fit.pl mobile logo

Egzotyka w Twoim domu akcesoria i dodatki w stylu tropikalnym

Przejrzyste, błękitne wody ciepłego morza, hamak rozwieszony między dwiema bujnymi palmami, a w nim – Ty, popijająca koktajl wprost ze świeżego kokosa... Marzy Ci się życie w takim stylu? Cóż – nie będzie to łatwe, jeśli nie planujesz emigracji na Karaiby czy na wyspy Oceanii. W prosty sposób możesz jednak stworzyć namiastkę tropików w zaciszu własnego mieszkania

Jak się za to zabrać i w jaki sposób ożywić wnętrze, wykorzystując popularny od kilku lat styl tropikalny? Oto kilka ciekawych pomysłów, które mogą Cię zainteresować!

Krok 1: zielone rośliny tropikalne

Wszechobecna, soczysta zieleń to jedno z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o egzotycznych destynacjach wakacyjnych. Jeśli chcesz wprowadzić elementy stylu tropikalnego do swojego wnętrza, najlepiej zacznij więc od... natury. Zielone rośliny doniczkowe to podstawa – a szczególnie te, które przywędrowały do nas z głębi dżungli!

 

Rośliny, które świetnie sprawdzają się w domowej uprawie i idealnie wpasują się w styl tropikalny, to na przykład:

różne gatunki palmy: areka, chamedora czy palma kokosowa – ich liście, przypominające pióropusze, będą prezentować się najlepiej w głębi pomieszczenia, w rozproszonym świetle;

 

  • monstera – znane z wielkich, dziurawych liści pnącze, które dobrze czuje się na stanowiskach półcienistych;
  • dracena – efektowna drzewiasta roślina o długich i ostrych liściach, świetna na parapet;
  • paprocie i rośliny wiszące, np. bluszcz lub ceropegia – najlepiej ustawić je na wyższych półkach lub na szafie, w zacienionym miejscu, by ich liście malowniczo zwieszały się w dół.

Wypełniając wnętrze zielonymi roślinami, zadbaj też o ich ekspozycję. Poszukaj ładnych osłonek na doniczki lub pasujących do stylu tropikalnego doniczek ceramicznych. Jeśli masz już trochę doświadczenia z uprawą roślin, możesz także pokusić się o stworzenie egzotycznego ogrodu w słoju lub spróbować swoich sił w hydroponice – uprawie roślin w wodzie, bez gleby.

Krok 2: dekoracje w tropikalne wzory

Dokonując przemiany mieszkania w egzotyczną oazę, pamiętaj, że kluczowy jest odpowiedni dobór kolorów i wzorów pojawiających się na domowych akcesoriach i dodatkach. W stylu tropikalnym dominują żywe, intensywne, soczyste, ale przy tym naturalne odcienie: przede wszystkim bogata paleta zieleni, żółci czy różu.

 

Wybierając rozmaite dekoracje – poduszki, maty do jadalni czy narzutę na sofę – zwróć jednak uwagę nie tylko na ich kolorystykę, ale też na motywy, które je zdobią. Do wnętrza o tropikalnym designie najlepiej pasować będą wzory roślinne i zwierzęce prosto z dżungli lub z podzwrotnikowej plaży. Ozdoby z motywem palmowych liści i fantazyjnych kolorowych kwiatów, flamingów czy tukanów pomogą Ci uzyskać naprawdę zadowalający efekt.

Krok 3: nastrojowe oświetlenie

Egzotyczne wakacje to nie tylko bezchmurne niebo i rozpieszczające nas promienie słońca. Po zmroku tropikalne kurorty ogarnia bowiem kameralna, zmysłowa atmosfera, w której niespiesznie rozsmakowują się turyści i tubylcy. Jeśli chcesz odtworzyć ją w domu, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

 

Przydatne w kreowaniu takiego klimatu okażą się lampki LED w odpowiednio dopasowanych do całego stylu wnętrza kształtach i kolorach. Możesz postawić na klasyczne światełka o ciepłej, żółtawej barwie lub poeksperymentować z tropikalnymi motywami. Lampki w kształcie rozgwiazdy, flaminga czy złotawych listków robią ostatnio prawdziwą furorę.

 

Ciepłe letnie wieczory w tropikalnym wnętrzu umilą także minimalistyczne latarnie i lampiony ustawione w różnych miejscach: na stolikach, na parapecie czy gdzieś wśród półek i kwietników. By dopełnić tej uczty dla zmysłów, poszukaj także zapachowych świeczek przywodzących na myśl pobyt w tropikach. Najlepiej sprawdzą się orzeźwiające wonie cytrusowe i kwiatowe.

 

Tropikalna metamorfoza Twojego mieszkania może Ci sprawić naprawdę mnóstwo frajdy. Powodzenia!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl