fit.pl mobile logo

Reaguj na pierwsze objawy! Zobacz, jak możesz uniknąć żylaków nóg

Żylaki nóg to problem, który dotyka coraz większej ilości osób w Polsce. Powodem, dla którego coraz więcej z nas musi się z nim zmagać, jest częstsze pojawianie się czynników bezpośrednio stojących za przyczynami żylaków w ogóle.

208587m_largeŻylaki nóg to problem, który dotyka coraz większej ilości osób w Polsce. Powodem, dla którego coraz więcej z nas musi się z nim zmagać, jest częstsze pojawianie się czynników bezpośrednio stojących za przyczynami żylaków w ogóle. Na szczęście są też i dobre wiadomości. Z problemem z żyłami jest nam jednocześnie coraz łatwiej walczyć, również za pomocą działającej profilaktycznie i wspomagającej leczenie odzieży uciskowej. Czy wiesz, jak to robić?

Co jest najczęstszą przyczyną żylaków nóg?

Choć badania nad żylakami kończyn dolnych ciągle trwają, poznaliśmy już bardzo dobrze mechanizm ich powstawania. Dzięki zdobytej przez lata wiedzy, potrafimy wyodrębnić główne przyczyny tworzenia się żylaków nóg, którymi są:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • ciąża,
 • długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej,
 • tzw. siedzący tryb życia,
 • nadwaga i otyłość,
 • urazy oraz przebyte operacje nóg,
 • zaawansowany wiek.

Każda z wymienionych przyczyn ma swój udział w powstawaniu żylaków kończyn dolnych, a nierzadko też kilka z nich występuje jednocześnie, bardzo poważnie zwiększający ryzyko ich wystąpienia. Jak rozpoznać, że nasze żyły zaczęły ulegać niebezpiecznej deformacji?

 

Jakie są pierwsze objawy żylaków na nogach?

Tworzące się żylaki dają efekt w postaci całego zespołu objawów, które pojawiają się o różnych porach dnia i w różnych sytuacjach. Część z nich jest widoczna gołym okiem, inne jedynie odczuwalne przez osobę, u której się pojawiają. Na jakie objawy żylaków nóg należy zwrócić baczną uwagę?

 • uczucie ciężkości nóg,
 • bóle nóg,
 • obrzęk łydek, kostek i stóp,
 • miękkie, sinawe uwypuklenia skóry w miejscu przebiegu żył.

U niektórych osób tworzące się żylaki dają również objawy w postaci swędzenia skóry oraz silnych skurczy mięśni nóg, szczególnie dokuczliwych w czasie nocnego odpoczynku. Jak należy zareagować na te objawy?

Najlepsze leczenie i profilaktyka żylaków nóg to?

Mając świadomość tego, że co najmniej jedna z przyczyn powstawania żylaków nóg dotyczy również nas samych, powinniśmy jak najszybciej wdrożyć pełną profilaktykę, która jest w stanie skutecznie nas ochronić. W jej ramach należy:

 • zadbać o sporą dawkę ruchu i wzmocnić mięśnie nóg,
 • skontrolować swoją dietę i być może pokusić się o utratę paru kilogramów,
 • zaopatrzyć się w prawidłowo dobrane produkty kompresyjne dobrej jakości.

Odzież kompresyjna, która jest w stanie ochronić nas przed żylakami, to rajstopy, pończochy oraz podkolanówki uciskowe marki Venoflex. Jej dobór nie jest skomplikowany, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na kontakt ze specjalistą (wystarczy wejść na stronę Venoflex.pl i zostawić tam informację o chęci odbycia takiej darmowej konsultacji).

Produkty kompresyjne to również jedna z metod wspomagania leczenia już powstałych żylaków. Doskonale wspierają leczenie farmakologiczne i ułatwiają stosowanie się do zaleceń lekarza.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
sasza.sell

ja polecam zastanowić się jak zaczyna się brać antykoncepcję hormonalną, lekarz ci tego nie powie ale ona czasem potrafi zrobić bałagan również jeśli chodzi o żyły nóg, ja po porodach nie zaczęłam znowu brać pigułek i mam spokój z bolącymi nogami, teraz zabezpieczam się tylko przed stosunkiem diafragmą dopochwową i tyle

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl