fit.pl mobile logo

Inkontynencja - znajdź na nią sposób

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu (NTM), to bardzo powszechnie występujący problem. Zmagają się z nim zarówno osoby starsze, jak i młodsze, kobiety i mężczyźni. Główną przyczyną utraty kontroli nad pęcherzem jest osłabienie siły mięśni dna miednicy. Czynników odpowiedzialnych za zaburzenie pracy tej grupy mięśni jest kilka. Nie wszystkie można wyeliminować. Nie zawsze też podjęcie leczenia umożliwia odzyskanie pełnej sprawności i przywrócenie kontroli nad pęcherzem. Często w ten sposób można jedynie minimalizować skutki nietrzymani moczu. A te bywają bardzo uciążliwe. Rozwiązaniem, które pomaga poprawić odczuwany komfort i ograniczyć następstwa NTM, jest higiena intymna. Dbanie o nią we właściwy sposób jest skutecznym sposobem na walkę z nietrzymaniem moczu. Na czym skoncentrować swoje działania?

Inkontynencja – co to oznacza?

Utrata kontroli nad pęcherzem, czyli inkontynencja, nie zawsze musi oznaczać mimowolne oddawanie dużych ilości moczu. Bardzo często proces z nią związany postępuje bardzo powoli, a jego początki bywają niezauważane. Tymczasem upuszczenie choćby kilku kropel moczu wskazuje na możliwość utraty kontroli nad pęcherzem. Sytuacja ta powinna skłaniać do jak najszybszej konsultacji medycznej. Podjęcie właściwych działań na wczesnym etapie rozwoju stwarza możliwość zahamowania dalszego postępowania dolegliwości lub jej spowolnienia. Nie warto więc bagatelizować pierwszych sygnałów wskazujących na to, że mogło dojść do osłabienia siły mięśni dna miednicy, in. mięśni Kegla. Zazwyczaj ograniczają się one do upuszczania niewielkiej ilości moczu podczas kichania, kasłania lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Wtedy to w jamie brzusznej wzrasta ciśnienie, które w przypadku ograniczenia funkcjonowania mięśni Kegla powoduje niekontrolowany wyciek moczu. Bez wdrożenia odpowiednich metod postępowania zalecanych przez lekarza, z czasem ilość oddawanego w ten sposób moczu może się zwiększać. Do wycieku zaś może zacząć dochodzić w każdej sytuacji, niekoniecznie związanej z wysiłkiem.

Higiena przede wszystkim

Bez względu na stopień zaawansowania utraty kontroli nad pęcherzem najważniejsza jest higiena intymna. Dbanie o nią każdego dnia pozwala zmniejszyć odczuwany dyskomfort, a także zadbać o zdrowie. Długotrwały kontakt moczu ze skórą prowadzi bowiem do powstawania podrażnień, które są bolesne i trudne do usunięcia. Poza częstym myciem i zmianą bielizny bardzo ważne jest stosowanie chłonnych produktów przeznaczonych dla osób z NTM. Ich rodzaj oraz stopień chłonności powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Chłonne wkładki są dobrą propozycją dla osób z tzw. kropelkowym nietrzymaniem moczu, u których ilość oddawanego mimowolnie moczu jest niewielka. W przypadku jego znacznej ilości lepszym rozwiązaniem będzie chłonna bielizna lub pieluchomajtki. Należy wybierać produkty wysokiej jakości, które zapewnią należyty komfort i bezpieczeństwo stosowania. Powinny być wykonane z materiałów spełniających wysokie standardy jakości, miękkich w dotyku i umożliwiających skórze oddychanie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl