fit.pl mobile logo

Zaimpregnuj swoje obuwie i ciesz się nimi dłużej!

Dbanie o obuwie to nie tylko wyraz troski o własny wygląd, ale również Twój wkład w przedłużenie cyklu życia posiadanego obuwia. Niezależnie od tego, czy kupiłeś dopiero obuwie ze skóry licowej czy może buty trekkingowe - impregnacja obuwia powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście spraw do wykonania!

 

1. Impregnaty do obuwia - czym są?

2. Impregnacja butów - zrób to prawidłowo!

3. Impregnacja butów skórzanych pomoże Ci utrzymać je na długo w dobrym stanie

 

 

Impregnaty do obuwia - czym są?

Niezależnie od tego, czy posiadasz buty skórzane, buty górskie czy może jesteś zainteresowany zakupem butów zamszowych czy tych wykonanych z materiałów syntetycznych - warto wiedzieć czym właściwie jest impregnacja. Ujmując to najbardziej obrazowo - polega na zabezpieczeniu materiału, czyli powierzchni posiadanego obuwia - warstwą odpowiedniego preparatu. Jego zadaniem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz działaniem wody. Sięgając po impregnaty Nikwax możesz liczyć na produkt wysokiej jakości, które będzie w stanie skutecznie ochronić posiadane przez Ciebie obuwie. Warto jednak pamiętać o tym, aby taką impregnację przeprowadzić po zakupie sięgając po odpowiedni do tego preparat. W momencie, gdy obuwie zdąży już przemoknąć w wyniku ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne - wówczas impregnat nie spełni już swojego zadania tak skutecznie jak mógłby na początku.

Dbanie o odzież to nie tylko pranie jej i suszenie w odpowiednich warunkach, zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na metce. Impregnaty do odzieży pozwolą również przedłużyć jej żywotność.

Impregnacja butów - zrób to prawidłowo!

Punktem wyjściowym Twojej pracy powinno być upewnienie się, że obuwie, które ma zostać zaimpregnowane jest czyste. Dotyczy to zarówno butów trekkingowych, które były np. eksploatowane podczas letnich wojaży, jak i innych, również tych wykonanych ze skóry licowej. Na tym etapie warto czyścić obuwie na sucho posługując się np. szmatką lub szczoteczką. Istotne jest tutaj dokładne pozbycie się zabrudzeń, jednak bez dopuszczania do sytuacji, w której woda miałaby dostać się do wnętrza obuwia.

Punktem wyjściowym powinno być tutaj sprawdzenie jaki preparat jest dedykowany do posiadanego przez nas obuwia. Jeżeli nie chcesz z różnych przyczyn sięgać po środek, który będzie dedykowany do konkretnego materiału - postaw na uniwersalny preparat od znanej marki. Takie impregnaty do obuwia, odzieży od znanego producenta pozwoli Ci uzyskać pożądane efekty. Warto również dokonać próby na małym i niewidocznym fragmencie obuwia. W zasadzie w większości przypadków impregnacja powoduje, że obuwie zmienia swój odcień w niewielkim stopniu na ciemniejszy. Jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatu - warto wówczas wybrać inny preparat i przeprowadzić analogiczną próbę.

 

Impregnacja butów skórzanych pomoże Ci utrzymać je na długo w dobrym stanie

Impregnaty do obuwia przynoszą wiele korzyści - jak powszechnie wiadomo dobra materialne ulegają naturalnej eksploatacji i nie da się uniknąć tego procesu. Impregnacja pomaga w dużym stopniu w przedłużeniu cyklu życia posiadanych przez nas butów. Będzie także pomocna w tym, aby nasze obuwie stało się w dużym stopniu nieprzemakalne. To powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego warto zainwestować w jakościowy impregnat, który będzie przeznaczony zarówno do obuwia wykonanego ze skóry jak i do butów przeznaczonych do wypraw górskich.

Dbanie o odzież i obuwie to podstawa nie tylko wśród entuzjastów idei less waste. Dzięki skutecznej impregnacji posiadane dobra mogą posłużyć Ci przez długi czas! Teraz, kiedy wiesz już jak impregnować buty - nie pozostaje Ci nic innego jak sięgnąć po sprawdzony impregnat do butów!

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl