fit.pl mobile logo

7 niezbędnych rzeczy dla mamy i niemowlaka

W ferworze przygotowań do pojawienia się dziecka na świecie często zapominamy o drobnych akcesoriach, bez których potem trudno się obejść. Sprawdź czy jesteś gotowa na przywitanie w domu maluszka
Pieluchy jednorazowe

Zanim dzidziuś przyjdzie na świat musimy przygotować dla niego pokój. Warto to zrobić kilka miesięcy przed terminem porodu, żeby zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu, towarzyszącego zwykle mamom w ostatnich dniach ciąży. Poza łóżeczkiem i innymi niezbędnymi meblami, zadbajmy o wystarczający zapas pieluch. Wstawanie w nocy i niedosypianie spowodują, że nie będziesz miała siły, ani ochoty wychodzić na zakupy, gdy niespodziewanie ich zabraknie (noworodek potrafi zużyć nawet kilkanaście pieluch na dobę).

Pieluchy tetrowe

Kilka pieluch tetrowych również nam się przyda, gdy będziemy np. karmić dziecko. Są bardzo funkcjonalne, dlatego na pewno się nie zmarnują. Wiele mam przykrywa delikatnie buzie dzieci, żeby w ten sposób szybciej zasnęły lub trzymały pieluszkę w rączce i czuły się bezpiecznie.

Pościel dobrej jakości
W pierwszych miesiącach życia dziecko spędza dużo czasu w swoim łóżeczku, dlatego też musimy zwrócić szczególną uwagę, aby wypełnienia i poszwy były wykonane z możliwie jak najbardziej naturalnych i przyjaznych delikatnej skórze dziecka materiałów.

Warto zadbać, aby pościel dziecka była bakteriostatyczna, oddychająca i dzięki temu zawsze świeża. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort maluszka można uzupełnić tradycyjną pościel o poduszkę antyuduszeniową i nieprzemakalne prześcieradło, np. Feretti

Lampka

Aby uniknąć chodzenia po omacku i potykania się o różne rzeczy wędrując po pokoju dziecka, w czasie nocnego karmienia czy przewijania, warto kupić małą lampkę wkładaną do kontaktu. Świeci na tyle delikatnie, że nie obudzi dziecka, ale też wystarczająco jasno, abyśmy widzieli co mamy pod nogami.

Elektroniczna niania

W pierwszych miesiącach życia maleństwo bardzo często budzi się i płacze. Wymaga to ciągłego nasłuchiwania i czujności ze strony rodziców. W tym przypadku niezastąpiona jest elektroniczna niania. Jeżeli mamy duże mieszkanie lub dom jest to rzecz niezbędna. Dzięki niej możemy spokojnie przebywać w innym pokoju niż maluszek i usłyszeć jego nawet najcichszy płacz.

Laktator i butelka

Zapewne nie raz się zdarzy, że będziesz musiała poprosić babcię lub koleżankę, żeby została z twoim maleństwem przez 2-3 godziny. Jeśli planujesz karmić piersią, warto kupić wcześniej laktator i specjalną butelkę wykonaną z silikonu (ułatwia ona dozowanie pokarmu), aby osoba opiekująca się dzieckiem pod twoją nieobecność mogła nakarmić je twoim pokarmem.

Termometr

Lepiej dmuchać na zimne. Często świeżo upieczone mamy czują się bezradne gdy maluszek zaczyna płakać, a one nie mogą go uspokoić. Podejrzewając, że dziecko ma gorączkę, warto zmierzyć mu temperaturę. Specjalny termometr dla niemowląt, np. w smoczku, pomoże rozwiać wątpliwości.

www.dziecko.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Agnieszka Kaczmarek

Zarówno laktator jak i butelki miałam tylko i wyłącznie od firmy Nuk..sprawdzily się swietnie szczególnie butelki bo były intensywnie używane i naprawdę były w swietnym stanie. Poza tym co tu dużo mowic laktator także się przydaje, szczególnie gdy się chce wyjść gdzies z domu, ale karmi się wciąż piersią.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl