fit.pl mobile logo

Jak radzić sobie z bólem pleców po porodzie

Ból pleców po porodzie może mieć rozmaite przyczyny. Co stoi za dolegliwościami ze strony kręgosłupa? I jak sobie radzić z bólem? 


Przyczyny bólu

Skąd się biorą bóle pleców u młodej mamy? Zwykle są one konsekwencją zmian zachodzących w ciele kobiety w czasie ciąży (m.in. rozluźnienia więzadeł odpowiadających za stabilność pleców, typowego dla ciąży przesuwania się środka ciężkości ciała czy zbyt dużego przyrostu masy ciała), porodu czy połogu. Dolegliwości bólowe mogą mieć także związek z przyjmowaniem niewłaściwej pozycji w czasie karmienia czy zbyt szybką utratą masy ciała po porodzie. Ale i to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ciąża, poród i połóg często sprzyjają odnawianiu się wcześniejszych problemów zdrowotnych i schorzeń kręgosłupa. Jeśli więc cierpiałaś na bóle pleców przed ciążą, istnieje spore ryzyko odnowienia się dawnej przypadłości.

nosidelko2

Sprawdzone sposoby na bolące plecy

Opieka i pielęgnacja nad dzieckiem wymagają od młodej mamy ogromnego wysiłku i zaangażowania- tak emocjonalnego, jak i fizycznego. Ciągłe podnoszenie malucha, noszenie na rękach, odkładanie i dźwiganie są dla pleców, szyi i ramion młodych rodziców dużym obciążeniem. Warto sobie pomóc, sięgając po nowoczesne rozwiązania, np. specjalne nosidełka biodrowe Hipseat. Nie dość, że pozwalają pozbyć się nabytych dolegliwości, to dodatkowo chronią przed wystąpieniem nowych. Nosidełko biodrowe Hipseat z integralnym siedziskiem dla dziecka pozwala równomiernie rozłożyć ciężar noszonej pociechy wokół talii, miednicy i bioder mamy, a tym samym odciąza plecy i ramiona, zapewniają pełen komfort i swobodę ruchów. Jak to możliwe? Nosidełko składa się z dwóch elementów: szerokiego pasa zapinanego wokół talii rodzica oraz integralnego siedziska dla dziecka. Pas został tak zaprojektowany, aby podpierać plecy mamy lub taty, a siedzisko- by zastępować rękę rodzica pod pośladkami noszonego dziecka. W efekcie ciężar malucha jest równomiernie rozłożony, plecy i ramiona- odciążone, a dolegliwości bólowe znikają raz na zawsze..

Nosidełko biodrowe Hipseat odciąża kręgosłup młodej mamy, wspierając jednocześnie jej plecy. Dzięki temu pozwala szybko poradzić sobie z bólem pleców i ułatwić codzienną opiekę nad maluchem.

Więcej informacji o nosidełku biodrowym Hipseat rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.pl

www.dziecko.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl