fit.pl mobile logo

#KalendarzKobiety w każdym wieku

Większość z nas czyni jakieś noworoczne postanowienia. W tym roku pomyśl o sobie! Wpisz na listę postanowień noworocznych kilka zmian, które poprawią twoje samopoczucie i pozwolą długo cieszyć się zdrowiem. Pamiętaj, że nawet małe korekty stylu życia potrafią zdziałać cuda. Co powinno znaleźć się na twojej liście noworocznych postanowień dla zdrowia? radzi Ginekolog i Lekarz medycyny estetycznej-Dr. Agnieszka Nalewczyńska

Dlaczego warto podjąć noworoczne postanowienia dla zdrowia? Dzięki nim wzmocnisz odporność i poprawisz kondycję, a badania profilaktyczne sprawią, że wszelkie nieprawidłowości będzie można natychmiast zacząć leczyć. Podejmij wyzwanie i razem z nami spróbuj wytrwać w noworocznych postanowieniach dot. zdrowych nawyków:

Pamiętaj!

PIJ WODĘ
NIE PAL
OGRANICZ CUKIER
RUSZ SIĘ
WYŚPIJ SIĘ
POŁÓŻ NA NOC RETINOL
UŻYJ RANO SPF

Zrób sobie PLANER zdrowotny na 2021 rok

Po pierwsze – piersi!
Samobadanie – nie bez powodu samodzielne badanie piersi znajduje się u nas na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o profilaktykę raka piersi – nowotworu, który występuje u kobiet najczęściej. W skutecznej terapii raka piersi bardzo ważny jest moment wykrycia zmian – im wcześniej, tym większe są szanse na szybki powrót do zdrowia, dlatego samobadanie piersi należy wykonywać regularnie – raz w miesiącu – najlepiej w pierwszej fazie cyklu (kilka dni po miesiączce).

USG piersi – to nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala lekarzowi ocenić stan naszych piersi – ich budowę, ale przede wszystkim to, czy nic złego nie dzieje się wewnątrz nich. To bezbolesne badanie zaleca się wszystkim kobietom po 30. roku życia – raz na rok lub lub raz na dwa lata.

Mammografia jest nieinwazyjną metodą badania piersi, do której wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie. Ten rodzaj profilaktyki zalecany jest u kobiet od 50. roku życia, ale stosuje się ją także czasem u młodszych pań (u kobiet w wieku rozrodczym lepszym badaniem obrazowym jest USG, ze względu na budowę piersi, która, gdy jesteśmy młode, charakteryzuje się gęstą budową tkanek, co może spowodować, że nie przepuszczą one całkowicie promieniowania rentgenowskiego.

Po drugie – narządy rodne!
Cytologia – to bezbolesny wymaz, pobierany z szyjki macicy za pomocą specjalnej szczoteczki cytologicznej. Badanie to służy profilaktyce raka szyjki macicy i pozwala wykryć ewentualne zmiany nowotworowe na wczesnym etapie. Cytologię powinno wykonywać się regularnie od 25. roku życia – lub wcześniej, jeśli występują u nas niepokojące objawy. Natomiast przyjmuje się, że pierwszą cytologię powinnyśmy wykonać w nie później niż 3 lata od rozpoczęcia współżycia.

USG ginekologiczne (przezpochwowe, przezodbytnicze lub przez brzuszne) – obraz, który widzi na ekranie ginekolog, pozwala mu ocenić, czy jajniki, endometrium i macica są prawidłowe, a jajowody nie są powiększone. U dziewic USG ginekologiczne wykonuje się przez powłoki brzuszne – przy wypełnionym pęcherzu – lub przezodbytniczo.

Badanie palpacyjne – standardowe badanie lekarskie, wykonywane w trakcie rutynowej kontroli. W jego trakcie ginekolog za pomocą dłoni oceni, czy nasze narządy są prawidłowo zlokalizowane, są odpowiedniej wielkości i czy nie występują w ich obrębie guzy.

KALENDARZ KOBIETY 20+

KALENDARZ KOBIETY 30+

KALENDARZ KOBIETY 40+

KALENDARZ KOBIETY 50+

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl