fit.pl mobile logo

Depilacja laserem diodowym to skuteczna i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia

Laseroterapia to jedna z najbardziej skutecznych i popularnych metod dla trwałego usuwania owłosienia. Aby zrozumieć zasadę jej działania, należy znać budowę mieszka włosowego oraz fazy wzrostu włosa. W cebulce włosowej znajdują się komórki żywe, natomiast trzon, czyli cały widoczna część jest martwa i składa się z komórek keratynowych. Aby działanie lasera mogło być skuteczne, skupione jest w obrębie komórek aktywnych

Depilacja laserowa- dlaczego jest ona tak skuteczna?

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz, czyli anagenu, który jest okresem najintensywniejszego wzrostu włosa. Po nim następuje katagen, podczas którego włos przechodzi w stan spoczynku, a cebulka włosowa obumiera. Telogen to ostatnia i końcowa faza, podczas której włos wypada, a mieszek włosowy wchodzi znów w pierwszą fazę i cały cykl kontynuowany jest od początku.

Jednoznacznie wiemy również, że tylko podczas trwania fazy pierwszej możliwe jest zniszczenie włosa wiązką promieniowania laserowego. Aby usuwanie było zabiegiem trwałym, konieczne jest zniszczenie mieszka włosowego i cebulki podczas fazy anagenu. Czas jej trwania jest złożony i zależny od różnych indywidualnych czynników, takich jak między innymi wiek, płeć czy gospodarka hormonalna pacjenta.

Depilacja laserowa - na czym polega zabieg epilacji?

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania niepożądanego owłosienia z pomocą wiązki promieniowania laserowego, które wnika w strukturę włosa, niszcząc go razem z cebulkami. Aby zabieg ten był satysfakcjonujący dla klienta, należy wykonać go z pomocą wysokiej jakości urządzenia z linii profesjonalnej, oferowanego przez https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji.

Działanie lasera diodowego jest oparte na zaawansowanej technologii medycyny estetycznej. Pozwala ona na tworzenie i wysyłanie światła lasera, które następnie pochłaniane zostaje przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Następnie zamieniane jest ono na energię cieplną, powodując trwałe zniszczenie cebulki włosa. Cały zabieg nie powoduje uszkodzenia innych tkanek, dlatego laser diodowy jest w pełni bezpieczny oraz daje widoczne rezultaty. Efekt jest trwały i nie powoduje ryzyka powikłań.

Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, u których występuje problem:

  • nadmiernego owłosienia,
  • obfitego owłosienia,
  • zapalenia mieszka włosowego,
  • wrastających włosków

oraz tych, którzy po prostu chcą pozbyć się konieczności ciągłego usuwania niepożądanego owłosienia tradycyjnymi metodami.

Najlepiej sprawdzi się on w przypadku osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Jest to związane z absorbowaniem przez energię lasera diodowego barwnika o nazwie melanina, która obecna jest w mieszku włosowym, który występuje w dużej ilości w przypadku włosów ciemnych. Melanina znajduje się także w naskórku, dlatego im ciemniejsza karnacja tym depilacja będzie mniej skuteczna ze względu na koncentrację wiązek lasera na skórze.

Epilacja laserem diodowym - jak przeprowadzić ten zabieg?

Aby zabieg mógł być skuteczny, należy wykonać go na skórze uprzednio ogolonej. Jest to podstawa przygotowania skóry do dalszych etapów. Podczas zabiegu na skórę zostaje nałożony żel oraz dobrane zostaną odpowiednie dysze dopasowane do obszarów miejsc depilowanych. Poszczególne parametry lasera takie jak prędkość, moc itd. są dobierane do indywidualnych potrzeb oraz fototypu skóry czy rodzaju włosa.

Aby zabieg ten mógł być w pełni trwały i skuteczny należy wykonać serię zabiegów w ciągu miesiąca, ponieważ podczas jednego z nich zostają usunięte włosy w fazie aktywnego wzrostu. Jeśli niektóre z nich były w fazie telogenu to zostaną one usunięte dopiero podczas kolejnego zabiegu, gdy przejdą z powrotem do anagenu.

W przeciągu 3 do 14 dni od zabiegu cebulka włosowa obumiera, a włos wypada. Normalnym stanem rzeczy jest zaczerwienienie i obrzęk skóry po zabiegu, jednak ustępuje ono po upływie około dwóch dni. Nie wolno skóry w tym czasie opalać ani stosować antyperspirantów.

Epilacja laserem diodowym to skuteczna i trwała metoda usuwania owłosienia

Epilacja laserem diodowym to najbardziej skuteczna metoda dla trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. Wiązki światła wygenerowane przez urządzenie są pochłaniane przez melaninę obecną w mieszku włosowym, co prowadzi do uszkodzenia i obumarcia włosa. W wyniku kolejnych procesów całkowicie zanika. Zabieg ten jest szczególnie rekomendowany dla osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Przeprowadzony przez osobę doświadczoną i uprawnioną jest bezpieczny dla klienta i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl