fit.pl mobile logo

RiminiWellness 2023

1 czerwca, w Dzień Dziecka, wystartowała kolejna edycja wyjątkowej imprezy dla branży fitness i fanów aktywności fizycznej – RiminiWellness we Włoszech. Impreza, która odbywa się w tym roku pod hasłem “The Wellness Experience Show”, potrwa do 4 czerwca.

17. edycja targów jest nie tylko okazją do przetestowania nowych koncepcji treningowych i zapoznania się z nowymi trendami w zajęciach grupowych, ale także okazją do wielu rozmów i spotkań biznesowych.

Po raz pierwszy RiminiWellness jest gospodarzem strefy INNOVATION IDEAS. Prezentuje projekt WeSportUP, czyli pierwszy akcelerator innowacji poświęcony sportowi i wellnessowi. Włoskie start-upy prezentują się inwestorom podczas pitchingów i speed meetingów. Oto niektóre z innowacyjnych projektów, które można znaleźć na RiminiWellness.

Trening personalny przy wsparciu sztucznej inteligencji

W ciągu ostatnich kilku lat sztuczna inteligencja odgrywała coraz większą rolę w świecie sportu. Ma na celu optymalizację ćwiczeń fizycznych, czyniąc je odpowiednimi dla każdej grupy docelowej, w dowolnym czasie i miejscu. Gymnasio to start-up założony przez 5 młodych inżynierów i projektantów poniżej 30 roku życia z Politechniki w Mediolanie i Turynie. Postanowili oni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji do monitorowania i korekty ruchów użytkowników, nawet w ograniczonych przestrzeniach i w czasie rzeczywistym. Stworzyli tym samym wirtualnego trenera osobistego.

Gymnasio to rozwiązanie typu plug&play. Poprzez użycie kamery internetowej na urządzeniu użytkowika – smartfonie lub komputerze – monitoruje trening i wysyła sugestie i poprawki w czasie rzeczywistym. Co więcej, wszystkie dane i postępy są analizowane i przetwarzane w celu stworzenia spersonalizowanego arkusza treningowego. Do tej pory główna aplikacja jest wykorzystywana w świecie fitnessu i jogi, ale celem jest stworzenie spersonalizowanych doświadczeń w każdej aktywności sportowej.

Dieta i fitness, czyli idealne połączenie

Technologicznym sercem projektu Eathlon jest oprogramowanie wykorzystujące złożony, opatentowany algorytm. Przetwarzając setki danych i zasad żywieniowych z diety śródziemnomorskiej i żywienia funkcjonalnego, generuje on plany żywieniowe ad-hoc.

Z kolei Fitprime jest start-upem, który ma na celu stać się wiodącą platformą dla korporacyjnych usług socjalnych ukierunkowanych na dobre samopoczucie. W rzeczywistości pozwala użytkownikom dbać o formę zarówno na siłowni, poprzez geolokalizację najbliższego klubu, jak i w domu, dzięki wirtualnym treningom. Ponadto oferuje sekcję “Odżywianie”, która pozwala stworzyć dostosowany do potrzeb użytkownika plan diety.

Pomoc w zarządzaniu organizacjami sportowymi

Niektóre ze start-upów prezentujących się na RiminiWellness oferują również konkretne wsparcie organizacjom sportowym. Chcą pomóc im zoptymalizować zarządzanie ośrodkami sportowymi, siłowniami i studiami treningu personalnego. W tym miejscu pojawia się Your Personal Trainer. Jest to bezpłatna platforma, która nie tylko pozwala klientom i profesjonalistom poznać się nawzajem, ale przede wszystkim zarezerwować przestrzenie treningowe.

Sportclubby aspiruje do stania się platformą rezerwacji zajęć i usług wellness. Ten start-up stworzył innowacyjny system zarządzania, który zapewnia lepszą kontrolę nad klubami fitness, studiami, siłowniami i wszelkimi aktywnościami wymagającymi rezerwacji. Od zarządzania dostępem bezpośrednio ze smartfona po optymalizację kosztów użytkowania klubu dzięki automatyzacji rezerwacji usług. Co więcej, dla użytkowników końcowych Sportclubby stworzyło aplikację, która pozwala im zarezerwować dowolną aktywność sportową, zorganizować gry i zajęcia ze znajomymi oraz ustawiać własny poziom i postępy zgodnie z ich wynikami.
Zabawa w zdrowe nawyki

Dobrostan korporacyjny jest również przedmiotem zainteresowania firmy Trainect, która promuje aplikację wykorzystującą grywalizację. Zachęca ona w prosty i zabawny sposób do działań mających na celu dobre samopoczucie. Nagrodą są działania charytatywne. Rzymski start-up chce sprawić, by każda inicjatywa, która wiąże się z dbaniem o siebie, prowadziła także do dbania o ludzi wokół i otaczające nas środowisko.

Podobne podejście proponuje również Healthy Virtuoso, które zachęca ludzi do zdrowego stylu życia poprzez stymulowanie ich do zmiany nawyków poprzez lojalność, grywalizację i nagrody, a także poprzez rzucanie wyzwań znajomym i współpracownikom.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl