fit.pl mobile logo

Problemy, których dieta nie rozwiąże

Jak wiele możemy osiągnąć zmieniając swój sposób żywienia? Kiedy stosowanie diety może nam pomóc, a kiedy być źródłem rozczarowania? Zanim dokonamy rewolucji w swojej diecie, warto wyznaczyć realne cele
zdrowa dietaLepszy wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie to główne powody, dla których jesteśmy w stanie zmienić swoje codzienne nawyki. Któż z nas nie chciałby mieć doskonałej sylwetki i ogólnie być zadowolonym z siebie? Odpowiedź jest oczywista i dlatego tak łatwo nabieramy się na to, że popularyzowane w taniej prasie, niekoniecznie racjonalne diety, sprawią, że przejdziemy cudowną metamorfozę.

Płaski brzuch, jędrne uda...

Podczas stosowania niskokalorycznej diety, organizm zużywa zgromadzony w ciele tłuszcz zapasowy. To jednak w jakich partiach ciała tego tłuszczu ubywa więcej, a w jakich mniej związane jest z indywidualną budową ciała i nie ma nic wspólnego ze sposobem odżywiania. Jeżeli przeszkadza nam nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnej partii ciała, nie łudźmy się, że osiągniemy to samą dietą. W takiej sytuacji niezbędny jest odpowiedni, dobrany do naszego typu sylwetki trening. Powinniśmy też wiedzieć, że w fachowej terminologii w ogóle nie istnieje coś takiego jak np. dieta na płaski brzuch. Lekkostrawne posiłki oraz zwiększenie spożycia błonnika mogą jedynie poprawić trawienie, korzystnie wpłynąć na perystaltykę jelit i regularność wypróżnień, a przez to zapobiec dolegliwością takim jak wzdęcia czy zaparcia, którym towarzyszy uczucie „pełnego brzucha”.

Piękne włosy, gładka skóra...

Suplementy wzmacniające włosy, paznokcie, poprawiające stan skóry oraz wszelkie inne mające dobroczynnie wpływać na urodę, są bardzo kuszące, ale niczego nie gwarantują. To samo jest z żywnością. Regularne spożywanie produktów bogatych w składniki takie jak witamina A, cynk czy niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, powinno sprawić, że nasza skóra będzie w najlepszej kondycji. W praktyce zły stan skóry może być odbiciem różnych problemów zdrowotnych (np. zaburzeń hormonalnych). Jeśli stan naszej skóry uległ pogorszeniu, mimo iż odżywiamy się prawidłowo, powinniśmy wybrać się do lekarza, który skieruje nas na odpowiednie badania diagnostyczne.

Poczucie własnej wartości i atrakcyjności...

Większość osób, które chcą schudnąć myśli, że zrzucenie zbędnych kilogramów zwiększy ich atrakcyjność i pozwoli pozbyć się kompleksów związanych z nadwagą. Wbrew pozorom to nie zawsze zadziała. Czasem brak zadowolenia z siebie wynika bardziej z niskiej samooceny niż kształtów ciała. Duża część osób otyłych nawet po osiągnięciu optymalnej wagi jest niezadowolona z tego, jak wygląda. Skrajnym przykładem są osoby z anoreksją, które mimo chorobliwej szczupłości wciąż postrzegają siebie jako zbyt grube.

To, co jemy jest bardzo ważne, gdyż w dużym stopniu determinuje ogólną kondycję naszego organizmu, stan zdrowia, to jak funkcjonuje nasze ciało oraz to jak się czujemy, lecz nie liczmy na to, że sama dbałość o to, co kładziemy na talerz rozwiąże wszystkie nasze problemy. Jeśli chcemy, aby nasza dieta była dobrze zbilansowana i skuteczna, zwróćmy się do doświadczonego dietetyka, który nie tylko podpowie nam, jak się odżywiać, ale również pomoże wyznaczyć realne cele, które jesteśmy w stanie osiągnąć dokonując zmian w swoim sposobie żywienia.

dr Joanna Anna Walczak

www.dieta.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl