fit.pl mobile logo

Liposukcja VASER Lipo - dla kogo przeznaczony jest zabieg

Liposukcja to zabieg z zakresu chirurgii estetycznej, którego celem jest precyzyjne odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i uzyskanie modelowania sylwetki. Nowoczesne technologie takie jak VASER pozwalają odessać tłuszcz w minimalnie inwazyjny sposób i uzyskać pożądane kształty przy możliwie krótkim czasie rekonwalescencji. Sprawdź, dla kogo przeznaczony jest zabieg, jak przebiega i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć.

Liposukcja - Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Liposukcja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które:

 • mimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała,
 • chcą uzyskać idealne dla siebie proporcje ciała,
 • pragną wyrzeźbić sylwetkę, uwidocznić mięśnie oraz zyskać atletyczną figurę,
 • schudły, ale proporcje ciała uległy zaburzeniu, np. gdy znacznie zmniejszyła się objętość górnych partii ciała, ale na udach czy pośladkach tkanka tłuszczowa spalała się znacznie wolniej,
 • nie cierpią na nadwagę ani otyłość (liposukcja nie zastąpi ćwiczeń i zdrowej diety – może natomiast znacznie przyspieszyć proces chudnięcia lub dążenia do wymarzonej sylwetki).

Ważne - zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej mogą skorzystać osoby o ogólnie dobrym stanie zdrowia (fizycznego oraz psychicznego) i prawidłowej masie ciała, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach. Z liposukcji mogą korzystać także osoby z nadwagą, jednakże w takiej sytuacji zabieg traktowany jest jedynie jako wsparcie w odchudzeniu – nie jako jego substytut.

Zabiegowi liposukcji można poddać różne partie ciała, m.in.:

 • brzuch,
 • biodra,
 • uda (wewnętrzne i zewnętrzne strony),
 • pośladki (równocześnie można wykonać ich modelowanie),
 • plecy,
 • ramiona,
 • okolice szyi (w tym tzw. podwójny podbródek),
 • dolna część twarzy (tzw. chomiki w okolicy policzków),
 • wewnętrzne strony kolan,
 • łydki i kostki,
 • klatka piersiowa (np. w przypadku ginekomastii u mężczyzn).

Efekty liposukcji

Liposukcja może być milowym krokiem na drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wybierając liposukcję VASER Lipo HD możliwe jest podkreślenie kształtu mięśni (rzeźbienie sylwetki) i uzyskanie płaskiego brzucha z jednoczesnym efektem sześciopaku.

Efekty liposukcji są oczywiście uzależnione od miejsca, z którego został odessany tłuszcz. Możliwe jest m.in.:

 • wysmuklenie kształtu twarzy poprzez redukcje tłuszcze na policzkach czy szyi,
 • zniwelowanie efektu opadania skóry (które często jest następstwem odkładającego się tłuszczu),
 • redukcja wystającego brzuszka czy boczków,
 • zwiększenie wcięcia w talii,
 • redukcja tzw. pelikanów na ramionach,
 • podkreślony kontur piersi,
 • redukcja ginekomastii u mężczyzn,
 • usunięcie wałeczków tłuszczu gromadzących się na plecach, w okolicach biustonosza,
 • podkreślenie rzeźby mięśni, np. w okolicach klatki piersiowej czy brzucha,
 • wysmuklenie nóg.

Po liposukcji efekty są trwałe, pod warunkiem, że pacjent po wykonanym zabiegu będzie przestrzegać zaleceń lekarza. Warto podkreślić, że konieczne jest dbanie o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną po zakończeniu rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu liposukcji – etapy

Każdy zabieg liposukcji należy podzielić na 3 a nawet 4 etapy w zależności od tego, czy pacjent decyduje się na przeszczep odessanej tkanki tłuszczowej w inne miejsce np w celu powiększenia piersi lub pośladków, czy też redukcję zmarszczek. Całość procedury jest uzależniona od rozległości zabiegu – może trwać od około godziny np liposukcja wzgórka łonowego lub szyi - do kilku godzin np liposukcja brzucha i boczków. Po zakończeniu liposukcji pacjent, jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Natomiast zaleca się, aby pacjentowi ktoś towarzyszył, a także pozostał pod opieką innej osoby przez około 24-48 godzin po zabiegu.

Etap 1. Znieczulenie

Metoda znieczulenia jest dobierana indywidualnie do danego pacjenta i o tym, jakie znieczulenie zostanie zastosowane, zawsze decyduje lekarz.

W większości przypadków można zastosować znieczulenie miejscowe (tzw. krótkie dożylne), które działa jak środek nasenny i relaksuje pacjenta.

Etap 2. Mobilizacja (odseparowanie) tkanki tłuszczowej

Krok 1. to wykonanie niewielkiego nacięcia na skórze ( ok 2 mm nakłucie) i wprowadzenie przez nie miejscowego środka znieczulającego z solą fizjologiczną. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych tuż po zabiegu, a także wzrasta skuteczność usuwania tkanek.

Krok 2. to wprowadzenie pod skórę kaniuli lub sondy wytwarzającej ultradźwięki (w zależności od wybranej metody). Klasyczna metoda z wykorzystaniem kaniuli polega na mechanicznej mobilizacji tkanki tłuszczowej poprzez dynamiczne ruchy do przodu i do tyłu. W przypadku metody ultradźwiękowej tkanka tłuszczowa jest rozluźniana przy pomocy sondy, która emituje sygnały ultradźwiękowe. Emitowana energia przyczynia się do wywołania zjawiska kawitacji – w tkance podskórnej pojawiają się mikropęcherzyki gazu, które następnie się zapadają. Powstała energia oddziela komórki tłuszczowe od włókien tkanki łącznej.

Etap 3. Odessanie tłuszczu

Precyzyjnie odseparowana tkanka tłuszczowa zostaje odessana.

Etap 4. Przeszczep tłuszczu (opcjonalnie)

W przypadku zdecydowania się na liposukcję VASER Lipo mamy możliwość wykonania dodatkowo lipotransferu. Fakt, że ultradźwięki nie niszczą komórek tłuszczowych pozwala na szerokie wykorzystanie uzyskanego materiału (komórek tłuszczowych). Pobrana tkanka tłuszczowa (adipocyty) zostaje dokładnie oczyszczona i przeczepiona do innych partii ciała, by dzięki temu wymodelować np. piersi, powiększyć pośladki lub wypełnić okolice twarzy w celu redukcji zmarszczek.

Możliwe powikłania

Liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym, jednak jak każda ingerencja w ciało może nieść za sobą ryzyko powikłań. Należą do nich przede wszystkim:

 • powikłania związane ze znieczuleniem ogólnym,
 • zmiana dystrybucji tkanki tłuszczowej – np. w przypadku odessania tłuszczu z okolic bioder tłuszcz może bardziej akumulować się w okolicach pośladków,
 • zasinienie, obrzęk i ból, które z czasem zupełnie ustają,
 • zmiana czucia na skórze w okolicy wykonywanego zabiegu,
 • uszkodzenia skóry, nerwów bądź naczyń krwionośnych (ryzyko to znacznie maleje przy liposukcji ultradźwiękowej),
 • powikłania zakrzepowo-zatorowe,
 • bardzo rzadko infekcja.

Ważne - Badania naukowe potwierdzają, że zastosowanie energii ultradźwiękowej jest bezpieczne, gdyż nie uszkadza ważnych struktur takich jak naczynia krwionośne oraz nerwy, przez co ryzyko wystąpienia oraz ciężkość efektów ubocznych i komplikacji po zabiegu są minimalne, a czas powrotu do normalnej aktywności, w porównaniu z innymi metodami liposukcji, skrócony.

Warto też wybierać sprawdzonych lekarzy i renomowane, zaufane kliniki, które specjalizują się w chirurgii estetycznej, takie jak np Centrum Liposukcji z Warszawy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl