fit.pl mobile logo

Sposoby na wypadające włosy - podpowiadamy jak radzić sobie z tym problemem!

Wypadanie włosów to dość powszechny problem, z którym w mniejszym lub większym stopniu zmagamy się wszyscy. Wypadanie włosów jest całkowicie normalnym zjawiskiem, które wynika z naturalnego cyklu wzrostu włosa, o ile liczba dziennie wypadających włosów mieści się w granicy od 50 do 100. W innym przypadku wypadanie włosów staje się poważnym problemem, na który musimy odpowiednio zareagować, by ustrzec się przed jego konsekwencjami. Przedstawiamy skuteczne sposoby na wypadające włosy, które pozwolą nam zahamować ten proces i sprawią, że staną one mocniejsze i bardziej odporne na wypadanie!

 

Dlaczego wypadają włosy? Codzienna pielęgnacja włosów

 

Kiedy zauważamy, że nasze włosy zaczynają wypadać, większość z nas sięga zazwyczaj po odpowiedni szampon przeciw wypadaniu włosów. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które zostały przeznaczone do walki z problemem wypadania włosów, jednak musimy sobie uświadomić, że nie każdy produkt będzie działał tak samo skutecznie. Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów powinien być przede wszystkim pozbawiony wszelkich sztucznych i drażniących składników, które bardzo często odpowiadają za osłabianie struktury naszych włosów, a tym samym stają się przyczyną wypadania włosów.

 

Szampon powinien być delikatny nie tylko dla samych włosów, ale też skóry głowy, w której mieszczą się mieszki włosowe. Doskonałym przykładem takiego produktu jest ultrakojący szampon do włosów Vichy Dercos, który wzmacnia osłabione włókna włosów, łagodzi podrażnienia powstałe na powierzchni skóry głowy, a dodatkowo wzbogacony jest specjalnym kompleksem aktywnym oraz witaminami. Pamiętajmy jednak, że właściwa pielęgnacja włosów wypadających to nie tylko stosowanie szamponu do włosów, ale też kosmetyków uzupełniających np. wzmacniającej odżywki, maski do włosów, ampułek, płukanki czy wcierki.

 

Co zrobić, żeby włosy nie wypadały? Zwróć uwagę na to, co jesz

 

Bardzo częstą przyczyną wypadania włosów jest nieodpowiednio zbilansowana dieta. Warto podkreślić, że to, co jemy, ma bardzo duży wpływ na cały nasz organizm, w tym na kondycję naszej skóry i włosów. Nasza dieta powinna być bogata przede wszystkim w witaminy A, C, E, B1, B2, B5, B6 i B7, makroelementy (cynk, miedź, żelazo), a także kwasy tłuszczowe omega-3, których źródłem są m. in. tłuste ryby morskie. Najlepiej zrezygnować z przetworzonej żywności na rzecz prawidłowo skomponowanych posiłków, które przyniosą nie tylko zdrowy wygląd naszym włosom, ale też usprawnią pracę całego organizmu. Witaminy oraz cenne pierwiastki możemy dostarczać organizmowi również poprzez przyjmowanie odpowiednich suplementów diety.

 

Sposoby na wypadające włosy - zabiegi w gabinecie


Prawidłowo skomponowana dieta oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków to bardzo ważne punkty w walce z wypadaniem włosów, jednak nie zawsze okazują się one wystarczające. Kiedy wypadanie włosów przybiera na sile, warto udać się z tym problemem do specjalisty, by uchronić się przed widocznym przerzedzeniem włosów lub nawet łysieniem. Lekarz przede wszystkim zleci nam odpowiednie badania, by znaleźć, a następnie zlikwidować przyczynę wypadania włosów, a także dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia tego problemu. Współcześnie z wypadaniem włosów możemy walczyć również przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. mezoterapii.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl