fit.pl mobile logo

Czy wiesz dlaczego warto ćwiczyć dwa razy dziennie?

Pasjonaci, myślący poważnie o zbudowaniu mięśni, spędzają w siłowni wszystkie wolne popołudnia. Trenują, trenują... a tempo przyrostu mięśni nie jest tak szybkie, jak by oczekiwali. Wszystko przez brak odpowiednio długiej regeneracji

Tak, to prawda. Czasem zbyt duża dawka treningu to nienajlepszy pomysł. Teoretycznie każda z trenowanych partii mięśni powinna odpocząć przed kolejnym treningiem około 48 godzin. Oczywiście ćwicząc codziennie można tak rozplanować trening, by każda partia ciała dostała odrobinę spokoju. Przykładowo:

 • poniedziałek: mięśnie klatki piersiowej
 • wtorek: mięśnie nóg
 • środa: mięśnie ramion
 • czwartek: mięśnie pleców
 • piątek: mięśnie ramion

Tak rozpisany trening na pierwszy rzut oka daje o wiele więcej niż wymagane 48 godzin odpoczynku. Ale jeśli głębiej się zastanowić, wcale tak nie jest. Przykładowo trenując mięśnie pleców pracują także mięśnie ramion. Wysilanie tej części ciała następnego dnia sprawia, że odpoczynku wcale nie jest tak wiele. Podobnie jest z innymi partiami mięśni.

Co z tym zrobić? Odpowiedź jest prosta – trenuj dwa razy dziennie i wprowadź do planu treningowego dni całkowicie wolne od ćwiczeń.

Trenuj rano i wieczorem

Podstawową korzyścią płynącą z treningu dwa razy dziennie jest dodatkowy czas w ciągu tygodnia na całkowitą regenerację. Organizm pozbawiony odpowiedniej dawki odpoczynku „buntuje się” i zamiast nabierać więcej siły zwyczajne słabnie.

Ćwicząc dwa razy dziennie masz dodatkowo dzień wolny po każdym treningowym. Dzięki tak prostemu sposobowi w ciągu roku możesz nawet wykształcić dwa razy więcej mięśni niż w przypadku takiej samej dawki normalnego treningu.

Fakty

Jeśli chcesz spróbować tej metody koniecznie musisz dobrze rozplanować trening. Ważny jest czas pomiędzy danym wysiłkiem, dlatego ćwiczyć powinno się rano i wieczorem. Musisz też zacząć się oszczędzać, bo po porannym treningu masz tylko kilka godzin odpoczynku. Jeśli przesilisz swój organizm rano, ostatnią rzeczą, na którą przyjdzie ci ochota wieczorem będą ćwiczenia.

W przerwie między treningami powinno się naprawdę odpocząć fizycznie. Dlatego jeśli wykonujesz pracę, która wymaga od ciebie dużo ruchu i aktywności, lepiej znajdź inną metodę treningu. Ćwiczenia dwa razy dziennie, to idealna propozycja dla ludzi, którzy siedzą przy biurkach i wpatrują się całe dnie w monitor.

Nie wolno zapominać o właściwym odżywianiu. Po porannym treningu potrzebujesz „dobrze zjeść”. Posiłki przed i po treningu powinny składać się z odpowiedniej proporcji protein, węglowodanów i tłuszczów.

Plan treningu

Rozplanowanie poszczególnych ćwiczeń to sprawa indywidualna i zależy od preferencji ćwiczących. My podajemy tylko przykład:

 • poniedziałek: rano - dolne partie ciała , wieczorem - górne
 • wtorek: odpoczynek
 • środa: rano – górne partie, wieczorem - dolne
 • czwartek: odpoczynek
 • piątek: rano – dolne partie, wieczorem – górne partie
 • weekend: odpoczynek lub ćwiczenia cardio

Pamiętaj, że na ćwiczenia cardio możesz poświęcić jedynie weekend. Wtorek i czwartek, to dni bezwzględnego odpoczynku.

Podwój wysiłki

Mówi się, że czas to pieniądz. Ćwiczenia dwa razy dziennie nie przekładają się bezpośrednio na zyski finansowe. Mają za to inne zalety. Oprócz dodatkowych dni wolnych od ćwiczeń zyskujesz także na masie mięśniowej. Spróbuj, a sam się przekonasz.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
xwelcometojoyland

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl