fit.pl mobile logo

Zegarek Garmin Forerunner 645 Music - zegarek i odtwarzacz muzyki w jednym

Bieganie to czynność, która nie wymaga dużej ilości sprzętu. Wystarczą dobre buty, strój, odtwarzacz i można biec. Dzięki nowemu zegarkowi Garmin Forerunner 645 Music możesz nie tylko mierzyć swoje osiągnięcia, ale również odwtarzacz muzykę z nadgarstka!

Wielu biegających podkreśla, że dla nich najważniejsza jest przyjemność z biegania i wolność jaką daje ta aktywność. Jednak nie oszukujmy się osoby, które mocno wkręcą się w bieganie, chcą też analizować swoje wyniki, analizować poszczególne dni treningowe, aby móc przekraczać kolejne granice własnej wytrzymałości.

Takim osobom z pomocą przychodzi zegarek Garmin Forerunner 645 Music. Zegarek ma wbudowana pamięć, dzięki której można wgrać ulubioną muzykę (ok. 500 ulubionych utworów), sparować z odpowiednimi słuchawkami bezprzewodowymi i zacząć biegać. Dzięki optycznemu czujnikowi pomiaru tętna, nie musimy na trening zabierać pulsometru. Wystarczy w zasadzie zegarek i słuchawki. Pozwala to na zminimalizowanie ilości rzeczy, które zabieramy ze sobą na trening.

zegarek4

Ekran zegarka ma przekątną 1,2 cali i rozdzielczość 240×240 pikseli, chroniony jest szkłem Gorilla Glass 3. Cała konstrukcja spełnia natomiast normę wodoszczelności do 5 ATM, a wewnątrz niej umieszczono m.in. czujnik GPS i GLONASS, czujnik tętna Garmin Elevate, wysokościomierz barometryczny, kompas, żyroskop, akcelerometr i termometr.

Zegarek ma bardzo rozbudowane narzędzie do  monitorowania wydajności, co sprawia, że możemy z każdym treningiem jeszcze lepiej doskonalić sportowe umiejętności. Zegarek monitoruje zarówno stan podczas treningu, jak i w trakcie odpoczynku. Rejestruje ile czasu przeznaczyliśmy na odpoczynek. Dodatkowo możemy sprawdzić jaki dystans przebiegliśmy w danym tygodniu lub ile kroków w tygodniu zrobiliśmy. Możemy również wyświetlić całościowe obciążenie treningowe mierzące intensywność ćwiczeń z ostatnich 7 dni i porównujące te dane z optymalnym zakresem kondycji fizycznej i historią ostatniego treningu.

zegarek2

Zegarek Garmin Forerunner 645 Music może być wykorzystywany podczas takich aktywności, jak bieganie, jazda na rowerze, bieganie na bieżni czy pływanie.

 

Garmin Forerunner 645 Music - opinia

Pulsometr w nadgarstku, muzyka, wodoszczelność, statystyki Garmina - to podstawowe zalety zegarka Forerunner 645 Music.  Przyznam szczerze, że każda z tych funkcji działa jak należy. Garmin dobrze mierzy puls - mamy nawet rozpisane strefy tętna, dzięki czemu wiemy czy zwiększyć obroty czy trochę przystopować. Dużym plusem są statystyki, które odczytujemy jednym przyciskiem. Wszystko mierzy i liczy jak należy. GPS, kroki, sen, zalecany wypoczynek, wydolność tlenowa, wytrenowanie. Tryb siłownia uruchamia się jednym guzikiem rozpoczęcie serii i zakończenie serii.

zegarek7

Zegarek po jakiś 5 minutach pozwala określić jak jesteśmy przygotowani do treningu. Po jego zakończeniu  natomiast dostajemy informacje, jak długo powinniśmy odpoczywać. Podczas biegania czy innych treningów czytelność wyświetlacza pozwala nam monitorować na bieżąco postęp ćwiczeń.

Aby odtwarzać muzykę należy nosić zegarek na prawym nadgarstku w przeciwnym wypadku trochę przerywa. Zegarek wspiera odtwarzanie muzyki bezpośrednio z komputera, jak i usług muzycznych do strumieniowania plików audio. Aby zsynchronizować listy odtwarzania wystarczy aplikacja Garmina -  Garmin Express.

Obsługa zegarka jest raczej prosta. Do poruszania po menu wystarczą nam cztery przyciski umieszczone z boku tarczy. Jeden przycisk służy również do podświetlania tarczy zegarka. Obługa zegarka jest dosyć intuicyjna, choć zanim wybiegniemy z nim na trening warto go najpierw "przeklikać", aby podczas treningu nie było żadnego zaskoczenia.

zegarek

Pasek zegarka zrobiony jest z gumopodobnego materiału. Podczas treningu nadgarstek się nie poci, co powoduje, że zegarek nie przesuwa się po spoconym nadgarstku. A po zakończonych ćwiczeniach wystarczy przetrzeć pasek wilgotną szmatką.  Pierwsze uruchomienie wymusza odpowiedź na kilka pytań o nas oraz parowanie z telefonem. Wszystko szybko i łatwo.

Co ciekawe poza tym, że 645 posiada GPS, czujnik tętna w nadgarstku, możliwość odtwarzania muzyki i wiele innych zaawansowanych funkcji, to posiada także funkcję Garmin Pay, którą mogą już używać klienci banku BZ WBK posiadający karty Mastercard.

zegarek8

Zegarek wygląda całkiem zgrabnie i lekko. Ekran jest kolorowy, możemy podświetlić go za pomocą jednego przycisku. Ekran zegarka jest bardzo czytelny i widoczny nawet w pełnym słońcu. Zdecydowanie można do używać jako codziennego zegarka. Dużo darmowych tarcz, jeśli klasyczne komuś nie pasują. Co ważne szkiełko zegarka jest bardzo wytrzymałe.

Garmin Forerunner 645 Music - plusy:

- możliwość odwtarzania muzyki z zegarka

- optyczny czujnik pomiaru tętna

- rozbudowane statystyki

- wytrzymałość zegarka

 

Garmin Forerunner 645 Music - minusy

- krótka żywotność baterii

- brak ekranu dotykowego

- ograniczona ilośc słuchawek bezprzewodowych, z którymi zegarek współpracuje

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl