fit.pl mobile logo

Trening taneczny - dance aerobik

Nie czujesz się pewnie na parkiecie? Plączą ci się nogi? Nie wiesz co zrobić z rękami? Mamy dla ciebie zestaw ćwiczeń, które poprawią twoją koordynację ruchową i sprawią, że parkiet będzie należał do ciebie

Lubisz tańczyć? Sprawdź trening w stylu dance aerobic, który jest połączeniem tańca i aerobiku. Możesz go wykonywać w domu, przy swojej ulubionej muzyce.

Zestaw kilku prostych ćwiczeń dance aerobik

Taneczne pompki

Stojąc na lekko rozstawionych i ugiętych nogach, wyprostuj plecy, wykonuj ruchy „odpychające”, to znaczy wypinaj biust do przodu, jednocześnie chowając ręce tak, jakbyś ćwiczyła pompki na stojąco. Dodatkowo możesz poruszać biodrami w rytm muzyki.

Brazylijskie figury

To ćwiczenie nauczy cię poruszać się jak tancerki samby. Pośladki powinny być mocno wypięte, a nogi szeroko rozstawione. Biegnij w miejscu, nie odrywając palców stóp od ziemi – unoś same pięty. Podczas tańca staraj się zmysłowo poruszać ramionami.

Street dance

Stań w lekkim rozkroku, ręce wzdłuż tułowia. W rytm muzyki przenoś ciężar ciała z lewej nogi na prawą (i na odwrót), lekko podskakując. W tym samym czasie lewą ręką przesuń po lewym udzie, a prawą gwałtownie wyrzuć w górę.

Gorączka sobotniej nocy

Dzięki tym ćwiczeniom będziesz się poruszała na parkiecie niczym John Travolta w słynnym filmie z lat 70. Poruszaj się po kole, krzyżując nogi. Ruch nóg połącz z ruchami rąk. Jedną poruszaj z przodu, tak jakbyś wygładzała obrus, drugą połóż z tyłu głowy. Ta figura świetnie działa na biust.

Kocie ruchy

Krok marszowy, do którego dołączamy pracę rąk. Możesz poruszać nimi nad głową lub przesuwać od góry do dołu po ciele. Maszerując, staraj się poruszać energicznie biodrami. Można w ten sposób tańczyć w miejscu.

Jumping

W rytm muzyki maszeruj energicznie i unoś wysoko kolana. W czasie marszu staraj się dotykać naprzemiennie łokciami kolan.

Siła hip-hopu

Energiczne kopnięcia, często połączone z krokiem skrzyżnym z tyłu. Pozwalają uwolnić emocje, wyrzucić z siebie złość.

Bollywood dance

Stań bokiem, tak aby prawa noga była wysunięta do przodu i lekko ugięta w kolanie. Wyciągnij prawą rękę, a lewą oprzyj na lewym biodrze. Następnie w rytm muzyki wykonuj ugięcia prawego kolana, dokładając do tego poruszanie nadgarstkiem.

Street dance II

Stań w rozkroku, mocno wypinając pośladki. Lekko pochyl się do przodu. Ręce ugięte w łokciach, na przemian rób skręty tułowia, starając się dotknąć prawym łokciem do lewego kolana i na odwrót.

Linoskoczek

Rozłóż na podłodze wstążkę, pasek lub centymetr krawiecki. Przejdź całą długość stawiając jedną stopę tuż przed drugą. Możesz też spacerować np. po krawędzi dywanu. Możesz to zrobić z zamkniętymi oczami. Gdy dojdziesz do końca podskocz i wyląduj obok wstążeczki, przyjmując podstawę jaskółki. To ćwiczenie poprawi twoją koordynację. Jest również świetnym ćwiczeniem relaksacyjnym na zakończenie treningu dance aerobicu.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl