błąd. Powinno być zdrowo i optymalnie dla naszego wieku, wagi oraz sylwetki. Przed ślubem chcemy mieć piękne włosy, zdrowe paznokcie, a to możemy osiągnąć rzeczywiście szybciej, ale tylko pod okiem ekspertów. – podsumowuje dietetyczka Roksana Środa.

Makijażowe triki gwiazd

Dzięki różnego rodzaju sztuczkom makijażowym można praktycznie bez żadnego wysiłku poprawić jakiś element swojego wyglądu, który nie do końca nam się podoba. Jest tak np. z wielkością i kształtem ust, które można magicznie modyfikować bez uciekania się do zabiegów medycyny estetycznej.

Mary Philips, znana w mediach społecznościowych makijażystka największych gwiazd, zaprezentowała na swoim Tik Toku rewelacyjny sposób na powiększenie ust jedynie przy pomocy kosmetyków do makijażu. Sposób ten polega na obrysowaniu ust miękką konturówką, w kolorze nieco ciemniejszym od naturalnego koloru warg. W celu uzyskania najlepszego efektu powiększenia, należy nieznacznie „wyjechać” kredką poza krawędź ust, aż do naturalnej granicy, którą wyznacza ich kolor. Następnie sugeruje by delikatnie rozetrzeć konturówkę ku wewnętrznej stronie ust, przez co efekt będzie naturalny. Na koniec malujemy usta wybraną szminką i gotowe. W ten prosty sposób można uzyskać piękne i wydatne usta szybko i bezboleśnie, bez konieczności stosowania wypełniaczy.

Promienna skóra w dniu ślubu to marzenie niejednej panny młodej. Niektóre celebrytki zachwalają zalety opalania natryskowego, które wyrównuje koloryt skóry, znacząco poprawiając jej wygląd. Co najważniejsze, opalanie natryskowe – w przeciwieństwie do solarium – nie wpływa negatywnie na zdrowie i można je wykonać bezpośrednio przed samą uroczystością, nawet w domu panny młodej. Gwiazdą, która zawsze może się pochwalić nienaganną opalenizną – i nie inaczej było w dniu jej ślubu – jest Victoria Beckham. Gwiazda woli nie wystawiać skóry na działanie promieni UV, niemniej nie zamierza rezygnować z naturalnie wyglądającej opalenizny. Jej zdaniem muśnięte słońcem ciało może wyglądać na kilka kilogramów lżejsze niż w rzeczywistości. Trudno się z tym nie zgodzić.

Czy warto iść na łatwiznę?

Wiele gwiazd w celu szybkiej poprawy sylwetki wprowadza tzw. detoksy, czyli diety oczyszczające. Niezwykle popularny jest zwłaszcza detoks sokowy, polegający na piciu 5 różnych soków w ciągu dnia. Soki te oczywiście zastępują inne posiłki i stanowią jedyną formę odżywianie przez określony czas. Detoks sokowy stosowały największe gwiazdy, takie jak Jennifer Aniston czy Beyonce, wychwalając go w mediach jako idealny sposób na schudnięcie, ale i oczyszczenie organizmu z toksyn. Zdaniem Roksany Środy – Głodówki, detoks za pomocą kwaśnych soków czy innych płynów, zrobi nam rewolucję. I to nie tę pozytywną. Popularne diety „gwiazd” w praktyce mogą spowodować nam znacznie więcej krzywdy. To co polecam moim klientkom, to picie znacznie większej ilości wody, jedzenie bogate w błonnik oraz pieczywo wieloziarniste, które będzie długo dawało poczucie sytości. Unikniemy dzięki temu podjadania i przyspieszymy nasz metabolizm.

Drastyczne diety czy radykalne zmniejszenie kaloryczności posiłków na własną rękę, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. W efekcie panna młoda może nabawiać się nieprzyjemnych dolegliwości a w najgorszym przypadku – trwale zniszczyć sobie zdrowie. Najlepiej więc korzystać z pomocy specjalistów-dietetyków a oprócz tego postawić na regularną aktywność fizyczną, która często bywa pomijana. Niektóre kobiety dopiero przed samym ślubem wykonują intensywne treningi fizyczne, które mają w ich zamyśle pobudzić organizm do szybszego spalania kalorii. Niestety, będąc pod presją czasu, zamiast stopniowego intensyfikowania aktywności, wiele z nich zaczyna od razu od katorżniczych ćwiczeń, co nie przynosi efektu, a może prowadzić np. do kontuzji. Dlatego wszystko warto robić z głową i najlepiej pod okiem profesjonalistów.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl