fit.pl mobile logo

Poczuj się jak olimpijczyk w butach Asics ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo

By bieganie stało się zdrowe i przyjemne, nie wystarczą dobre chęci i odrobina czasu. Potrzebne są też buty, dzięki którym poczujesz, że codzienny sportowy wysiłek, stał się również przyjemnością. Dlatego japońska marka Asics, korzystając z wieloletnich doświadczeń, badań i testów, a także z opatentowanych przez siebie rozwiązań technologicznych, wprowadziła na rynek kolekcję olimpijską, a wśród nich Asics Glideride

Bieganie w butach Asics to dla mnie czysta przyjemność. Biegam w nich odkąd pamiętam. Choć oczywiście miałem krótkie przerwy, kiedy to wybierałem inne buty. Możliwość przetestowania butów Asics Glideride z kolekji tokyo bardzo mnie ucieszyła.

ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo - wygląd

Po wyjęciu z pudełka byłem zaskoczony wyglądem butów - zwłaszcza zakrzywioną epileptycznie ku górze podeszwą. Cholewka buta wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Idealnie dopasowuje się do stopy. Specjalnie zaprojektowana siatka na bucie, sprawia, że but jest przewiewny i stopy się w nim nie pocą. Buty z kolekcji olipijskiej wyróżnia kolorystyka Sunrise Red w barwach wschodzącego słońca, która symbolizuje kolory Tokyo.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.43

ASICS GEL-CUMULUS 22 - wykorzystana technologia

Marka Asics przyzwyczaiła użytkowników do wykorzystywania najnowszych technologii. W tym modelu mamy do czynienia z autorską technologią marki GUIDESOLE, która odpowiada za amortyzację przy lądowaniu oraz zapewnia efektywniejszy i bardziej wydajny krok na długich dystansach. Podeszwa została wykonana w innowacyjnym, eliptycznym kształcie, gwarantując stabilizację, miękkość oraz sprężystość.

Amortyzacja w technologii FLYTEFOAM znajduje się w górnej warstwie podeszwy środkowej, zapewniając miękkie lądowanie, a rozwiązanie FLYTEFOAM Propel w dolnej warstwie gwarantuje bardziej responsywne odbicie. W przedniej części buta, pomiędzy wspomnianymi warstwami, jest natomiast zlokalizowana płytka, która pomaga zachować integralność podeszwy środkowej. Za zwiększenie wytrzymałości oraz przedłużenie żywotności obuwia odpowiada z kolei bieżnik AHARPLUS.

ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo - pierwszy trening

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że jest to but zupełnie inny niż te, z którymi miałem do czynienia. Tym, co zachwyca po pierwszym treningu jest amortyzacja. Podczas biegu miałem wrażenie, że buty odbijają się od asfaltu wymuszając na mnie szybszy bieg. Po dłuższej przerwie, bylem w stanie przebiec znacznie dłuższy dystans, niż zakładałem, a co najważniejsze, nie miałem poczucia zmęczenia mięśni nóg.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.48_1

Duża ilość amortyzacji powodowała, że odczuwałem przyjemny komfort w rejonie palców i całego śródstopia. Buty zdecydowanie przeznaczone są na asfalt. Biegałem w nich na mokrej i słabo przyczepnej nawierzchni, np. na leśnych ścieżkach i tam nie miałem poczucia trzymania trakcji.

ASICS GEL-CUMULUS 22Tokyo - moja ocena

Buty ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo to najlżejsza z doskonale amortyzujących wersji buta biegowego, stworzona specjalnie z myślą o treningach na twardej, asfaltowej powirzchni. Amortyzacja, to najważniejsza funkcja tych butów biegowych. Zmęczenie stawów skokowych i kolanowych oraz mikrourazy kręgosłupa to zagrożenia dla treningu, których efektem, mogą być natychmiastowe kontuzje lub poważne uszkodzenia po latach aktywności fizycznej. Im twardszy teren, tym większe znaczenie technologii amortyzacji. A w tej kwestii buty Asics wypadają rewelacyjnie.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.39_1

Buty ASICS GEL-CUMULUS 22 Tokyo pozwalają zaoszczędzić energię podczas długiego biegu. Trening w nich jest zdecydowanie przyjemniejszy i bardziej efektywny. Bieganie na płaskich, utwardzonych nawierzchniach daje najwięcej przyjemności. Dzięki dużej amortyzacji biegnie się nam wygodnie, co oczywiście wpływa na to, że jesteśmy w stanie pokonać więcej kilometrów podczas jednego treningu.

WhatsApp Image 2021-03-28 at 18.19.49

Stabilizacja i amortyzacja w tych butach powodują, ze trening jest przyjemniejszy. Ten model sprawdzi się zarówni podczas przygotowywania do zawodów, jak i podczas biegów rekreacyjnych. To model, który docenią poczatkujący, jak i zaawansowani biegacze.

Ocena: 9/10

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl