fit.pl mobile logo

Bolą cię uszy? Nigdy tego nie rób!

Infekcje uszu to problem, który jest bardzo często bagatelizowany. Część z nich to efekt korzystania z „tradycyjnego” sposobu higieny, czyli patyczków kosmetycznych. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że takie działania mogą drastycznie pogorszyć stan ucha, prowadząc do sytuacji, w której interwencja medyczna okaże się niezbędna. Podpowiadamy, jakich metod leczenia wystrzegać się w przypadku dolegliwości uszu.

Ból uszu – możliwe przyczyny

Ból uszu może się okazać problemem bardziej złożonym. Najczęściej jednak u jego podłoża leży nieprawidłowa higiena. Podczas czyszczenia patyczkiem kosmetycznym, może dojść do uszkodzenia przewodu słuchowego. Również wepchnięcie nagromadzonej woskowiny w głąb ucha może doprowadzić do jego zatkania, a w niektórych przypadkach nawet do przebicia błony bębenkowej. Wśród możliwych przyczyn dyskomfortu można wymienić także nadmierny kontakt z wodą. Pod wpływem wilgoci woskowina pęcznieje, zatykając tym samym przewód słuchowy.    

Odczuwasz ból ucha? Działaj z głową!

W przypadku bólu ucha istotne jest, by unikać działań, które mogą jedynie nam zaszkodzić. Takie czynności jak płukanie uszu powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistów. Wtłoczenie wody do przewodu słuchowego pod zbyt dużym ciśnieniem może doprowadzić nawet do perforacji błony bębenkowej. Więcej informacji na temat płukania uszu znaleźć można tutaj. Także zabiegi przy użyciu patyczków kosmetycznych lub zaostrzonych narzędzi nie wróżą sukcesu i z pewnością przyczynią się do pogorszenia stanu ucha. W przypadku dużej ilości woskowiny może ona zostać wepchnięta w głąb przewodu, tworząc tym samym trudny do usunięcia czop.     

Woskowina uszna – jaka jest jej rola?

Woskowina wydzielana przez uszy jest zjawiskiem naturalnym i nie powinna być traktowana jako objaw niewłaściwej higieny. I chociaż przyzwyczailiśmy się do jej regularnego usuwania, to nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotna jest jej rola w prawidłowym funkcjonowaniu narządu słuchu. Zadaniem woskowiny jest oczyszczanie i nawilżanie skóry w przewodzie słuchowym. Zbyt często pozbywanie się jej zmusza organizm do wzmożonej produkcji, co może poskutkować zatkaniem ucha.  

Czym czyścić uszy?

Istnieje wiele bezpiecznych sposobów na utrzymanie prawidłowej higieny uszu. Jej podstawowym elementem powinno być mycie zewnętrznej części ucha za pomocą mydła. Potyczek kosmetyczny może być wykorzystany jedynie w przypadku czyszczenia małżowiny usznej. Jeśli nadmiar woskowiny będzie dla nas zbyt uciążliwy, można usunąć ją, aplikując do ucha kilka kropli oliwy z oliwek lub gliceryny. W tym celu można sięgnąć także po preparaty do czyszczenia uszu. Większość z nich dostępna jest bez recepty w formie wygodnego sprayu bądź kropli. Jeśli ból nie ustąpi, należy udać się do laryngologa w celu przeprowadzenia zabiegu płukania uszu.   

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
gabka5655

Serdecznie polecam trenera Igora Wejdź na stronę WWW.IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl