fit.pl mobile logo

Ćwiczenia na zmarszczki. Tak, twarz też można ćwiczyć

Wiesz, że podczas walki z cellulitem sam krem cud nie zadziała, więc wspomagasz tę wojnę dietą i ćwiczeniami. A jak jest z twarzą? Jej też przyda się trochę ruchu...

Kupujesz drogi krem przeciwzmarszczkowy i czekasz na efekty? Przyjdą szybciej, gdy zadbasz o mięśnie twarzy i szyi. Proponowane ćwiczenia warto poprzedzić rozgrzewką mięśni twarzy i szyi. Wystarczą dwie minuty masażu tych okolic.

Korekta policzków

Za wygląd policzków i ich jędrność odpowiedzialne są głównie dwa mięśnie – policzkowy (musculus buccinator) i śmiechowy (musculus risorius). Gimnastyka tych mięśni sprawi, że twoje policzki nie będą obwisłe jak u spaniela.

Ćwiczenie 1

- Nadymaj policzki i wypuszczaj powietrze, silnie napinając mięśnie jak przy grze na trąbce, następnie rozluźnij. 

Ćwiczenie 2

- Przyłóż wargi blisko do zębów i rozciągaj kąciki ust maksymalnie na zewnątrz, następnie rozluźnij. 

Ćwiczenie 3

- Połóż palce po obu stronach ust i rozciągaj na boki jednocześnie próbując przeciwdziałać sile rozciągania.

 

Domowy lifting oczu

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, wrażliwa, delikatna i podatna na zmarszczki. Jej wygląd zależy zarówno od elastyczności tkanki skórnej, jak również stanu oczu, stopnia ich zmęczenia i okalających oczy mięśni. Wygląd oczu poprawią ćwiczenia stosowanie dla rozluźnienia mięśni gałek ocznych.


Ćwiczenie 1
Ruchy gałek ocznych - w płaszczyźnie poziomej

Usiądź prosto i wygodnie przed ścianą. Wolno, bez poruszania głową przenieś wzrok w lewą stronę, następnie wróć do patrzenia przed siebie. Potem przesuń wzrok w prawą stronę i znów wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 2
Ruchy gałek ocznych - w płaszczyźnie pionowej

Usiądź prosto, skieruj wzrok na sufit. Powoli, nie poruszając głową, przenieś wzrok z sufitu i patrz teraz przed siebie, by po chwili przesunąć spojrzenie w dół. Po sekundzie wróć do patrzenia przed siebie.

Ćwiczenie 3
Unieś brwi przy pomocy palców wskazujących, a następnie na zmianę zamykaj i otwieraj powieki.

 

Ujędrnianie szyi i podbródka

Najważniejsza jest codzienna postawa i nawet regularne ćwiczenia nie przyniosą efektów, jeśli później zgarbisz plecy i zaczniesz pochylać szyję, tworząc poprzeczne zmarszczki na niej, a noc spędzisz na wysokiej, zbyt miękkiej poduszce. Ćwiczenia prezentowane poniżej powinny pomóc w przywróceniu prawidłowego napięcia skóry. Podczas ćwiczeń nie forsuj mięśni, ani ich nie nadwyrężaj, mięśnie twarzy pozostaw rozluźnione.

Ćwiczenie 1

Połóż dłoń na szyi z przodu, głowę odgnij lekko w tył i mocno ziewnij. 

Ćwiczenie 2

Obie dłonie połóż na czole, jedną na drugą i lekko uciskając przechylaj głowę w tył. Głowa przeciwdziała temu ruchowi.

Ćwiczenie 3

Usiądź prosto, tyłów pochyl lekko w przód, a głowę odchyl w stronę do karku. W tej pozycji staraj się powoli naciągnąć dolną wargę na górną. Utrzymuj napięcie do chwili, aż mięsień szeroki szyi zacznie drgać.

Ćwiczenie 4

Stojąc, plecy wyprostowane, nie napięte, wykonuj wolny wdech i wydech. Uniesioną lekko głowę skręcaj w prawo, po kilku sekundach powoli odwracaj w lewo.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl