fit.pl mobile logo

Zakończ toksyczny związek – rzuć palenie!

Palenie papierosów to jeden z najbardziej podstępnych nałogów, często nawet nie zauważasz, jak Twój organizm krzyczy o łyk świeżego powietrza. Niestety związek, szczególnie wieloletni, trudno zakończyć, dlatego poznaj swoich sojuszników w walce o zdrowe płuca!

Nikotynizm

Uzależnienie ma wymiar psychiczny i fizyczny, ten pierwszy dotyczy mechanizmów psychologicznych, odczuwania przymusu zapalenia papierosa. Uzależnienie psychiczne działa na zasadzie reakcji, która wiąże używkę z pozytywnymi emocjami, np. odprężeniem. Jako uzależnienie fizyczne definiuje się natomiast zespół dolegliwości fizjologicznych, które występują w czasie odstawienia substancji uzależniającej. Uznaje się, że tzw. głód nikotynowy trwa 2-3 tygodnie. Niestety 3 tygodnie bez papierosa nie zlikwidują uzależnienia psychicznego, które bywa najczęstszą przyczyną powrotu do nałogu.

Po pierwsze – motywacja

 Choć brzmi to sztampowo, dla niektórych może niewiarygodnie, pierwszym krokiem do zerwania z paleniem jest znalezienie w sobie motywacji. Nikt nie może zrobić tego za Ciebie, dlatego presja lekarza czy rodziny może wystarczyć do tego, aby odstawić papierosy na kilka dni, ale nie na całe życie. To Ty musisz znaleźć powód, który będzie Cię codziennie mobilizował do niesięgnięcia po papierosa. Może to względy estetyczne sprawią, że zerwiesz z nałogiem, w końcu papieros i ładna cera nie idą w parze, być może to myśl o odłożeniu pieniędzy na wakacje przekona Cię, aby wreszcie przestać kupować paczkę papierosów dziennie? To bez znaczenia, liczy się tylko to, że ma Cię co napędzać do walki!

Motywacja i co dalej?

 Powód do zerwania z nałogiem już jest. Teraz pora wybrać najlepszy sposób walki z uzależnieniem. Wśród wielu propozycji na pewno znajdziesz coś, co pomoże Tobie. Warto rozważyć zastosowanie dwóch, a nawet trzech metod, ponieważ ich połączenie może dać lepsze efekty. Pamiętaj, aby nie zniechęcać się porażką, bowiem badania wskazują, że osoby, które wielokrotnie próbowały zerwać z nałogiem, zwykle osiągają swój cel! Nie zapominaj także, aby poprosić o wsparcie najbliższych oraz wypracować zdrowe nawyki, które pomogą zastąpić te występujące podczas wypalania papierosa.

Literatura ku pokrzepieniu płuc

 Podobnie jak w przypadku wielu zagadnień i rzucaniu palenia poświęcono obszerne tomy z dziedziny medycyny, psychologii i poradnictwa. Spośród wielu książek na szczególną uwagę zasługuje poradnik Allana Carra pod tytułem „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”. Książka ta stała się prawdziwym bestsellerem, spora grupa czytelników przyznała, że dzięki lekturze z dnia na dzień zerwała z nikotynizmem i nie odczuwała objawów odstawienia! Na poradniku oparto także tzw. metodę Carra, czyli seminarium dla palaczy. Terapii tej przypisuje się aż 70% skuteczność, więc może to sposób dla Ciebie?

Medycyna chińska i współczesna

 Niektóre zabiegi pomagają zwalczyć uzależnienie! Akupunktura i elektrostymulacja to metody, które ułatwiają wyciszenie organizmu i przywrócenie mu równowagi po odstawieniu papierosów. Gabinety oferujące takie usługi deklarują, że akupunktura sprawdza się aż w 60% przypadków! Alternatywą jest biorezonans, który polega na wywołaniu w organizmie reakcji osłabiającej głód nikotynowy. Pomysłodawcy wykorzystania biorezonansu podają, że ta metoda na 90% wyleczy Cię z nałogu!

Nikotynowa terapia zastępcza

 Jeśli jednak nie ufasz biorezonansowi i terapeutom, postaw na farmakologię! Nikotynowa terapia zastępcza polega na dostarczeniu do organizmu czystej nikotyny, bez towarzyszących paleniu papierosów substancji smolistych, odpowiedzialnych za większość schorzeń powiązanych z nikotynizmem. Rynek apteczny oferuje szeroki wybór preparatów z nikotyną, kilka z nich na pewno znasz z reklam. Producenci wychodzą naprzeciw Twoim potrzebom, umożliwiając wybór preparatów z terapeutyczną dawką nikotyny w postaci sprayu (Nicorette), plastrów (Nicorette, Niquitin), gum w różnych smakach Nicorette, Niquitin, Nicotinell, Nico-Lek, a także pastylek i tabletek do ssania (Nicorette oraz Niquitin). Te leki pozwalają skutecznie wyciszyć symptomy głodu nikotynowego, takie jak pobudzenie czy nerwowość.

Leki bez nikotyny

 Nie wszystkie produkty apteczne zawierają nikotynę, niektóre – jak Tabex czy Desmoxan – bazują na cytyzynie. Ten alkaloid wykazuje działanie zbliżone do nikotyny i łączy się z tymi samymi receptorami, dzięki czemu „oszukuje” organizm, redukując tym samym głód nikotynowy i jego objawy. Pierwsze dawki tych preparatów przyjmuje się na kilka dni przed zakończeniem palenia, co pozwala na łagodne zastąpienie nikotyny przez cytyzynę. Producenci tych preparatów przekonują, że 25 dni wystarczy, aby zapomnieć o papierosach raz na zawsze!

 Palenie to brzydki nałóg, który nie tylko szpeci ciało od zewnątrz, ale i wyrządza szkody wewnątrz! Pamiętaj, że każda próba przybliża Cię do uwolnienia się od papierosów, dlatego bez względu na to, czy sięgniesz po metody psychologiczne, alternatywne, czy farmakologiczne, liczy się tylko to, że skutecznie pozwolą Ci wyjść z uzależnienia!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl