fit.pl mobile logo

Te ćwiczenia pomogą ci pozbyć się stresu

Boks, bieganie, a może joga? Prezentujemy kilka rodzajów ćwiczeń, które pomogą ci rozładować stres i napięcie. Dzięki nim zrelaksujesz się i zrzucisz zbędne kilogramy

Większość ludzi ćwiczących na siłowni przychodzi tam w dwóch celach – zrzucić wagę i poprawić wygląd lub popracować nad kondycją. Jednak taki trening to także świetny sposób na rozładowanie napięcia i nagromadzonego przez cały dzień stresu.


Stres i napięcie, które nie znajduje ujścia na zewnątrz może prowadzić do przemęczania, spadku wydajności pracy lub nawet powodować choroby serca. Przez wplecenie w swój trening kilku ćwiczeń rozładowujących stres i napięcie możesz w prosty sposób pozbyć się frustrującego problemu. 


Boks lub kickboxing 
Kickboxing to wbrew pozorom nie tylko ćwiczenia dla ulicznych zawadiaków. Dzięki niemu możesz w krótkim czasie osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a co ważniejsze już kilka minut treningu uwalnia ogromną dawkę endorfin, czyli hormonu szczęścia. 

Oprócz typowego boksu czy kickboxingu istnieją inne style, dzięki którym osiągniesz podobne efekty. Spróbuj jujitsu, Muay Thai, taekwondo, kung fu, judo lub karate i wybierz najlepszy dla siebie styl walki. 

Trenując sztuki walki wzmacniasz dodatkowo elastyczność, szybkość reakcji i refleks. 

Sprint 
Bardzo szybki bieg jest doskonałym ćwiczeniem na rozładowanie stresu. Rozpędzając ciało do maksymalnej prędkości podwyższasz ciśnienie krwi, ilość dostarczanego tlenu, a także dzięki dużej dawce endorfiny zwyczajnie się relaksujesz. Wielu ludzi stosuje sprint by poradzić sobie z narastającą agresją. Jeśli gniew podnosi ci ciśnienie, załóż sportowe buty i biegnij przed siebie ile tylko masz tchu. 

Aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, wpleć w sprint elementy truchtu. Ćwiczenia interwałowe nie tylko poprawiają wydolność organizmu, ale także oczyszczają go ze zbędnych napięć. 

Biegi długodystansowe
Nie każdy jest fanem treningu sprinterskiego. Jeśli jesteś amatorem maratonów możesz zacząć uprawiać biegi długodystansowe. Wiele osób, które spróbowały takiej aktywności pokochało ją właśnie dlatego, że podczas biegu znaleźli czas by pomyśleć i oczyścić umysł. 

W tym przypadku wyzwolenie dużej dawki endorfin wymaga dłuższego treningu, jednak jej właściwości są w stanie poprawić nawet zły nastrój. 

Głęboki oddech 
Joga jest dalekowschodnim sposobem radzenia sobie ze stresem, jednak nie każdy jest fanem takiego ćwiczenia. Jeśli trening na macie zwyczajnie cię nudzi spróbuj wykorzystać tylko jego elementy oddechowe. 

Regularne głębokie wdechy mogą pomóc zredukować napięcie. Najlepiej wykonywać je w cichym i spokojnym miejscu, które pozwoli na odizolowanie się od zewnętrznego świata. Zwrócenie uwagi na unoszące się i opadające płuca zamiast na czynniki zewnętrzne sprawi, że poczujesz się spokojniej. 

Aby oczyścić umysł wystarczy poświęcić 10 minut kilka razy w tygodniu. 

Nie dla stresu 
Stres dopada każdego i nawet jeśli nie zauważasz go lub nie czujesz jego efektów, wcale nie znaczy, że problem cię nie dotyczy. Wystarczy odrobina wysiłku i chęci by rozpocząć z nim walkę i... wygrać. 

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Nic tak nie odstresowuje jak dobre ćwiczenia, ale i dobra dieta. Zgłoś się więc do kogoś, kto zna się na jednym i drugim, czyli do Igora Mieńkowskiego, najlepszego dietetyka i trenera fitness w Polsce. Igor doradzi Ci jak być fit już w zaledwie tydzień. Nie czekaj dłużej i zerknij na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
Marcin Bargiel

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
karolinaa12649126

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Justin_Rose

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz? Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl