fit.pl mobile logo

Spartański trening dla wojownika fitness

Każdy z nas jest takim gladiatorem. Codziennie stajemy do walki o szczupłą sylwetkę. Aby zostać zwycięzcą potrzebujesz siły, odporności, motywacji i chęci walki antycznych wojowników. Jeśli chcesz zostać jednym z nich to przed tobą długa droga.

Antyczni gladiatorzy musieli walczyć z dzikimi zwierzętami i uzbrojonymi po zęby przeciwnikami, a wszystko dla uciechy rządnych krwi widzów. Ale wychodząc na arenę musieli stoczyć jeszcze jedną walkę... z samym sobą, z własnymi słabościami.

Nabierz kształtów

Zanim poważnie zaczniesz myśleć o treningu dla gladiatorów, skup się na ćwiczeniach aerobowych. Musisz poprawić swoją kondycję. Przez 3 tygodnie biegaj, jeździj na rowerze. Postaraj się wzmocnić mięśnie brzucha i pleców. Będziesz tego potrzebować, bo codzienne zajęcia gladiatorów złamią nawet największego twardziela.

Nabierz sił

W czasach antycznych nie było atlasów i innych podobnych przyrządów, a każdy młodzian chcąc zbudować masę mięśniową musiał radzić sobie w inny sposób. Przygotuj więc tradycyjną sztangę.

Stań w lekkim rozkroku. Sztanga powinna leżeć przed na podłodze. Ugnij delikatnie nogi i sięgnij po nią w taki sposób by jedna dłoń trzymała drążek od góry a druga od dołu. Dzięki temu nie powinna ci się wyślizgnąć z rąk. Unieś ją wysoko i nie patrz do dołu. Pamiętaj cały czas o prostych plecach.

Dołóż do tego przysiady, brzuszki i wyciskanie sztangi leżąc, a nabierzesz odpowiedniej do pokonania lwa siły. Aby stanąć w szranki z niedźwiedziem musisz jeszcze poćwiczyć.

Aby maksymalnie wykorzystać trening, podczas jednej sesji pracuj nad partiami mięśni leżącymi naprzeciwko siebie.

Jeśli chcesz mieć siłę pogromcy niedźwiedzi, dobierz odpowiedni dla siebie ciężar sztangi. Skorzystaj z „drabinki” – 15 powtórzeń na rozgrzewkę z lekkim obciążeniem, potem dołóż kilka odważników i zrób kolejnych kilka powtórzeń. I tak kilka razy, według własnego uznania. Finalna seria powinna składać się z 8 powtórzeń, po których powinniśmy czuć naprawdę duże zmęczenie.

Wzmocnij się

Kolejnym krokiem jest poprawa wytrzymałości. Gladiatorzy bez tej cechy ginęli jako pierwsi. To właśnie dzięki kondycji i przygotowaniu fizycznemu mogli wytrwać do końca starcia.

Aby wzmocnić swoją wytrzymałość powtarzaj zwykłe ćwiczenia, ale przerwy między seriami rób tylko i wyłącznie w chwili, kiedy naprawdę jej potrzebujesz. Jeśli czujesz, że twój organizm nie daje już rady, odsapnij chwilę. Ale nie wcześniej.

By poprawić wydolność płuc, poświęć czas na ćwiczenia aerobowe. Staraj się jak najwięcej biegać, dobierając dystans do własnych możliwości. 8-km trasa to wybór optymalny. Równie dobrze możesz pływać, ale nie poprzestawaj na pokonaniu 2 basenów.

Stań do walki

Choć badania historyczne wykazały, że antyczni gladiatorzy swoim wyglądem bardziej przypominali zawodników sumo niż modeli z pierwszych stron gazet, to nie watro się tuczyć.

Dbaj o swoją wagę, dostarczając przy tym odpowiednią ilość składników odżywczych, takich jak proteiny, witaminy. Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, unikaj niezdrowego jadła. Potrzebujesz dużo energii, więc dostosuj dietę do tego celu.

Pamiętaj, że życie gladiatora to ciężki kawałek chleba. Ale jeszcze cięższe są przygotowania, więc jeśli chcesz mieć siłę, jak antyczni wojownicy to czeka cię kawał ciężkiej pracy. Jeśli wytrwasz w ostrym reżimie nagroda cię nie ominie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl