fit.pl mobile logo

Dlaczego prawidłowy poziom czerwonych krwinek jest tak ważny i co zrobić, by zwiększyć ich ilość?

Kluczem dla zachowania dobrej kondycji zdrowia przez lata jest odpowiednia profilaktyka. Jednym z jej elementów jest regularne wykonywanie badań diagnostycznych, w tym badań krwi. Dzięki morfologii można ocenić ilość i jakość jej elementów, w tym erytrocytów, czyli czerwonych krwinek. Jaką funkcję pełnią i dlaczego warto zadbać o ich odpowiedni poziom?

Rola czerwonych krwinek

Czerwone krwinki są elementem morfotycznym krwi. Obok krwinek białych, płytek krwi, osocza oraz innych elementów, tworzą krew w układzie krwionośnym. Ich głównym zadaniem jest transport cząsteczek tlenu z płuc do wszystkich tkanek (utlenione krwinki). Nieutlenione krwinki wracają do płuc z dwutlenkiem węgla, który następnie jest wydychany na zewnątrz. Prawidłowy poziom erytrocytów w organizmie pomaga w utrzymaniu odpowiedniej zawartości tlenu w organizmie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko niedotlenienia lub powstania schorzeń i chorób (np. układu krążenia).

Wahania ilości czerwonych krwinek

Zarówno nadmiar, jak i niedobór erytrocytów to stany nieprawidłowe. Podwyższony poziom czerwonych krwinek może świadczyć o odwodnieniu, niedotlenieniu organizmu lub rozwijającym się stanie chorobowym (np. czerwienicy prawdziwej). Obniżony poziom czerwonych krwinek może wskazywać na anemię (niedokrwistość). Norma erytrocytów u mężczyzn wynosi od ok. 4,5 – 5,4 mln/mm3 krwi, a u kobiet ok. 3,5 – 5,2 mln/mm3. Niektóre osoby mogą mieć stale obniżoną lub podwyższoną ich liczbę. Znaczące wahania w ilości czerwonych krwinek mogą wywoływać zmęczenie, powodować osłabienie, zawroty głowy, problemy z koncentracją i regeneracją oraz wpływać na zły stan kondycji skóry i paznokci.

Jak zadbać o odpowiednią ilość erytrocytów we krwi?

O prawidłową zawartość czerwonych krwinek pomoże zadbać zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały. Soki z owoców i warzyw zawierają substancje wspierające wytwarzanie czerwonych krwinek i wspierają oczyszczanie organizmu. Jakie wybierać, by wesprzeć nasz organizm? Najlepszy będzie sok z bulw buraków ćwikłowych,z owoców czarnej porzeczki, czerwonego winogrona i aceroli czy ekstrakt z liści szpinaku. Ponad to istotną rolę w utrzymywaniu prawidłowej ilości czerwonych krwinek pełnią witaminy – witamina A, D, E, C, B1, B2, B3, B6, B9, B12, B7, B5 oraz mikroskładniki i minerały – żelazo, cynk, miedź, mangan, selen, molibden, jod. Jak dostarczyć do organizmu wszystkie te elementy? Składniki te znajdują się w suplemencie diety DuoLife Moja Krew. Kompleks witamin, minerałów oraz ekstraktów owocowych i warzywnych pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu czerwonych krwinek, wspiera procesy produkcji krwi oraz pomaga utrzymać odpowiednią energię i dobrą kondycję organizmu. Wystarczy 25-50 ml Mojej Krwi dziennie, by mieć pewność, że nasz organizm otrzyma niezbędne wsparcie.

Skutecznie dla zdrowia

O odpowiedni poziom czerwonych krwinek należy dbać na co dzień – pomoże to uchronić nas przed problemami zdrowotnymi i rozwojem stanów chorobowych. Profilaktyczne badanie krwi pozwala ocenić aktualny stan zdrowia i wprowadzić do diety potrzebne zmiany, które uchronią przed pogorszeniem dobrej kondycji organizmu lub pomogą zachować jego dobry stan. Zatem nie ma co czekać! Sprawdź stan swojego zdrowia i zacznij działać już dziś!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl