fit.pl mobile logo

Wątroba - dlaczego należy ja oczyszczać przy pomocy suplementów diety?

Układ pokarmowy to zespół powiązanych ze sobą organów. Jeśli jeden z nich zacznie działać nieprawidłowo, odbija się to na wszystkich narządach wewnętrznych. Szczególnie warto dbać o wątrobę, ten narażony na wiele negatywnych czynników narząd, nierzadko nie daje o sobie znać, po latach złego traktowania, ciężkostrawnej diety, picia alkoholu, palenia papierosów mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Nie trzeba od razu sięgać po leki, warto spróbować wyleczyć ją dobrymi suplementami diety, jednym z nich jest na przykład glistnik.

Dlaczego glistnik to wyjątkowe zioło?

Przed sprowadzeniem do domu odpowiednich ziół, koniecznie trzeba sprawdzić, czy okaże się ono pożyteczne w danych dolegliwościach. Zioła choć niejednokrotnie działają delikatniej niż leki chemiczne na organizm, mogą wpłynąć na działanie niektórych narządów wewnętrznych. Glistnik jaskółcze ziele używane jest w przypadku różnych chorób, przypadłości zdrowotnych. Często po herbatkę z tej rośliny sięga się w problemach wątrobowych. Dzieje się tak dlatego, że pozytywnie wpływa ona na przypływ żółci potrzebnej do tego, żeby cały układ pokarmowy działał prawidłowo.

Jakie cenne właściwości ma glistnik jaskółcze ziele?

Odkąd okryto właściwości zdrowotne tego zioła używane jest w różnych przypadkach. Można go stosować zarówno zewnętrznie, na przykład w przypadku pojawienia się wysypek, brodawek, różnych mających podłoże bakteryjne czy wirusowe zmian skórnych, jak i wewnętrznie, na poprawę trawienia. Napar może mieć cenne właściwości odtruwające wątrobę. Często podaje się go także w przypadku kolki wątrobowej, jelitowej, w celu pozbycia się nadmiaru toksyn czy gazów z organizmu. Działanie rozkurczowe jest szczególnie cenione, nie trzeba sięgać po leki, żeby móc poradzić sobie z różnego typu bólami brzucha.

Zioło jest cennym wsparciem w przypadku złego funkcjonowania woreczka żółciowego, wspiera ochronę wątroby. Jego działanie można porównać do niektórych popularnych ziół kojarzonych z wątrobą, na przykład z ostropestem plamistym.

Aktywne substancje zawarte w glistniku

Zioła działają już po krótkim czasie ich użytkowania. Wystarczy tylko przyjmować je tak, jak zaleci lekarz, farmaceuta czy producent sprowadzający dany produkt ziołowy. Glistnik będzie dobrze tolerowany, gdy podany zostanie w odpowiedniej ilości, nie należy zwiększać ilości, może to bowiem wiązać się z różnymi dolegliwościami, jak bóle brzucha, biegunka czy nawet wymioty. Zioła mają wiele aktywnych substancji, tak jest też w tym przypadku, jaskółcze ziele zawiera: flawonoidy, alkaloidy, enzymy, fenolokwasy. Nie brakuje tam też witamin i minerałów, tak potrzebnych do tego, żeby organizm działał prawidłowo.

Wątroba tylko wtedy doceni spożycie naparu z glistnika, jeśli zostanie on przyrządzony prawidłowo, nie będzie wówczas obciążona nadmiarem aktywnych składników, będzie mogła skutecznie przetworzyć wszystkie te substancje i zrobić z nich użytek. Taka detoksykacja organizmu nie powinna też trwać zbyt długo, organizm przyzwyczaja się do stosowania ziół.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl