fit.pl mobile logo

Ćwiczenia dla rowerzystów

Aby wycieczka rowerowa nie okazała się kondycyjna klapą, popracujmy nad nią przed wyjazdem z domu

Wycieczki rowerowe to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Wiele osób nie potrafi żyć bez swoich ukochanych „dwóch kółek”. Tacy ludzie są już dostatecznie wytrenowani i poradzą sobie w każdych warunkach. Przeciętny niedzielny użytkownik roweru ma trudności z podjechaniem pod większą górkę. Aby wycieczka rowerowa nie okazała się kondycyjna klapą, popracujmy nad nią przed wyjazdem z domu.

Płaskie drogi są łatwe do pokonania, ale największe korzyści dla naszego organizmu płyną z pokonania zróżnicowanej trasy. Według badań opublikowanych w „Journal of Sports Sciences” wysiłek włożony w 5-kilometrowy podjazd pod wzgórze odpowiada 39 km jazdy po płaskim terenie. Kilometr jazdy po nierównym, szutrowym podłożu odpowiada pokonaniu dwóch po asfaltowej drodze.

Przed zajęciem miejsca na siodełku upewnij się, czy twoje mięśnie, ścięgna i stawy gotowe są na taki wysiłek. Aby dobrze przygotować się do wypadu w długą trasę warto wypróbować program treningowy Roberta dos Remediosa, odpowiedzialnego za szybkość, siłę i kondycję rowerzystów w College of the Canyons w Santa Clarita w Stanie Kalifornia.

PRZYSIAD – 4 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę

Trzymaj sztangę za szyją na barkach. Cofnij prawą nogę. Opuszczaj ciężar ciała coraz niżej, aż kolano dotknie podłogi. Zatrzymaj się na kilka sekund, po czym powoli wstań. Ważne, aby plecy cały czas pozostawały wyprostowane.

UPUSZCZANIE – 10 powtórzeń na każdą nogę

Trzymaj hantle opuszczone wzdłuż ramion. Przesuń prawą nogę do tyłu i postaw ją za po zewnętrznej stronie lewej stopy (skrzyżuj je). Opuść się powoli kilka centymetrów, wytrzymaj tak kilka sekund i następnie wróć do pozycji startowej. Teraz to samo z drugą nogą.

ĆWICZENIA Z PIŁKĄ – 10 powtórzeń

Zaczynamy leżąc na plecach. Łopatki i głowa płasko na ziemi, ręce przy bokach. Łydki kładziemy na piłce. Unosimy tułów wysoko, wytrzymujemy chwile i opadamy na podłogę.

SKOKI – 5 powtórzeń

Stań w rozkroku na pół miękkim podłożu (np. mata do ćwiczeń). Wyskocz jak najwyżej potrafisz i wyląduj na samych palcach, uginając kolana jak do przysiadu, przesuwając ciężar ciała do przodu. Wyciągnięcie ramion pomoże ci złapać równowagę.

Dzięki tym czterem, prostym ćwiczeniom trudy rowerowej wyprawy przestaną być aż tak odczuwalne. A regularne treningi i praktyka „w siodełku” sprawią, że będziesz mógł wystartować nawet w rowerowym maratonie. Naprawdę warto, bo jazda na rowerze to świetny sport, szczególnie dla osób odchudzających się i ceniących zdrowy styl życia oraz szczyptę przygód i adrenaliny.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl