fit.pl mobile logo

Dwa triki jak zmienić coś czego nie lubisz w codzienny nawyk

Marzysz by przebiec maraton ale nie lubisz biegać? Nie nawidzisz planku, dlatego wywalasz go z każdego zestawu treningowego? Fakt, zawsze możesz zmusić się i realizować plan przygotowań do maratonu albo zapisać się do wyzwania 100 planków w 100 dni. Ale nie o to tu chodzi. Nie chcemy codziennych tortur. O wiele lepiej sprawić, by to co nielubiane po porstu polubić.

1) Zacznij po mału

Ile razy słyszeliście peany pochwalne dla metody małych kroczków? Na pewno wiele. Problem w tym, że wielu z nas po prostu w to nie wierzy. Wydaje nam się, że duża zmiana wymaga dużego wysiłku. A wcale nie musi.

Do tego właśnie wymyślono metodę małych kroków. Jeśli od razu zmienisz swoją dietę o 180 stopni na pewno będziesz się meczyć. Rezultaty mogą przyjść szybko, ale tak samo szybko mogą przeminąć, bo będziesz bardziej narażona na pokusę zjedzenia hamburgera.

Co innego jeśli zmiana przebiega stopniowo. Rezultat osiagniesz wolniej, ale będzie on trwały. Systematycznie wypracowywany nawyk staje się w końcu rutyną. I da się lubić. Na prawdę.

2) Idź na łatwiznę

W kontekście wypracowywania nowych nawyków może to brzmieć strasznie. Przesadna powaga wcale nie pomoże. Dlatego warto wpleść w wypracowywanie nawyku elementy zabawy i eksperymentów. I upraszczać te rzeczy, które mogą być uproszczone.

Weźmy na przykład czytanie książek. W dzisiejszych czasach dla większości to wcale nie taki oczywisty nawyk. Wiadomo, że czytanie jest korzystne dla naszego mózgu, ale nikt nie każe ci od razu przeczytać całej trylogii Sienkiewicza. Zacznij od małych kroków. Weź coś co cię zainteresuje i czytaj po kilka minut dziennie - przy kawie, w autobusie, w poczekalni. Gdziekolwiek. Ale rób to codziennie. Zanim się obejrzysz przeczytasz już całą książkę. I poczujesz ochotę na kolejną. Wysiłku nawet nie zauważysz.

Tak samo jest z ćwiczeniami, dietą i każdym innym nawykiem, który warto wpleść w naszą codzienną rutynę.

 

Eksperymentuj z nawykami

Nie ważne czy efektem starań będzie płaski brzuch, świetna kondycja fizyczna czy życiowa wiedza. Dróg do osiągnięcia sukcesu jest na prawdę wiele. Grunt to na tej drodze dobrze się bawić. Inadzej będzie to droga przez mękę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl