fit.pl mobile logo

Sportowiec idealny – jak nie stracić motywacji?

Uprawiając sport – bez względu na to, czy zawodowo, czy amatorsko – stawiamy przed sobą cele, do których krok po kroku dążymy. Chcemy przekraczać swoje bariery, przełamywać słabości, stawać się coraz lepszymi i osiągać coraz więcej. Jaki jest przepis na sportowca idealnego? Co zrobić, by nie zabrakło nam motywacji w realizowaniu swoich planów i ambicji?
Większość z nas chce cieszyć się dobrą formą fizyczną i nienaganną sylwetką. Niejednokrotnie postanawiamy zacząć swoją przygodę ze sportem „od poniedziałku”, a jednak często okazuje się, że bardzo szybko kończą się zapasy naszej motywacji. Pojawiają się pierwsze przeszkody i trudności, a wraz z nimi ginie sportowy entuzjazm i chęć zmiany. Co w takim razie jest nam potrzebne, byśmy nie tylko wytrwali w swoich postanowieniach, ale przede wszystkim ciągle się rozwijali? 

 Składowe sportowego sukcesu

Czego nie może zabraknąć, by osiągać w sporcie postawione przed sobą cele? W jaki sposób przekraczać swoje granice fizyczne i mentalne, stawać się coraz lepszym i bliższym sportowemu ideałowi? Osiąganie coraz lepszych rezultatów w sporcie jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Wymaga ogromnego zaangażowania i wielu poświęceń. Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem na drodze do sportowej doskonałości, jest przełamywanie swoich ograniczeń i odpowiednie wykorzystanie własnego potencjału.

– By osiągnąć sportowy sukces, konieczny jest dobry instruktaż, odpowienio skonstruowane treningi, zapewniające przygotowanie fizyczne i zwiększające wytrzymałość organizmu, rozwój pod względem technicznym, ciągła praktyka oraz regularne powtarzanie nowonabytych umiejętności – mówi Maciej Kazimieruk, certyfikowany trener i właściciel Reebok CrossFit Poznań. Jest to jednak tylko połowa sukcesu. Tak samo istotne, jak trenowanie ciała, jest dbanie o kondycję psychiczną i budowanie swojej wewnętrznej siły. – Nie może zabraknąć nam wiary we własne możliwości, umiejętności i zaufania do samego siebie. Tylko wtedy, gdy połączymy odpowiednią formę fizyczną i psychiczną, będziemy w stanie pokonywać własne bariery, nieustannie się rozwijać i zbliżać do założonych celów – dodaje Maciej Kazimieruk z Reebok CrossFit Poznań. 

Siła motywacji

W sporcie widoczne zmiany nie przychodzą z dnia na dzień. Osiąganie nowych pułapów w treningach, to długotrwały proces, dlatego też tak istotna jest nasza wytrwałość i systematyczność. Jak w takim razie poradzić sobie z rutyną i nie stracić motywacji? Pamiętajmy, żeby drogę na szczyt podzielić na pewne etapy i kolejno wyznaczajmy sobie nowe cele. Dzięki temu, dużo łatwiej będzie nam urzeczywistnić to, co sobie założyliśmy. – Nasze cele muszą być ambitne, ale przy tym realne do osiągnięcia – tak, by w razie chwilowego niepowodzenia, nie powodowały uczucia frustracji i zniechęcenia. Odpowiednio dobierane, będą ciągłym napędem do działania. W tej kwestii warto skorzystać z rady profesjonalnego trenera i wspólnie ustalić, na co na danym etapie możemy sobie pozwolić – radzi Maciej Kazimieruk z Reebok CrossFit Poznań. – Cel musi być nie tylko osiągalny, ale także satysfakcjonujący, ponieważ tylko wtedy będziemy widzieli sens w naszych działaniach. Ewentualne porażki musimy przekuwać w motywację do dalszego samorozwoju i podnoszenia naszych umiejętności – dodaje. 

Gdy mimo wszystko dojdzie jednak do utraty motywacji, musimy odnaleźć czynniki, które spowodowały ten stan rzeczy, a następnie zacząć je eliminować. Ponadto, obserwujmy uważnie siebie i swoje postępy – to także będzie dla nas napędem i podtrzyma motywację na właściwym poziomie.  


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
gosia

ZASTĄP TŁUSZCZ 6-PAKIEM !!! Szukasz skutecznej diety i marzysz o pięknym szczupłym ciele lub muskularnej sylwetce? Każdy o tym marzy, a razem z nami możesz to osiągnąć! Najlepsze treningi i rezultaty osiągniesz z najbardziej zaufanym trenerem i dietetykiem w Polsce! Tysiące osób zrealizowało swoje marzenia? czy chcesz być kolejną? Możesz zacząć już dziś! Wejdź na http://www.igortreneronline.pl I SPEŁNIAJ MARZENIA !

Zgłoś nadużycie-
gabka5655

Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty!

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! www.igortreneronline.pl I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.

Zgłoś nadużycie-
marcela.t93

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl