fit.pl mobile logo

Ćwiczcie we dwoje!

Są dni kiedy trudniej o motywację do ćwiczeń, zwłaszcza w pojedynkę. Jeśli jednak jest was dwoje, warto podjąć wyzwanie i w duecie zadbać o zgrabną sylwetkęOto kilka propozycji ćwiczeń w duecie

Ćwiczenie na mięśnie brzucha

Ćwiczący kładą się na plecach. Głowy leżących stykają się, co oznacza, że ciała leżą do siebie w przeciwnym kierunku. Ręce przez cały czas trwania ćwiczeń pozostają wyprostowane na podłodze. Nogi w fazie spoczynku, także pozostają wyprostowane. Jedna z osób ćwiczących pomiędzy stopy wkłada sobie gumową piłkę do ćwiczeń, poduszkę, wałek lub inny bezpieczny przedmiot, a następnie be użycia dłoni, kieruje przedmiot nogami za siebie w górę, podając go w ten sposób drugiej osobie.

W tym samym czasie druga osoba, kieruje nogi za swój tułów w górę i stopami odbiera przedmiot od swojego partnera. Po oddaniu piłki oboje partnerzy układają nogi do pozycji wyjściowej, pierwsza osoba bez przedmiotu, druga z przedmiotem pomiędzy nogami, uważając, by piłka lub poduszka nie wypadła spomiędzy stóp. Ćwiczenie należy powtórzyć około 10 razy, tak by za każdym razem przedmiot wędrował od stóp jednej osoby do drugiej. Ćwiczenie pozwala jednocześnie ćwiczyć mięśnie brzucha i przykręgosłupowe.

Doskonałym uzupełnieniem treningu mięśni brzucha, a także ramion jest podawanie piłki lub przedmiotu w pozycji siedzącej. W ten sposób, oboje partnerzy mają szansę nawiązać kontakt wzrokowy i ćwiczyć mięśnie proste mniej aktywne w poprzednim ćwiczeniu.

Partnerzy siadają opierając wzajemnie plecy. Na wpół wyprostowanymi dłońmi podają sobie piłkę, lub inny przedmiot treningowy raz z prawej strony, raz z lewej. Ćwiczenie jest stosunkowo proste do wykonania dlatego może posłużyć jako rozgrzewka przed innymi.

Ćwiczenia na mięśnie czworogłowe ud

Partnerzy leżą na plecach tym razem ich stopy skierowane są do siebie i stykają się także w trakcie wykonywania treningu. Partnerzy na przemian prostują i zginają nogi w kolanach, tak, by pokonywać swój opór, i stale dotykać stóp partnera, wykonując coś w rodzaju "poziomego rowerka".

Ćwiczenia dla sprawnych mięśni grzbietu

W parze można także ćwiczyć mięśnie kręgosłupa. Partnerzy układają się na plecach z głowami zwróconymi do siebie, na odległość wyciągniętych ramion, następnie wzajemnie splatają dłonie. Podczas tego ćwiczenia nogi pozostają ugięte w kolanach, tak by przenosić biodra raz na prawą, raz na drugą stronę. Ćwiczenie to wykonują oboje partnerzy jednocześnie, powtarzając je  10 krotnie dla prawej i dla lewej strony. Dla utrudnienia, można wykonywać to ćwiczenie, przenosząc biodra na przemian: partner na lewą a partnerka w tym czasie na prawą stronę.

Ćwiczenia relaksacyjne

W parze już na zakończenie treningu warto także wykonać kilka ćwiczeń relaksacyjnych. Na początek możecie wykorzystać przeciąganie się. Partnerzy siadają po turecku na przeciw siebie, ramiona prostują i rozstawiają na szerokość bioder, chwytając się za ręce. Następnie jedno z partnerów przyciąga dłońmi drugą osobę do siebie, by osoba wychylająca się wykonała skłon tułowia do przodu, a partner przyciągający jednocześnie do tyłu. Po czym następuje przejście do fazy wyjściowej ćwiczenia i zmiana.

A oto dwa proste ćwiczenia, które możecie wykonać w trakcie trening

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl