fit.pl mobile logo

W Wielkiej Brytanii odmrażają branże fitness

12 kwietnia 2021 to data odmrożenia branży fitness w Wielkiej Brytanii. Warunkiem jednak jest utrzymanie obecnej polityki walki z epidemią Covid-19. Niestety zajęcia grupowe w klubach zostaną wstrzymane aż do 17 maja 2021r.

Premier Boris Johnson ujawnił 22 lutego szczegóły swojego planu. Rząd zezwolił różnym sektorom gospodarki na ponowne otwarcie swoich działalności. W obrębie sportu, 29 marca ma powrócić dostęp do sportu na świeżym powietrzu. Do też data końca realizacji rządowego programu “zostań w domu” i “zostań w swojej okolicy”.
Petycja parlamentarna wpłynęła na rządzących data odmrożenia

Od 29 marca mają być także dozwolone spotkania na świeżym powietrzu dla maksymalnie sześciu osób. To mogłoby pozwolić na realizację szkoleń w małych grupach. Jednak ćwiczenia grupowe nie będą dozwolone aż do 17 maja.

Wiadomość o planowanym odmrożeniu branży fitness pojawiła się niedługo po złożeniu petycji wzywającej do ponownego otwarcia siłowni. Liczba podpisów przekroczyła 222 tysiące przy 100 tysiącach wymaganych do jej złożenia. Petycja – w której wezwano również do wprowadzenia programu “Workout to Help Out” jest częścią lobbowania branży aktywności fizycznej, aby znaleźć się na czele kolejki do ponownego otwarcia.

W ramach swojego wkładu, stowarzyszenie reprezentujące sektor fitness w UK- ukactive opublikowało sześć wezwań politycznych, które, jak twierdzi są kluczowe, aby pomóc sektorowi aktywności fizycznej przetrwać i wyjść z opresji finansowej spowodowanej pandemią ( w tym między innymi obniżenie stawki vat i utrzymanie ulgi, programy wspierające nierówności zdrowotne).

Huw Edwards, dyrektor generalny ukactive, powiedział: „Nasz sektor jest niezbędny nie tylko dla gospodarki, ale także dla zdrowia i dobrobytu naszego narodu”.

Wiadomość o potencjalnym otwarciu siłowni to zwrot o 180 stopni po decyzjach Walijskiego Pierwszego Ministra (FM) – odsuwającego w nieskończoność możliwości otwarcia siłowni.

1 lutego Eluned Morgan, minister zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia rządu walijskiego, stwierdził, że obiekty fitness oraz baseny są „kluczowe” dla zdrowia narodu i będą jedną z pierwszych gałęzi, która będzie brana pod uwagę przy odmrażaniu. Jednak 19 lutego FM Mark Drakeford oświadczył, że „nie przewiduje ponownego otwarcia siłowni”.

W związku z tym, zaskoczeniem dla operatorów klubów fitness i siłowni, stała się informacja przekazana przez Premiera Johnsona.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl