fit.pl mobile logo

Jak zadbać o specjalistyczną odzież w sezonie narciarskim?

Śnieg i niskie temperatury to doskonałe warunki dla fanów sportów zimowych. Białe szaleństwo wymaga jednak odpowiedniego sprzętu oraz specjalistycznej odzieży – a ta, to często spory wydatek. Jak o nią dbać, aby nie utraciła swoich właściwości i służyła nam przez wiele sezonów?

Kurtki typu hardshell i softshell, spodnie i kombinezony narciarskie oraz inną odzież outdoorową, kupujemy z myślą o korzystaniu z nich przez lata. Jeśli chcemy, aby zachowały swoje właściwości, musimy o nie odpowiednio zadbać. Poznaj trzy kroki do idealnej pielęgnacji specjalistycznych materiałów, z których wykonana jest zimowa odzież sportowa.

Pranie – delikatne i w niskiej temperaturze

Zarówno temperaturach, ok. 30 – 40°C. Jednocześnie ważne jest, żeby unikać silnych środków membrana, z której składa się kurtka typu hardshell, jak i warstwa zewnętrzna kurtki typu softshell, nie lubią zbyt częstego prania oraz wysokiej temperatury. Najczęściej na metkach znajdziemy zalecenie prania w niskich piorących. W tym przypadku idealnie sprawdzi się specjalny detergent przeznaczony do odzieży sportowej. Współdziałając z technologią EcoBubble™ pralka Samsung skutecznie usunie nawet trudne zabrudzenia nawet w 15°C. W jaki sposób? EcoBubble™ sprawia, że jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania – woda, powietrze i detergent łączą się, tworząc aktywną pianę wypełniającą bęben pralki. Dzięki temu piana wnika w materiały już od pierwszych minut, aby efektywnie – a zarazem bezpiecznie – je oczyścić.

Suszenie – w suszarce automatycznej lub na płasko

Suszenie odzieży sportowej to kolejny bardzo ważny krok. Warto wiedzieć, że nieodpowiednie suszenie może doprowadzić do zniszczenia membrany, odkształcenia materiału czy zbicia wypełnienia (kurtki puchowe). Zdecydowanie odradzane jest suszenia na grzejniku czy bezpośrednio na słońcu ponieważ istnieje ryzyko, że negatywnie wpłynie to na kolor ubrań.

Dobra wiadomość jest taka, że wiele kurtek czy kombinezonów z powodzeniem wysuszymy w suszarce automatycznej (o ile informacje na metce nie mówią inaczej). OptimalDry™ w suszarkach Samsung to technologia, która na podstawie czujników wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia wymiennika ciepła na bieżąco dostosowuje czas suszenia. Dzięki temu tkaniny nie są przesuszane, proces jest delikatny, a urządzenie oszczędza energię elektryczną. To wygodne rozwiązanie, ponieważ suszenie „na płasko”, zajmuje dużo czasu i miejsca.

Dodatkowym atutem pralek i suszarek Samsung jest ich inteligentna współpraca. Urządzenia te mogą się ze sobą komunikować dzięki panelowi AI Control. Pralka wysyła sygnał do suszarki, a ta dobiera do zakończonego cyklu prania, odpowiedni program suszenia.

Odświeżanie parowe – nawet po każdym użyciu

 W przypadku wszystkich elementów sportowej odzieży zimowej, których częstotliwość prania chcielibyśmy ograniczyć do minimum, doskonale sprawdzi się również szafa parowa AirDresser. Aby odświeżyć kurtkę z membraną wystarczy wybrać specjalny cykl Outdoor. Przy pomocy strumienia powietrza zostaną usunięte pyłki i kurz, a tkanina będzie kompleksowo odświeżona. Ten sam cykl sprawdzi się także w przypadku kurtek puchowych i kombinezonów narciarskich. Delikatne, a zarazem skuteczne odświeżanie parą gwarantuje doskonały efekt – bez obaw o zbijanie się puchu – i bezpieczeństwo tkanin, nawet jeśli korzystamy z szafy AirDresser po każdym założeniu odzieży. To także świetne rozwiązanie pozwalające wysuszyć rzecz, którą za chwile chcemy założyć lub przemoczoną podczas zimowych szaleństw kurtkę. Dzięki aplikacji SmartThings uruchomimy szafę zdalnie, sprawdzimy, czy nasze ubranie jest gotowe do wyjścia, a także na bieżąco skontrolujemy wykorzystanie energii[1].

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl