fit.pl mobile logo

Czy hula hop odchudza?

W świecie fitnessu można znaleźć tysiące różnych ćwiczeń, a każde z nich ma swoje odrębne zadanie. Hula hop nie jest w tym wypadku w żaden sposób inny – pomaga we wzmocnieniu mięśni brzucha, pośladków i wielu innych, a do tego zwiększa koordynację całego ciała. Wiele osób zastanawia się jednak, czy kręcenie hula hopem jest w stanie ich odchudzić. Poznaj odpowiedź i sprawdź, jak to ćwiczenie wypada na tle innych.

Czy hula hop odchudza?

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć, w jaki sposób chudniemy. Jest to dość prosta zasada, o której jednak wiele osób nie pamięta. Jeśli spożywamy mniej kalorii, niż spalamy, następuje redukcja tkanki tłuszczowej, z której organizm musi teraz pobierać energię. W ten sposób otrzymujemy coraz to mniejszy procent tłuszczu w organizmie, do czego wiele osób dąży.

Patrząc na to z tej strony, każde ćwiczenie fizyczne będzie pomagało w osiągnięciu celu, jednak nigdy nie sprawi samo, że schudniemy. W to wszystko wchodzi jeszcze podaż kalorii, a więc dieta. Odpowiadając więc na pytanie o to, czy hula hop odchudza, trzeba powiedzieć, że zdecydowanie tak. Wiele jednak będzie zależeć od ilości spożywanych kalorii i innych aktywności, aby móc określić czy kręcenie hula hop da efekty. Warto przyjrzeć się, jak ćwiczenie to wypada na tle innych, jeśli chodzi o spalanie kalorii.

Ile kalorii spala ćwiczenie z hula hopem?

Ćwiczeń z hula hopem jest oczywiście wiele, jednak warto skupić się tutaj na klasycznej odmianie, czyli kręceniu nim za pomocą bioder. W tym przypadku osoba o wadze 70 kg spali podczas godziny treningu 280 kcal. Jest to zdecydowanie mniej, niż przy bieganiu, które pomaga spalić aż 735 kcal w tym samym przypadku. Hula hop nie jest może królem w spalaniu kalorii, jednak robi to w całkiem dobrze. Dla efektywności treningów warto jednak wprowadzać urozmaicenia, które będą spalać większą ilość kalorii w tym samym czasie.

Hula hop jest ćwiczeniem, które pomoże w spalaniu kalorii, jednak nie jest to jego priorytetowe zadanie. W dużej mierze pracuje tutaj szeroka gama mięśni. Warto poznać, które dokładnie i jakich efektów można się spodziewać.

Hula hop – jakich efektów można się spodziewać?

Kręcenie hula hopem aktywizuje wiele mięśni, a w tym brzucha, pośladków i ud. Jest to bardzo ciekawe ćwiczenie, gdyż angażuje boczne mięśnie brzucha, które często są zaniedbywane. Wszystko to sprawia, że efekty tego ćwiczenia będą obejmowały ujędrnienie pośladków, wyszczuplenie bioder, jak i wysmuklenie ud. Całość otoczona jest jednocześnie pracą nad własną koordynacją, która wzmacnia prostowniki kręgosłupa, dzięki czemu można liczyć na zmniejszenie bólów w niższych jego odcinkach.

Jak utrzymać efekty?

Wiele osób zastanawia się, czy efekty będą tylko na początku, czy również po miesiącach ćwiczeń. Wszystko tutaj tak naprawdę zależy od progresji ciężaru i regresji średnicy hula hopu. Przy pierwszych swoich próbach kręcenia warto wyposażyć się w szeroki sprzęt, który jest jednocześnie bardzo lekki. Po opanowaniu pierwszego modelu warto przerzucić się na coraz to cięższe i mniejsze kółka, dzięki którym mięśnie będą ciągle zaskakiwane. W ten sposób każdy trening będzie dawał efekty i doprowadzi do wymarzonej sylwetki.

Szukając ciekawego ćwiczenia, które zapewnia kompleksowy rozwój mięśni, a jednocześnie spali trochę kalorii, hula hop będzie dobrym wyborem. Swojego pierwszego sprzętu, jak i wszystkich po nim następujących, warto szukać na Ceneo, gdzie łatwo znaleźć najniższe ceny. Jednocześnie wiele ciekawych informacji na temat m.in. fitnessu znaleźć można na magazyn.ceneo.pl.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl