fit.pl mobile logo

Wszystko co powinnaś wiedzieć o zastostowaniu retinolu w pielęgnacji skóry

Należy wiedzieć, że retinol to najaktywniejsza forma witaminy A. Badania nad korzystnym wpływem retinolu na skórę zaczęły się stosunkowo późno, bo w latach 80-tych XX wieku. Wtedy to odkryto, że ma pozytywny wpływ na redukcję zmian trądzikowych, a także procesów starzenia skóry. Retinol skutecznie rozjaśnia przebarwienia i odmładza skórę. Dziś przedstawimy wszystko, co powinnaś wiedzieć o jego stosowaniu.

Jak powinnaś stosować kosmetyki z retinolem?

Retinol ma umiejętność przenikania w głębsze warstwy skóry, a także pobudzania komórek do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To dlatego można go określić mianem "króla odmładzania". Tutaj pojawia się ważne pytanie - jak stosować retinol? Polecany jest dla kobiet zmagających się z przebarwieniami skóry i tych, które chcą przeciwdziałać procesom starzenia i opóźnić je znacząco. Warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do stosowania kosmetyków z retinolem. Poza ciążą i karmieniem jest to także regularna ekspozycja skóry na słońce, czy stosowanie kosmetyków z kwasami. Nie można stosować także takich preparatów na podrażniony naskórek z ranami. Warto wiedzieć, że najlepszym czasem na stosowanie kosmetyków z retinolem jest jesień i zima, kiedy jesteś narażona w mniejszym stopniu na promieniowanie UV, przynajmniej UVB. Ponieważ promieniowanie ultrafioletowe UVA działa przez cały rok, najlepiej kosmetyki z retinolem w formie serum czy kremu stosować na noc, z kolei w ciągu dnia należy stosować kremy z filtrem UV- SPF 30 lub SPF 50. Na pierwsze efekty takiej kuracji należy poczekać od 4 do 8 tygodni.         

Jak aplikować kosmetyki z retinolem na twarz? To musisz wiedzieć! 

Zawsze należy rozpoczynać od najmniejszego stężenia retinolu w danym preparacie, czyli od 0,2 do 0,3%. Nakładaj kosmetyk z retinolem po dokładnym umyciu i oczyszczeniu twarzy i zawsze rób to tylko na noc. Omijaj przy tym okolice oczu i ust. W ciągu dnia stosuj krem z filtrem UV, jeśli masz raczej bladą skórę musi być to krem SPF 50+. Przez pierwsze tygodnie nie stosuj go z innymi kosmetykami na twarz. Później po zastosowaniu retinolu nakładaj na twarz krem łagodzący i nawilżający. Dobrze sprawdzi się produkt z ceramidami.      

Jak często można stosować retinol? 

Przez pierwsze dwa tygodnie stosuj retinol co 4 dni, a przez kolejne dwa - co 3 dni. Obserwuj cały czas reakcję skóry. Jeżeli wszystko jest w porządku po 6 tygodniach możesz wprowadzić wyższe stężenie - 0,5%. Znowu możesz stosować go najpierw co 4 dni, a później co 3 dni. Po mniej więcej 3 miesiącach możesz sięgnąć po stężenie 1% i znów musisz do niego przyzwyczajać skórę przez ok. 6 tygodni, stosując się do tych samych zaleceń jak przy niższych stężeniach. Po tym czasie gdy Twoja skóra dobrze reaguje na retinol, a ty chcesz dodatkowo zwiększyć jego działanie możesz sięgnąć po retinol w stężeniu 2%. Jeżeli Twoja skóra źle na niego zareaguje, możesz powrócić do niższego stężenia. Polecane jest stosowanie kuracji retinolem od września do marca. Latem należy albo całkowicie z niego zrezygnować albo znacząco zmniejszyć jego stężenie. Preparaty z retinolem mogą wszechstronnie działać na Twoją skórę. Nie tylko powodują rozjaśnienie przebarwień, ale również działają antyoksydacyjnie, spłycają zmarszczki, nawet bruzdy nosowo-wargowe. Twoja skóra jest wyraźnie wygładzona. Możesz też zniwelować wykwity skórne związane z trądzikiem. To zdecydowanie kuracja, której powinnaś spróbować. Najbardziej aktywna forma witaminy A pozytywnie wpłynie na Twoją skórę.             

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl