fit.pl mobile logo

Top 5 zabiegów na cellulit!

Cellulit to powszechny problem większości kobiet! Nieestetyczne nierówności tkanki tłuszczowej można usunąć, zabiegi należy jednak odpowiednio dobrać do stopnia i rodzaju cellulitu. Cellulit może mieć cztery stadia rozwoju i podłoże związane z zaburzeniami mikrokrążenia i nieprawidłowym funkcjonowaniem tkanki tłuszczowej lub jej nadmiarem oraz z zaburzeniami hormonalnymi. Eksperci kliniki L`experta (www.lexperta.pl) przedstawiają najskuteczniejsze metody leczenia, adekwatne do różnych czynników i etapów rozwoju cellulitu!

Jak mówi dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki L`experta Cellulit może mieć różne podłoża.

-Głównym z nich są zaburzenia mikrokrążenia w skórze. Przez nie metabolizm komórkowy jest znacznie słabszy. W efekcie substancje przemiany materii, zamiast być eliminowane, zatrzymują się, w tkance tłuszczowej, zaczynają pojawiać się mikrostany zapalne i obrzęki, a więc jej komórki powiększają się co jest widoczne zewnętrznie, jako pofałdowanie, czyli cellulit. Sytuację pogarszają zaburzenia hormonalne. Poza tym przyczyną problemu może być sam nadmiar tkanki tłuszczowej. Dodatkowo najnowsze badania pokazują, że jedną z przyczyn powstawania cellulitu jest odkładanie się w tkance w przestrzeni międzykomórkowej jonów żelaza, które przyśpieszają szkodliwy proces utleniania lipidów, a przez to obumierania komórek – tłumaczy ekspert.

U różnych osób, nieco inne czynniki będę więc odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Ważna jest więc dokładna diagnoza! Poza tym każdy rodzaj cellulitu może mieć różne stadia rozwoju. Podstawową zasadą eliminacji jest jak najszybsze podjęcie leczenia!

Istnieje kilka kierunków leczenia cellulitu. Aby skutecznie się go pozbyć należy poprawić ukrwienie skóry, zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, usunąć obrzęki, wyeliminować jony żelaza lub wyregulować hormonalnie organizm. Zwykle nie ma jednej drogi leczenia, a skuteczna terapia to połączenie kilku rodzajów zabiegów, działających na różne przyczyny.

Oto 5 najlepszych zabiegów na cellulit, które specjaliści kliniki L`experta polecają w zależności od stopnia i rodzaju cellulitu!

Początkowe stadium cellitu

Kosmetolog Oksana Levytska-Bilousova na początkowe stadia cellulitu poleca masaż podciśnieniowy Robolox.

- To nowoczesna metoda wykorzystująca synergię trzech nowoczesnych technologii w jednym zabiegu – masaż podciśnieniowy, fale radiowe oraz zimny laser lipolityczny. Zabieg jednocześnie podgrzewa tkankę, rozmasowuje ją mechanicznie i rozbija komórki tłuszczowe. W ten sposób w sposób zmasowany wspomaga eliminację obrzęków, pomaga tkance tłuszczowej pozbyć się szkodliwych toksyn i wyrównać jej strukturę – wyjaśnia specjalistka.

Innym zabiegiem, tym razem z zakresu medycyny estetycznej, dobrym na tę fazę rozwoju cellulitu jest karboksyterapia, która przywraca prawidłowe krążenie w tkance tłuszczowej.

- Metoda ta polega na precyzyjnym wprowadzaniu pod skórę odpowiedniego, certyfikowanego dwutlenku węgla (to bardzo ważne, aby był on bardzo dobrej jakości). W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając miejscowo przepływ krwi i poprawiając odżywienie oraz dotlenienie tkanek. To stymuluje procesy regeneracyjne, w tym powstawanie nowych, drobnych naczynek. W efekcie skóra jest lepiej odżywiona oraz dotleniona i staje się gładsza – opisuje dr Marek Wasiluk.

Średniozaawansowany problem

W przywracaniu prawidłowego funkcjonowania takce tłuszczowej sprawdza się również mezoterapia igłowa. To zabieg, który polega na wprowadzaniu za pomocą igły i strzykawki różnych substancji. Dr Marek Wasiluk poleca szczególnie specjalistyczny preparat Alidya.

- Mezoterapia Alidya działa na poziomie molekularnym. Poprzez wyrównanie poziomów żelaza w tkance powoduje, że normalizuje się jej funkcjonowanie, co jest bardzo istotne z punktu widzenia eliminacji cellulitu. Co ważne preparat ten ma certyfikat CE, co oznacza, że musiał on zostać przebadany i dopuszczony do obiegu, właśnie jako substancja lecząca cellulit w ten sposób. Inne preparaty, które podaje się w mezoterapii działają niejako przy okazji, ten jest na niego sfokusowany. Procedura wygląda tak, że podaje się płyn, co 1-2 cm głęboko w tkankę tłuszczową. Zabiegi należy wykonać w serii 7-10 co tydzień.

- Gdy podłożem jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej, rozwiązaniem jest ciepły laser lipolityczny. Oksana Levytska-Bilousova tłumaczy, że działa on rozpuszczając tłuszcz, dzięki czemu pozwala eliminować cellulit u kobiet, które borykają się z jego nadmiarem. - Zabieg podgrzewa tkankę tłuszczową do temperatury 42-47 stopni C, nie podgrzewając przy tym skóry. Jest to temperatura, która powoduje trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych a przez to efekt wyszczuplenia, bez uszkodzenia skóry czy innych struktur tkankowych. Światło lasera doprowadza do uszkodzenia błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych), dzięki czemu zostaje z ich wnętrza uwolniony tłuszcz, który organizm może w łatwy sposób zmetabolizować.

Zaawansowany cellulit

Zaawansowany cellulit bardzo trudno jest usunąć. Charakteryzuje się on zbitymi złogami tłuszczowymi, które nie chcą poddać się działaniom lipolitycznym i masażom. Lekarz kliniki L`experta poleca w tym zakresie zabieg biostymulatorem kwasem l-polimlekowy Lanluma.

– To nowoczesny, silny stymulator syntezy włókien kolagenu i elastyny, który dedykowany jest modelowaniu większych obszarów ciała takich jak np. uda czy pośladki. Bardzo ważnym wskazaniem dla Lanlumy jest korekta zaawansowanego cellulitu, jest to jedna z nielicznych metod, którą można stosować w takich przypadkach. Za jego pomocą w naturalny sposób można poprawiać kształt ciała. Zabieg wypełnia je, ujędrnia oraz poprawa jakość skóry. W ten sposób regenerujemy tkankę i jednocześnie kamuflujemy trudny do usunięcia cellulit – wyjaśnia dr Marek Wasiluk.

Jak widać cellulit, cellulitowi nierówny. Strategia obrony powinna być przemyślana i dobrze opracowana, jeśli chcesz skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl