fit.pl mobile logo

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Wybór szczoteczki do zębów to wcale nie taka prosta sprawa. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo propozycji. Włosie miękkie, twarde, szczoteczki elektryczne, soniczne, dla dzieci, dla dorosłych – zdecydowanie można się zgubić. Jak wybrać tę odpowiednią dla siebie? Podpowiadamy!

Rodzaj włosia

Zadaniem każdej szczoteczki jest oczyszczenie zębów z osadu nazębnego i resztek pokarmu. Do wyboru mamy włosie miękkie, średniotwarde oraz twarde. Z czego włosie twarde, pomimo łatwej dostępności w drogeriach, nie powinno być używane przez nikogo. Takie szczoteczki nie są bardziej skuteczne w usuwaniu płytki czy osadu nazębnego, a niestety mogą wyrządzić spore szkody dla dziąseł. Warto wiedzieć, że zarówno szczoteczki miękkie, jak i średniotwarde dobrze poradzą sobie z oczyszczeniem naszych zębów. Jeśli jednak cierpimy na nadwrażliwość dziąseł, bądź paradontozę – powinniśmy wybrać włosie miękkie, które nie będzie dodatkowo podrażniało. Wersja ze średnią twardością to dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy mają zdrowe dziąsła i zęby.

Rodzaj szczoteczki

Manualna, elektryczna czy może soniczna? Na przestrzeni lat firmy prześcigają się w nowych propozycjach do zadbania o higienę jamy ustnej. Szczoteczka manualna to najbardziej podstawowa wersja, która wymaga od użytkownika największego zaangażowania – nie wykonuje żadnych dodatkowych funkcji, przez co jesteśmy zmuszeni wykonać samodzielnie wszystkie niezbędne do oczyszczenia zębów ruchy wymiatające. Taką szczoteczką jesteśmy w stanie wykonać maksymalnie 200 ruchów na minutę. Szczoteczka elektryczna to zmechanizowany system, który pomaga w krótszym czasie dobrze oczyścić zęby – najczęściej są to szczoteczki z okrągłymi główkami, które obracają się nawet do kilku tysięcy razy na minutę. Szczoteczka soniczna natomiast to najnowsza technologia, która ma tradycyjne końcówki (takie jak w wersji manualnej) w postaci płaskich główek. Wykonuje jeszcze więcej ruchów na minutę niż szczoteczka elektryczna a dodatkowo płaska główka pozwala oczyścić w tym samym czasie większą powierzchnię zębów.

Wybór idealny

Jeśli szukacie szczoteczki zaprojektowanej z myślą o codziennej pielęgnacji, to szczoteczka GUM® SONIC DAILY zapewnia wyjątkowo dogłębne, delikatne oczyszczenie, które pomaga utrzymać dziąsła i zęby w dobrej kondycji. Wykonuje 12 tysięcy sonicznych wibracji na minutę, docierając poniżej linii dziąseł i między zęby. Dzięki temu doskonale oczyszcza nie tylko zęby, ale również przestrzenie międzyzębowe. Szczoteczka GUM® SONIC DAILY to połączenie miękkiego włosia z super efektywnością, dzięki czemu nasze dziąsła nie będą podrażnione, a zęby pozostaną dobrze oczyszczone. Do wyboru mamy również wersję dla wrażliwców - GUM SONIC SENSITIVE - to szczoteczka wyposażona w super miękkie włosie, która pozwala na zachowanie jeszcze większej delikatności w higienie jamy ustnej.

Dbanie o higienę jamy ustnej i regularne oczyszczanie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, to nie tylko klucz do białego uśmiechu, ale też zdrowia i zmniejszenia ryzyka próchnicy. Musimy jednak pamiętać, że samo szczotkowanie, nawet najlepszą szczoteczką do zębów nie wystarczy! Zdecydowanie trzeba w podstawowej higienie jamy ustnej uwzględnić nici dentystyczne i szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych. Świetnie sprawdzą się GUM® SOFT-PICKS®, czyli gumowe szczoteczki, które oczyszczą ciasne i trudno dostępne miejscach między zębami.

Nieefektywne oczyszczanie zębów sprzyja namnażaniu się bakterii z pozostałości pokarmów, co prowadzi do gromadzenia się na nich osadu, kamienia nazębnego, a także powstawania próchnicy. Dlatego zadbajmy o dobrą pielęgnację jamy ustnej i cieszmy się zdrowym uśmiechem na co dzień.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl