fit.pl mobile logo

Dlaczego warto ćwiczyć?

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że większość zmian, które uważamy za zwyrodnienia i uszkodzenia związane z upływem czasu, tak naprawdę pojawiają się wskutek nie używania naszych ciał.
warto cwiczyc2Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że większość zmian, które uważamy za zwyrodnienia i uszkodzenia związane z upływem czasu, tak naprawdę pojawiają się wskutek nie używania naszych ciał.

Amerykańskie badania wykazują, że „znaczna część Amerykanów umiera od siedzenia” (szkoda, że takich badań jeszcze nie przeprowadzono u nas ...) Pismo „Journal of the American Medical Association” przeprowadziło badania, które wykazały, że osoby systematycznie ćwiczące żyły o wiele dłużej niż te, które ćwiczenia przerwały po trzydziestce. Osoby w wieku starszym, ćwiczące regularnie, traciły o połowę mniej swego wzrostu niż traci przeciętnie starzejący się człowiek. Ponadto lepiej działały płuca, serce i oczywiście były sprawniejsze i silniejsze. O zaletach ćwiczeń można by mówić bez końca. Nigdy jednak nie uwierzycie, jeśli same nie doświadczycie na własnym ciele. Tym razem proponuje trening rozciągający mięśnie.

ĆWICZENIE 1

Usiądź na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i złączonymi stopami jak najbliżej pośladków. Wyprostuj plecy i dłonie oprzyj o kolana. W tej pozycji naciskaj dłońmi na kolana tak, aby maksymalnie zbliżyć je do podłogi.

ĆWICZENIE 2

Usiądź na podłodze w rozkroku, prawą nogę ugnij w kolanie, lewą wyprostuj. W tej pozycji wykonaj głęboki skłon tułowia do wyprostowanej nogi. Kolano ugiętej nogi jak najbardziej wciskaj w podłogę. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund. Zrób to samo drugą nogą.

ĆWICZENIE 3

Usiądź w szerokim rozkroku, nogi wyprostowane. Wyprostuj maksymalnie plecy. Powoli przesuwaj dłonie do przodu, wykonując skłon tułowia wprzód. W największym skłonie wytrzymaj 20 - 30 sekund. Powoli powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 4 razy.

ĆWICZENIE 4

Połóż się na plecach z nogami wyprostowanymi w kolanach. Prawą nogę unieś do pionu i chwyć ją dłońmi nie odrywając pleców od podłogi. Przyciągaj nogę w kierunku klatki piersiowej i zatrzymaj w najbardziej bolącym punkcie przez około 20 sekund. To samo ćwiczenie zrób drugą nogą.

ĆWICZENIE 5

Połóż się na plecach z nogami wyprostowanymi w kolanach. Unieś do pionu prawą nogę i chwyć ją prawą dłonią za piętę. Powoli staraj się położyć nogę w prawo do boku i wytrzymaj w tej pozycji ok. 20 sek. rozciągając wszystkie mięśnie. Wróć do pozycji wyjściowej i to samo ćwiczenie zrób drugą nogą.


Mariola Bojarska-Ferenc

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl