fit.pl mobile logo

Jak szybciej rozprawić się z przeziębieniem?

Przeziębienie zaczyna się od złego samopoczucia i kataru, później pojawia się ból gardła i męczący kaszel. Przeziębienie bagatelizujemy, a możemy się go w łatwy i szybki sposób pozbyć  

Przedwiośnie, to idealny moment dla przeziębienia, które atakuje znienacka. Najpierw pojawia się drapanie w gardle, później uciążliwe kichanie i wodnisty, lejący katar, do tego dochodzi gorączka i bóle mięśniowo-stawowe, a wszystko kończy się uporczywym kaszlem. Z przeziębieniem można walczyć, zwłaszcza jeśli zaczniemy gdy tylko pojawią się pierwsze objawy. 

Sposoby na przeziębienie - katar

Choć utrudnia życie, zmuszając nas do nieustannego sięgania po chusteczkę i wycierania nosa, to pomaga nam walczyć z infekcją, oczyszczając przewody nosowe z chorobotwórczych drobnoustrojów. Aby pokonać katar należy sięgnąć po preparat z witaminą C, cynkiem i wapniem.

Wskazane jest popijanie herbaty z sokiem malinowym i cytryną lub picie naparu z lipy, bzu, owoców dzikiej róży. Warto również robić sobie inhalacje, które będą ułatwiały oddychanie.

Sposoby na przeziębienie - gardło

Za ból gardła odpowiadają wirusy. Działając przy pierwszych objawach możemy złagodzić przebieg zapalenia gardła lub nawet zdusić go w zarodku. Gdy tylko zacznie nas drapać w gardle wypłuczmy je ciepłym naparem z szałwii.

Można zrobić również płukankę z letniej słonej wody czy miodu, które nawilżą gardło i ułatwią przełykanie. Ból gardła można zwalczyć pijąc zaparzone siemie lniane z dodatkiem miodu. Samo siemię lniane nie smakuje zbyt dobrze, ale z miodem jest słodkie. Napar nawilża i działa ściągająco.

Sposoby na przezięnienie - kaszel

Suchy kaszel nie oczyszcza, a jedynie drażni śluzówkę gardła i oskrzela. Jeśli tylko pojawią się pierwszy sygnały suchego kaszlu warto sięgnąć po syrop z wyciągiem ziołowym lub roślinnym, na przykład z eukaliptusa, sosny, tymianku.

Na suchy kaszel pomocny jest wywar z siemienia lnianego. Warto również wypróbować imbir, który ma właściwości nawilżające śluzówkę. Na kaszel dobra jest również.... czekolada, zawierająca teobrominę, działającą korzystnie w walce z kaszlem. Najlepsze działanie ma czekolada gorzka.

Podczas przeziębienia warto zastosować się również do poniższych rad:

  • Przebywaj w ciepłych pomieszczeniach, gdyż niskie temperatury nie tylko osłabią odporność, ale również nasilają objawy. Jeśli już koniecznie musisz wyjść, pamiętaj by usta i nos owinąć szalikiem, dzięki temu ogrzejesz powietrze, którym oddychasz.
  • W czasie przeziębienia pij dużo napojów – zwłaszcza ciepłych herbatek, które pomogą rozrzedzić w drogach oddechowych wydzielinę i ułatwi jej odkrztuszanie.
  • Stosuj maści z olejkami aromaterapeutycznymi, mają działanie rozgrzewające oraz inhalacyjne.
  • Stosuj inhalacje – do miski wlej gorącej wody i dodaj kilka kropel olejku eukaliptusowego. Nachyl się nad miską, przykryj wodę ręcznikiem i wdychaj aromatyczną parę przez około 10 minut. Inhalacje wykonuj 3 razy dziennie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
patafilar

Ze swej strony do tych wszystkich porad polecam pić soki z buraka, imbiru i cytryny wg. https://terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki. Taki sok skutecznie złagodzi objawy przeziębienia i kataru. Tylko soki najlepiej zrobić samemu w wyciskarce. Warto spróbować.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl