fit.pl mobile logo

Apteczka na urlop - tego nie może w niej zabraknąć

Wakacje to czas, na który zawsze niecierpliwie czekamy. Są okazją do podróży i wypoczynku. Wyjeżdżając, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu apteczki, w której znajdą się leki i produkty lecznicze potrzebne przy udzielaniu pierwszej pomocy lub uśmierzeniu bólu. Jak ją skompletować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Bez znaczenia czy planujecie rodzinny urlop pod namiotami na Mazurach, czy wyjazd we dwoje na kenijskie plaże. W każdym z tych przypadków powinniście zaopatrzyć się w kilka podstawowych produktów, które pozwolą wam zareagować, jeśli dopadną Was mniej lub bardziej uciążliwe dolegliwości. Zobaczcie, co zabrać ze sobą na wakacje, aby móc bez problemów cieszyć się urlopem.

Węgiel leczniczy – ma zdolności absorpcyjne substancji toksycznych i bakterii co uniemożliwia ich wchłanianie. Będzie potrzebny przy problemach pokarmowych i trawiennych (jak biegunka czy wymioty), które pojawiają się przy zmianach klimatu oraz składu pokarmu. Sprawdzi się również przy zakażeniach spowodowanymi brudnymi rękami.

Plastry oraz żel na stłuczenia – długie wędrówki po górach czy niewygodne szpilki na wieczorku tanecznym mogą być przyczyną pęcherzy oraz otarć na skórze. Założenie plastra umożliwi nam kontynuowanie wycieczki czy zabawy. W swojej apteczce warto również mieć preparat, który ukoi ból w przypadku stłuczeń oraz środki odkażające rany.

Żel antybakteryjny do rąk – lub chusteczki, które w każdej chwili pozwolą nam zdezynfekować dłonie. Pamiętajmy, żeby czynność powtarzać za każdym razem, kiedy będziemy chcieli sięgnąć po przekąskę, a nie mamy możliwości umycia rąk. Taki żel pozwoli pozbyć się bakterii bez użycia wody.

Żel na afty – posiadanie go na wyjeździe jest bardzo ważne. Bolesne wykwity w postaci afty, opryszczki, czy owrzodzenia w jamie ustnej, mogą pojawić się w okresie wypoczynku samoistnie lub być spowodowane przemęczeniem po podróży, infekcją wirusową lub bakteryjną oraz nadwrażliwością na niektóre składniki pokarmu takie jak ostre potrawy czy alkohol. W takim przypadku warto mieć przy sobie apteczny żel (jak Sachol Aftgiel), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, odizoluje bolesną zmianę na błonie śluzowej od doraźnie drażniących czynników zewnętrznych oraz wspomoże regenerację nabłonka w jamie ustnej.

Środki przeciwbólowe – to obowiązkowy element każdej apteczki. Odpowiedni środek, którego skład nie będzie dla nas nowością, pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy oraz innych przypadłości.

Każdy dzień na wakacjach jest cenny, nie warto więc tracić go na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki. Wyjeżdżając na wakacje nie powinniśmy również zapomnieć o lekach, które przyjmujemy na stałe, jak też spray’u na komary, żelu po ukąszeniach oraz kremie z filtrem. Pamiętajmy, że dobrze skomponowana apteczka wakacyjna pozwoli nam cieszyć się urlopem bez niespodzianek.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl