fit.pl mobile logo

Jakie atuty ma kauczukowa mata do jogi?

Wybór mat do jogi jest naprawdę duży, dlatego każdy miłośnik tej praktyki znajdzie coś dla siebie. Czym charakteryzuje się mata do jogi kauczukowa i dlaczego jest tak popularna wśród joginek i joginów na całym świecie? Dowiesz się z naszego artykułu

Do wyboru, do koloru

Oferta akcesoriów dla joginów jest bogata. Mata do jogi to zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia, jeśli chcemy w sposób bezpieczny i komfortowy praktykować jogę. Z uwagi na dużą popularność jogi, wybór akcesoriów, w tym tego najważniejszego, jest bardzo bogaty. Możemy wybierać spośród wielu modeli mat wykonanych z różnych materiałów, między innymi z PVC, mikrofibry, juty czy kauczuku. Maty różnią się też od siebie grubością, długością i szerokością. Grubość mat waha się między 1 a 8 mm. To podstawowe w praktyce jogi akcesorium występuje ponadto w wielu przepięknych kolorach i wzorach. Wybierając odpowiednią dla siebie matę należy wziąć pod uwagę kilka czynników: stopień zaawansowania, styl jogi, który zamierzamy uprawiać czy choćby nasz wzrost. Dziś sprawdzimy czym charakteryzuje się mata do jogi kauczukowa.

Numer jeden jeśli chodzi o antypoślizgowość

Kauczuk to jeden z popularniejszych surowców z którego wytwarza się maty do jogi. Jest to naturalny materiał, co już samo w sobie stanowi dużą zaletę takich mat, które z tego powodu wybierana są bardzo często przez joginów na całym świecie. Mata do jogi kauczukowa to ponadto gwarancja absolutnej antypoślizgowości. Jeśli chodzi o tę cechę mat do jogi, produkty wykonane z kauczuku zdecydowania wiodą prym! Dlatego maty wykonane z tego materiału będą doskonałym rozwiązaniem zarówno dla początkujących joginek i joginów, jak i dla osób, które uprawiają bardziej zaawansowane style jogi. Wybierając matę do jogi kauczukową należy jednak wziąć pod uwagę, że materiał ten będzie zużywał się szybciej od równie popularnego PVC, co może stanowić pewną przeszkodę w uprawianiu bardziej dynamicznych stylów. Ponadto style dynamiczne mogą wymagać płynności w przejściu między pozycjami, w czym doskonała antypoślizgowość takiej maty może przeszkadzać. Należy mieć to na względzie przy wyborze odpowiedniej dla siebie maty.

Bardziej wymagająca pielęgnacja

Kauczukowa maty są też stosunkowo ciężkie. Najcieńsze maty kauczukowe (o grubości ok. 2-4 mm) ważą ok. 2 kg. Z kolei grubsze modele mogą ważyć nawet ponad 3 kg! Jednak cecha ta niekoniecznie musi stanowić wagę, wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o pielęgnację, kauczukowej maty do jogi nie należy myć przy użyciu detergentów ani mydła, gdyż może to spowodować utratę jej właściwości antypoślizgowych. Taką matę należy przemywać jedynie roztworem wody z octem, z ewentualnym dodatkiem olejków eterycznych. Jeśli nie chcemy, aby nasza mata utracił swój pierwotny kolor, nie należy wystawiać jej na działanie promieni słonecznych.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl