Tabletki i leki na potencję - co warto lub musisz o nich wiedzieć! Bezpieczne leki z sildenafilem

Trudno wyobrazić sobie obecnie aptekę bez leków na erekcję i potencję OTC. Każdego dnia wielu mężczyzn przekracza apteczny próg w poszukiwaniu dobrego leku na męskie dolegliwości. Jednak nie można ich bezkarnie łykać niczym smacznych cukierków! Złota zasada brzmi, że każdy lek ma swoje ograniczenia - kryją się one w ulotce w części przeciwwskazania, środki ostrożności czy skutki uboczne. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem leków z sildenafilem, to rzuć okiem na ten artykuł!
2021-06-25 00:00
Udostępnij
Tabletki i leki na potencję - co warto lub musisz o nich wiedzieć! Bezpieczne leki z sildenafilem

Tabletki na potencję bez recepty - co zawierają?

Zależnie od rodzaju tabletki na potencję mogą zawierać naturalne składniki jak żeń-szeń, korzeń maca, które wspierają potencję, ale również płodność. Niekiedy zioła okazują się zbyt słabe. Bez obawy - istnieją alternatywne produkty dla ziołowych środków na potencję! Substancją tą jest sildenafil, tzw. inhibitor fosfodiesterazy typu 5, który przez swój mechanizm działania umożliwia / ułatwia osiągnięcie wzwodu niezbędnego do odbycia stosunku. Oprócz tabletki niezbędne jest pobudzenie seksualne dla osiągnięcia wzwodu. Bowiem z zażycia samej tabletki nic więcej nie wyniknie (chyba że jakieś działania niepożądane).

Tabletki na erekcję - kiedy i po co się je stosuje?

Tabletki na potencję z sildenafilem stosuje się, gdy u dorosłych mężczyzn istnieje problem z osiągnięciem erekcji. Problem ten zwany przez niektórych lekarzy i w terminologii medycznej impotencją dotyczy coraz młodszych mężczyzn. Granica wiekowa mężczyzn stosujących wspomagacze na polepszenie życia seksualnego znacząco obniżyła się. Sięgnijmy jednak do ulotki jednego z leków na potencję dostępnego bez recepty. Lek z sildenafilem (...) "jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaburzeń erekcji definiowanych jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego”.

intymnosc

Lek na potencję - interakcje

Jak wyżej wspomniano leki z sildenafilem na potencję nie są pozbawione wad. Jednym z minusów są możliwe interakcje między nimi a innymi lekami. Dla przykładu - tabletki na erekcję z sildenafilem mogą wchodzić w interakcje z tzw. azotanami (nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu), które są niezbędne w przypadku choroby niedokrwiennej serca. Niestety - przyjmowanie tej grupy leków całkowicie wyklucza środki na potencję na bazie inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Ograniczenie nie odnosi się tylko do azotanów - istnieje ryzyko istotnej interakcji między tabletką na potencję a molsidominą, lekami hipotensyjnymi. Warto również wspomnieć, że alkohol może ograniczać skuteczność tego leku.

Leki na potencję - kiedy się ich nie stosuje?

Co wyklucza mężczyzn ze stosowania leków na potencję? Wiek poniżej 18 lat, przyjmowane leki - m.in. wymienione wyżej azotany łagodzące objawy choroby niedokrwiennej serca. Niekiedy może dochodzić do uczulenia na substancję czynną i/lub którykolwiek ze składników pomocniczych. Sporym ograniczeniem są również choroby serca, niewyrównane ciśnienie (bardzo niskie lub bardzo wysokie). Poza tym z racji anatomicznych kobiety nie muszą i nie powinny ich stosować.

Tabletki na wzwód i potencję - dawkowanie

Zależnie od składu tabletki jednorazowa dawka ma ogromną rozpiętość. Dla sildenafilu może być to 25 mg, 50 czy nawet 100mg! Z kolei roślinne środki roślinne często w podaniu jednorazowym stosuje się 4-6 tabletek (zawierają one często L-argininę i L-cytrulinę). Żadnych tych tabletek nie można popijać alkoholem! Wielu pacjentom przyświeca zasada, że skoro 1 tabletka działa dobrze, to 2 albo 3 zadziałają jeszcze lepiej! Otóż nie - nadmierne przyjmowanie sildenafilu może prowadzić do znaczących spadków ciśnienia, które mogą stanowić zagrożenie dla życia bądź zdrowia.

Naturalne odpowiedniki za sildenafil

Niekiedy część pacjentów nie ma wyjścia i musi zrezygnować z sildenafilu. Z pomocą przychodzi „matka natura” - my podpowiadamy, jakie zioła warto rozważyć (niestety - one również posiadają swoje wady). Należy wymienić tutaj żeń-szeń i ginsenozydy, żeń-szeń peruwiański, czyli maca, buzdyganek (częsty dodatek środków dla sportowców).