fit.pl mobile logo

TOP plenerowych aktywności z dzieckiem – idealne na majówkę

Majówka tuż tuż, ale już przed nią i po niej też, piękne, ciepłe dni. Najwyższa więc pora opuścić domy i mieszkania i cieszyć się wspólnym czasem na słońcu – łapiąc witaminę D, oddychając pełną piersią i rozciągając zastałe zimą mięśnie

Oto propozycja 10 aktywności, które – mamy nadzieję – zainspirują was do spędzenia całą rodziną czasu w ruchu.

1. Wycieczki rowerowe

Rowerzyści zdecydowanie wyszli już na ulicę. I bardzo dobrze. Gorąco polecamy wycieczki miejskie i podmiejskie, ścieżkami rowerowymi i bezdrożami pośród lasów – co kto lubi. A jeśli któryś z członków rodziny jest jeszcze zbyt mały na samodzielne pedałowanie – zachęcamy do wyposażenia roweru w wygodną i bezpieczną przyczepkę rowerową dla maluchów.

2. Spacer do ZOO

Zielono, pięknie i pośród zwierząt. Całodzienna wycieczka do ZOO zaciekawi najmłodszych i pozwoli się zrelaksować starszym. To będzie z całą pewnością udany dzień! TIP: jeśli chcecie ominąć kolejki przy kasach (potrafią być nużąco długie), kupcie bilety z wyprzedzeniem przez internet.

3. Przechadzka brzegiem Wisły

Nowe knajpki, oczyszczone plaże i odnowione deptaki – brzeg Wisły to mnóstwo atrakcji dla zainteresowanych w każdym wieku. Koniecznie wybierzcie się sprawdzić, co nowego przygotowali na ten sezon organizatorzy. Niby wciąż w mieście, ale atmosfera iście nadmorska.

4. Szaleństwa na hulajnodze

Od kilku lat popularna niemal jak rower. Dla małych i dużych. Wielu dorosłych postanawia latem zrezygnować z samochodu/autobusu i drogę do pracy pokonywać na hulajnodze. No ale jest również oczywiście wspaniałym sprzętem do przyjemnej rekreacji w dni wolne :).

5. Przejażdżki konne

Możesz wybrać stadninę za miastem, możesz wcale się z niego nie ruszać, jadąc do jednej ze stadnin w mieście. A do wyboru jest ich wiele. Spędź dzień na powietrzu, w towarzystwie majestatycznie pięknych koni. Możesz pokazać maluchom, jak wygląda stajnia, jak żyją i mieszkają konie, możesz zachęcić dzieci do przejażdżki na kucyku, a i sam możesz zaznać ruchu, próbując swych sił w jeździe konnej.

6. Wartkim nurtem - spływ kajakowy

Wybierz dowolną rzekę, na pewno znajdziesz w okolicy możliwość spływów kajakowych. To piękna przygoda – pośród drzew, śpiewu ptaków, w promieniach słońca i z szumem wody w tle. Możesz wybrać jednodniowy spływ lub weekendową przygodę – cała rodzina będzie się bawić doskonale!

7. Piknikowy relaks

Jeśli wybitnie nie masz ochoty uprawiać sportu, wybierz inną formę spędzania czasu na powietrzu. Spakuj kosz piknikowy pełen pyszności i duży koc dla całej rodziny. Nie zapomnijcie o badmintonie, piłkach, kartach do gry i dobrej książce. Jak już wybierzesz malowniczą polanę, rozłóż stanowisko i ogłoś rozrywki w podgrupach i niech każdy robi to, na co ma ochotę.

8. Zwiedzanie w plenerze

Polska wspaniałymi zamkami stoi. Zaplanuj dowolnie długą trasę i wyruszcie ku przygodzie, poznając polskie zamki. Jedne zachowane lepiej, inne gorzej, wszystkie pełne tajemnic i historii, które opowiesz dzieciom. Oprócz świetnie spędzonego czasu i pokazania dzieciom, jak piękna jest Polska, jest jeszcze jedna korzyść, szkolniaki zapunktują z pewnością na lekcjach historii.

9. Śladami zwierząt – tropienie

A może macie ochotę na ucieczkę z miasta? Ubierzcie się stosownie do leśnych przygód i tropcie ślady dzikich zwierząt. Zabawa przednia, zainteresuje każdego i w każdym wieku. A jeśli to za mało, dzień można urozmaicić rodzinną zabawą w podchody.

10. Survivalowa przygoda

Ostatnia propozycja jest nieco bardziej wymagająca ;). Musisz mieć cały weekend (przynajmniej 1 noc) i odrobinę sprzętu. Zaplanuj survivalową wyprawę w nieznane. Sami wybierzcie miejsce, sami rozbijcie obóz, umyjcie się w nurcie rzeki i samodzielnie zdobądźcie jedzenie, a na koniec – pełna ciekawych odgłosów lasu, noc pod gwiazdami w samodzielnie rozbitym namiocie. Takiej wyprawy dziecko nie zapomni bardzo długo. A nabyte umiejętności i samodzielność na pewno będzie powodem do dumy.

źródło: Sportroom.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl PRZECZYTAJ POZYTYWNE OPINIE ZADOWOLONYCH KLIENTÓW ! I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
syr.ann9

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
syr.ann9

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl