fit.pl mobile logo

Co jeść, by dobrze spać?

Przeciętnie przesypiamy około 1/3 naszego życia. Sen pozwala na regenerację organizmu, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Niestety, nie każdy budzi się wypoczęty i wyspany. Jak można poprawić jakość swojego snu? Poznaj sprawdzone sposoby!

Waga snu

Kluczowym czynnikiem wywołującym sen jest zmęczenie. To naturalny stan organizmu spowodowany brakiem rezerw energetycznych i przepracowaniem. Gdy śpimy, odpoczywają nasze mięśnie, organizm wycisza się, a ciało regeneruje. Sen jest ważny również w kontekście prawidłowego funkcjonowania mózgu. Podczas snu zachodzi proces konsolidacji pamięci. Wiedza, wydarzenia i informacje z całego dnia przechodzą z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej. Można powiedzieć, że nasz mózg wtedy dokonuje zapisu informacji na stałe. W czasie snu nasze ciało pracuje nad przygotowaniem nas do kolejnego dnia, również poprzez regulowanie procesów hormonalnych i usuwanie toksyn, których pozbędziemy się rano.

Jak poprawić jakość snu?

Warto poznać kluczowe zasady dobrego, regenerującego snu. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią jego długość - lekarze zalecają 7-8 godzin na dobę. Ważna jest również regularność, która odnosi się do sypiania w równych odstępach czasowych. Zawsze powinniśmy chodzić spać o tej samej porze, np. regularnie o 22-giej. Jest to ważne, ponieważ nasz organizm lubi powtarzalność, która buduje poczucie stabilizacji i harmonii, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania w cyklu dobowym.

Dobrze jest mieć odosobniony pokój, który jest naszą sypialnią. Dedykowane pomieszczenie powinno być pozbawione wszelkich rozpraszaczy, takich jak telewizor czy komputer. Takie dystraktory skutecznie potrafią przeszkodzić zarówno podczas zasypiania, jak i w czasie snu. Przed położeniem się spać należy unikać nadmiernie angażujących czynności, np. głośnego słuchania muzyki czy męczących ćwiczeń.

Co jeść, by dobrze spać?

Na kolację powinniśmy spożywać rzeczy lekkie – pozbawione nadmiernej ilości tłuszczu i ograniczone w białka. Jedzenie tłustych i wysokobiałkowych dań powoduje, że układ trawienia musi mocno zaangażować się w przyswojenie naszej kolacji. W konsekwencji, zamiast skupić się na śnie, nasze ciało pracuje na wysokich obrotach, by uporać się z ciężkostrawnym posiłkiem, a nam towarzyszy nieprzyjemne uczucie wywołane jedzeniem zalegającym w żołądku.

Jeśli zasypianie sprawia Ci wyjątkowe trudności, to warto spróbować ziół, które działają odprężająco,  kojąco i wyciszająco na organizm. Jednym z nich jest waleriana, czyli kozłek lekarski, który od lat wykorzystywany jest w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej. To cenny składnik cukierków walerianowych od Reutter, które pomagają zrelaksować się i odprężyć organizm w naturalny sposób.

waleriana

We wspierającym zasypianie wysokogatunkowym cukierku walerianowym firmy Reutter, oprócz ekstraktu z waleriany, znajdziesz również olejek z lawendy i koncentrat soku z buraka czerwonego. Olejek z lawendy wspomaga proces zasypiania, działając kojąco na organizm, a sok z buraka dopełnia smak całej kompozycji.

Pora się wyspać

Dobry sen to podstawa udanego życia. Wysypianie się jest kluczowe dla zachowania pełni zdrowia psychicznego i fizycznego. Jeśli masz problemy w osiągnięciem satysfakcjonującego snu, przemyśl swoje nawyki z nim związane i wypróbuj cukierki walerianowe od Reutter, które wesprą Cię w uzyskaniu satysfakcjonującego snu.

Warto wspomnieć też inne znakomitości od Reuttera, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Czarny Bez, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe i inne - wszystkie z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Zamiast w syntetycznych tabletkach możesz mieć pod ręką ekstrakty ziół zawarte w dobroczynnych cukierkach ziołowych znanej niemieckiej firmy. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. To znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre i sprawdzone, nie oszukujmy swojego organizmu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl