fit.pl mobile logo

Kosmetyki do włosów i ciała bezpieczne dla młodej mamy

Okres ciąży to stan wyjątkowy i choć każda kobieta przechodzi go inaczej – jedno jest pewne – młodą mamę czekają duże zmiany. Kluczowe jest obserwowanie swojego organizmu i reagowanie na jego potrzeby. Zobacz, co można zrobić, by czuć się pięknie i dobrze oraz po jakie produkty czy kosmetyki sięgać, by nie zaszkodzić sobie i maluszkowi.

Kobiety w ciąży szczególnie dbają o swoje zdrowie. Największą uwagę przywiązują do diety, którą starają się urozmaicać, czytają składy, sięgają po więcej warzyw i owoców. Często stosują zalecaną przez lekarza suplementację i sprawdzają, które produkty na pewno mogą bezpiecznie spożyć. Warto pamiętać, że odżywiamy swój organizm nie tylko od wewnątrz, ale należy dbać o niego także od zewnątrz. Całe ciało kobiety wykonuje ogromną pracę. Wzmożoną troską warto otoczyć włosy i skórę, które w okresie ciąży, ale także już po porodzie są wystawione na dużą próbę. W przypadku kosmetyków tak, jak w przypadku produktów spożywczych, warto sprawdzić i wybrać te, które będą dla przyszłej lub świeżo upieczonej mamy po prostu najlepsze.

Ciąża – stan wzmożonej uważności

Każda kobieta w ciąży, zwłaszcza pierwszej, z zaciekawieniem obserwuje zmieniające się ciało i jest wyczulona na wszelkie nieznane sobie wcześniej sygnały, które odbiera ze strony organizmu. Często wymienia się suchość i swędzenie skóry oraz problemy z cerą.

- Na wszystkie te zmiany wpływ ma poziom kobiecych hormonów – przede wszystkim estrogenów. Ich podniesienie wpływa na poprawę stanu cery, paznokci i włosów. Włosy stają się gęstsze. Wzrost poziomu estrogenu powoduje, że włosy dłużej pozostają w fazie wzrostu swojego cyklu i ten stan utrzymuje się w zasadzie do końca ciąży. W innych przypadkach np. w braku równowagi hormonalnej, czy też po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej, włosy mogą stać się cieńsze lub wypadać. Dlatego o kondycję włosów warto dbać od samego początku ciąży, by wzmacniać cebulki i stymulować je do wzrostu jeszcze zanim problem się pojawi” – wyjaśnia dr Marzena Wieczorkowska, dyrektor ds. badań i rozwoju marki Dermena.

Wiele osób zastanawia się, czy warto sięgać po kosmetyki dedykowane dla mam. Czy różnią się one od tych bez specjalnego przeznaczenia?

- W okresie ciąży oraz karmienia piersią należy przede wszystkim wybierać kosmetyki przygotowywane z myślą o mamach i ich wzmożonych potrzebach. To dobra wskazówka dla przyszłych mam, bo wszelkie składniki w takim sprofilowanym kosmetyku będą pod tym kątem sprawdzone. Na przykład szampon i odżywka Dermena MAMA zawiera molekułę REGEN7, bezpieczną dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Ma ona witaminowe pochodzenie, poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. A jej działanie zostało potwierdzone w badaniach aplikacyjnych i dematologicznych – dodaje ekspert.

Przerzedzanie się włosów w okresie ciąży może być też spowodowane przez inne czynniki niż jedynie wahania poziomu hormonów. Dodatkowe bodźce mogące mieć na to wpływ, to między innymi stres związany ze zmianą życiowej sytuacji, choroby lub przyjmowanie niektórych leków.

Gdy maluszek pojawi się już na świecie

Nadmierne wypadanie włosów to kłopot, który dotyczy znacznej części kobiet na początku macierzyństwa. Wciąż w organizmie buzują hormony, pojawia się stres, a karmienie piersią sprawia, że organizm kobiety potrzebuje dodatkowego wsparcia. Jednak, gdy dziecko jest już na świecie, wiele młodych mam skupia się już tylko na nim, zapominając o tym, że nadal musi ze wzmożoną uwagą dbać o siebie, bo zdrowa i silna mama, będzie miała odpowiednią energię, by zatroszczyć się o noworodka.

Po porodzie poziom hormonów – progesteronu i estrogenu – gwałtownie spada do poziomu sprzed ciąży. Wówczas – zwykle w okresie około 2-4 miesięcy od porodu, zwłaszcza przy karmieniu piersią, może pojawić się nasilone wypadanie włosów. Niestety często ma to negatywny wpływ na kobiecą psychikę, która jest bardzo podatna na spadki nastroju, zwłaszcza w okresie połogu. By uniknąć pogorszenia samopoczucia, trzeba dbać nie tylko o bogatą w witaminy dietę oraz suplementację, ale także o kondycję skóry, ciała i włosów, które mogą być pozbawione blasku i wymagać wzmocnienia. W celu regeneracji warto nadal stosować kremy, szampony czy odżywki, najlepiej te sprawdzone i stosowane w okresie ciąży – mówi dr Marzena Wieczorkowska, dyrektor ds. badań i rozwoju marki Dermena. Ciągłość stosowania oraz regularność są niezwykle ważne i przynoszą widoczne efekty – dodaje.

To zrozumiałe i oczywiste, że młode mamy i kobiety w ciąży szukają kosmetyków bezpiecznych, sprawdzonych i skutecznych. Specjalnie dostosowanych do ich obecnych potrzeb. Jak wybrać te najlepsze? Przede wszystkim należy postawić na jakość, popartą badaniami.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl