fit.pl mobile logo

Jem zdrowo i strzelam gole!

To oryginalna książka kucharska dla dzieci, która zachęca do aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania
Na początku kwietnia na polskim rynku wydawniczym ukaże się polska edycja książki „Eat for Golas” pod tytułem „Jem zdrowo i strzelam gole!”. Jest to oryginalna książka kucharska dla dzieci, która powstała z inicjatywy UEFA i World Heart Federation przy aktywnym wsparciu Komisji Europejskiej.
Na kartach tej książki trzynaścioro znanych i lubianych piłkarzy i piłkarek opowiada o swoich ulubionych potrawach i przepisach przekonując, że zdrowy tryb życia opiera się na zdrowym żywieniu. "Jem zdrowo i strzelam gole!" to książka o dobrym jedzeniu i piłce nożnej. Publikacja ta ma zachęcić dzieci do tego, by wybierały bardziej aktywny styl życia i zdrowo się odżywiały.
 
Dokładna lista składników i szczegółowa instrukcja przygotowania każdej z trzynastu potraw, umożliwia nawet dzieciom przyrządzenie smakowitych, a przede wszystkim, zdrowych dań. A tym czytelnikom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o powiązaniach między zbilansowaną, zdrową dietą a formą sportową będącą kluczowym elementem sukcesu piłkarzy, książka przekazuje informacje na temat wartości odżywczych każdej z potraw oraz wiele różnorodnych tajników zdrowego żywienia.
 
– „Jem zdrowo i strzelam gole!” pokazuje małym graczom i wielbicielom piłki nożnej, jak należy odżywiać się, by dorównać mistrzom – stwierdził Steven Gerrard, kapitan FC Liverpool.
 
Z roku na rok coraz więcej dzieci prowadzi niezdrowy tryb życia, a aktualny wskaźnik otyłości wśród dzieci w Europie jest 10-krotnie większy niż w latach 70-tych XX wieku.
 
Poprzez aktywne wspieranie „Jem zdrowo i strzelam gole!”, UEFA, Światowa Federacja Serca i Komisja Europejska zwracają uwagę na otyłość jako jeden z głównych problemów zdrowotnych społeczeństwa w XXI wieku. – Świat piłki nożnej od dawna inspiruje ludzi w różnym wieku i dowolnej płci do większej aktywności ruchowej. Naszym aktualnym celem jest również przekonanie społeczeństwa do zdrowego sposobu odżywiania – powiedział William Gaillard, dyrektor ds. komunikacji w UEFA.

[-------]
 
Przewlekłe choroby (układu krążenia, cukrzyca) wraz z ich głównymi przyczynami, takimi jak otyłość, zła dieta, palenie tytoniu (także bierne) i brak wystarczającej aktywności fizycznej, są obecnie diagnozowane u bardzo młodych ludzi. Wspomnianym przewlekłym schorzeniom można zapobiegać, jeśli ograniczy się główne elementy ryzyka (np. palenie tytoniu) i wprowadzi do codziennego życia zdrową dietę (z dużą ilością warzyw i owoców, pieczywem pełnoziarnistym, chudym mięsem, rybami oraz produktami o niskiej zawartości tłuszczu i małej dawce soli). Regularna aktywność fizyczna, na przykład: granie w piłkę nożną, jest również niezbędna.
 
– 20 % dzieci w Europie ma aktualnie nadwagę, co pokazuje jak ważną inicjatywą jest „Jem zdrowo i strzelam gole!” – projekt, który w zabawny i inspirujący sposób zachęca dzieci i ich rodziców do zdrowego sposobu odżywiania i aktywnego trybu życia” – powiedział profesor Pekka Puska, prezydent elekt WHF.
 
– To kluczowe, by dzieci prowadziły zdrowy tryb życia oparty na zdrowym żywieniu i aktywności fizycznej. Nie mogę się już doczekać, gdy moje dzieci podrosną i będę mógł razem z nimi wykorzystać przepisy z „Jem zdrowo i strzelam gole!” – powiedział Ruud van Nistelrooy, napastnik FC Real Madrid.
 
Komisja Europejska traktuje inicjatywy promujące zdrowy tryb życia wśród dzieci jako inwestycję w przyszłość Europy – Z przyjemnością witam tę wspólną inicjatywę UEFA, Światowej Federacji Serca i Komisji Europejskiej. Nie mam wątpliwości, że ta książka osiągnie zamierzone cele i zostanie dobrze przyjęta przez młodych Europejczyków – powiedział Androulla Vassiliou- komisarz do spraw zdrowia.
 
UEFA - w ramach swoich celów dotyczących odpowiedzialności społecznej traktuje inicjatywę „ Jem zdrowo i strzelam gole!” a zebranie w jednym miejscu ulubionych przepisów najlepszych graczy jako dobry sposób dotarcia do dużej grupy młodych ludzi i przekazania im informacji na temat zdrowego odżywiania i codziennej dawki ćwiczeń fizycznych.
 
– Z przyjemnością podzieliłam się moimi ulubionymi przepisami, ponieważ zdrowy tryb życia to nie tylko aktywność fizyczna, ale także zdrowe odżywianie” – mówi Birgit Psin, zawodniczka FFC Frankfurt.
 
– Do osiągnięcia mistrzostwa i pełnego wykorzystania posiadanych możliwości konieczna jest odpowiednia dieta – dodaje dr Brenda Despontin dyrektor Szkoły Brytyjskiej w Brukseli. – „Jem zdrowo i strzelam gole!” wspiera naszą filozofię uczenia dzieci od najmłodszych lat, by odżywiały się w zdrowy sposób.
 
Warto dodać, że 3 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza przeznaczone zostanie na prowadzone przez Światową Federację Serca akcje na rzecz zdrowia dzieci.
   

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl